Влада

Місце проживання ВПО перевірятимуть вибірково, а про візити повинні попереджати, – Мінреінтеграції

15 March 2023, 14:03

Перевірки ВПО мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги.

Про це 15 березня повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«На нараді під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук обговорили питання вибіркових перевірок внутрішніх переселенців. Їх кількість у порівнянні з минулим роком знизилася майже у 12 разів», – йдеться у повідомленні.

Разом з тим, зазначається, що питання вибіркових перевірок ВПО щодо їх фактичної присутності на заявленому місці залишається актуальним. Мінреінтеграції тримає його під постійним контролем.

Своєю чергою Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз’яснення територіальним органам соціальних служб про необхідність попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

Зокрема, під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також вона має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації.

І лише у разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО і припинити передбачені для них виплати.

«Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги», – зауважила Ірина Верещук.

Нагадаємо, що статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання або ж якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Нагадаємо, 13 грудня 2022 року Міністерство цифрової трансформації України повідомляло, що у застосунку «Дія» доступні дві нові послуги для ВПО, які можна отримати без участі чиновника. Перша – зміна місця проживання, якщо внутрішньо переміщена особа переїхали до іншого міста України. Друга – скасування статусу ВПО, якщо повернулася на місце постійного проживання.

5 січня 2023 року пресслужба Мінсоцполітики з посиланням на інформацію заступника міністра соціальної політики Віталія Музиченка інформувала, що перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у 2023 році будуть проводитись у виняткових випадках.

Як повідомляв Житомир.info, станом на середину березня 2023 року у Житомирській міській територіальній громаді було зареєстровано понад 12 тисяч переселенців. Серед них є діти, пенсіонери та люди з інвалідністю, але більшість – це працездатні особи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВПО переселенець переселенці гроші виплата Мінреінтеграції  
Матеріали по темі