Здоров'я

Медичні довідки для зарахування дитини до навчальних закладів можна буде отримати у сімейного лікаря, - МОЗ

23 November 2023, 12:51

Довідки для зарахування дитини до школи можна буде отримати у сімейного лікаря. Медичні огляди для зарахування до дитячого садка або школи є обов’язковими, а для вступу в інші освітні заклади будуть проводитись лише, якщо це вимагається самим закладом чи умовами вступної кампанії.

Про це 23 листопада повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

«Батьки школярів та студентів неодноразово стикалися з проблемою отримання довідки для зарахування дитини до навчального закладу. Це все щорічно створювало дискомфорт для пацієнтів, які були змушені планувати візити до кількох лікарів та отримували довідки різної форми. До того ж це створювало суттєве навантаження на медичну систему. Аби розвʼязати цю проблему, МОЗ прийняло єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку», - йдеться у повідомленні.

Відтепер всі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря. Обстеження лікарем «первинки» включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії.

Усі інші обстеження, клінічні та лабораторні дослідження призначаються за показаннями або за вимогами закладу освіти.

На основі проведених обстежень сімейний лікар формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

Для отримання довідки дитина має отримати усі щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими. Медогляди для вступу в інші освітні заклади будуть проводитись лише, якщо це вимагається самим закладом чи умовами вступу.

Ще одна важлива зміна – відтепер за результатами таких медичних оглядів видаватимуть документи єдиного зразка. Довідка видається на підставі даних медогляду дитини, якщо немає медичних протипоказань для її перебування у цьому навчальному закладі.

Як повідомляв Житомир.info, 4 серпня 2022 року пресслужба Житомирської міської ради оприлюднила алгоритм проходження медичного огляду до школи. На той час потрібно було взяти направлення у сімейного лікаря та звернутися до закладів охорони здоров’я, де є вузькі спеціалісти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ медогляд дитина школяр школа садок медкомісія лікар сімейний лікар довідка 
Матеріали по темі