Влада

Верховна рада змінила дату виплати щорічної грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань

21 March 2023, 14:59

Верховна рада 20 березня 2023 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» (законопроєкт №7295).

Про це 21 березня повідомляє пресслужба парламенту.

«Своїм рішенням парламент, зокрема, змінив дату проведення щорічної разової виплати учасникам війни, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) загиблих учасників бойових дій, дружинам (чоловікам) загиблих жертв нацистських переслідувань в минулому та ін. Відповідна виплата здійснюватиметься щорічно до Дня Незалежності України, який відзначається 24 серпня (замість 5 травня)», - йдеться у повідомленні.

Порядок та розміри разової виплати визначатиме Кабінет міністрів в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Зауважимо, що законопроєкт був зареєстрований в парламенті 18 квітня 2022 року, автори пропонували здійснювати виплати до Дня захисників та захисниць України, який відзначається 14 жовтня.

«З метою сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації, пропонується змінити дату проведення щорічної разової виплати і здійснювати виплату грошової винагороди до Дня захисників та захисниць України, який відзначається щорічно 14 жовтня. При цьому, з метою засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» пропонується замінити визначення виплати разової грошової допомоги до 5 травня у законах України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», - зазначалося в пояснювальній записці до проєкту закону.

Нагадаємо, минулого року 7 травня Уряд ухвалив рішення, яке забезпечує виплату щорічної разової грошової допомоги майже мільйону людей відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в умовах воєнного стану: розміри грошової допомоги були такі ж, як у 2021 році.

Як повідомляв Житомир.info, до 5 травня 2021 року з нагоди Дня пам’яті та примирення щорічні разові виплати ветеранам та учасникам бойових дій збільшили на 40-300 грн, порівняно з попереднім 2020 роком.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР ветеран виплати допомога закон 
Матеріали по темі