Влада

В Житомирській області прокуратура вимагає у підприємства повернути 32,2 га землі, передачі яких сприяли облрада та ОДА

29 May 2023, 13:19

Господарський суд Житомирської області за позовом керівника Коростишівської окружної прокуратури до ТОВ «Сілі-Кор» про стягнення 1,8 млн грн, розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки площею 32,2 га.

Провадження відкрите ухвалою від 18 січня 2023 року.

Керівник Коростишівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської обласної ради звернувся з позовом до суду, в якому просить:

стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сілі-Кор» 1 млн 835 тис. 977,42 грн заборгованості зі сплати орендної плати за землю;

розірвати договір оренди землі №1 від 31.08.2021, укладений між Житомирською обласною радою та ТОВ «Сілі-Кор»;

зобов`язати ТОВ «Сілі-Кор» повернути Житомирській обласній раді земельну ділянку загальною площею 32,2000 га, яка знаходиться на території Харитонівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, яка була передана в оренду згідно договору оренди землі №1 від 31.08.2021, укладеного між Житомирською обласною радою та ТОВ «Сілі-Кор».

Скріншот з ухвали суду

Зауважимо, що раніше прокуратура вже судилася за цю земельну ділянку, станом на кінець березня 2023 року справа перебувала на розгляді в Касаційному адміністративному суді Верховного Суду. В ухвалі цього суду від 23 березня 2023 року викладена історія позову:

У травні 2021 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся керівник Коростишівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Поліського округу, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України із адміністративним позовом до Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області, у якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просив про визнання протиправними та нечинними розпорядження і детального плану території земельної ділянки.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 03.11.2021 адміністративний позов задоволено:

визнано протиправним та нечинним розпорядження Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області від 09.11.2020 №245 «Про затвердження детального плану території»;

визнано протиправним та нечинним Детальний план території земельної ділянки загальною площею 32,2000 га, розташованої на території Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 06.12.2022 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сілі-Кор» задоволено частково: рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2021 року у справі №240/9303/21 скасовано.

Нагадаємо, розпорядженням від 28 квітня 2021 року Кабінет міністрів погодив зміну цільового призначення земельної ділянки комунальної власності площею 32,2 га, яка перебуває на балансі ДП «Коростишівський лісгосп АПК»: з категорії «ліси» ділянку перевели у категорію «землі промисловості». В пояснювальній записці до проєкту розпорядження Кабміну голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко зазначив, що рішенням Житомирської обласної ради від 05.03.2020 року ТОВ «Сілі-Кор» надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою зазначеної ділянки. При цьому голова ОДА акцентував увагу на фінансових вигодах – орендній платі за використання земельної ділянки та 1,6 млн грн відшкодування витрат лісогосподарського виробництва.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська обласна рада ще в травні 2015 року, коли її очолював Віталій Француз, дозволила зменшити розмір лісової ділянки на 39,4 га, щоб ТОВ «Сілі-Кор» розробляло там піщаний кар’єр. На той час ТОВ «Сілі-Кор» належало дружині заступника голови Житомирської ОДА Вячеслава Поліщука, який був призначений заступником голови - керівником апарату Житомирської облдержадміністрації у вересні 2014 року і звільнився з посади у вересні 2015 року. В лютому 2018 року Поліщук подав декларацію кандидата на посаду голови Коростишівської РДА, в якій було зазначено, що станом на 31 грудня 2017 ріку його дружині належало 50% ТОВ «Сілі-Кор». З 2018 року у фірми змінювалися власники і станом на травень 2023 року ТОВ належить Рабовському Олегу Марковичу, мешканцю Дніпра.

У березні 2017 року лісгосп скасував видану ним у 2015 році заяву про вилучення 39,4 га на користь «Сілі-Кор» для розробки піщаного кар’єру, а ТОВ оскаржило це в суді (детальніше про судову тяганину читайте тут). В березні 2018 року обласна прокуратура повідомила про рішення суду, який не дозволив неправомірне зменшення майже на 40 га земель лісового фонду для розробки піщаного кар’єру ТОВ «Сілі-Кор».

Наступна каденція Житомирської обласної ради під головуванням Володимира Ширми двічі розглядала питання про виділення ділянки лісу ТОВ «Сілі-Кор»: на сесії 12 листопада 2019 року депутати відмовили «Сілі-Кор» у наданні дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 40 га, яка перебуває у постійному користуванні дочірнього підприємства «Коростишівський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради та розташована на території Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області, а на пленарному засіданні 5 березня 2020 року обласна рада проголосувала за надання ТОВ «Сілі-Кор» дозволц на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 32,2 га в оренду для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, на території Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура суд кар'єр пісок Коростишівський район облрада Сілі-Кор ТОВ 
Матеріали по темі