Влада

Уряд збільшив кількість бюджетних місць для підготовки фахівців у сфері оборони та охорони здоров'я

29 June 2024, 12:45

На засіданні Уряду 28 червня 2024 року ухвалене рішення про збільшення державного замовлення у 2024 році на підготовку фахівців у галузях, які є найбільш затребуваними на ринку праці. Це стосується також підготовки наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.

Розширення держзамовлення відбудеться у таких сферах, як охорона здоров’я, воєнні науки, національна безпека і безпека державного кордону, публічне управління та адміністрування, транспорт та будівництво, легка промисловість та інші.

«Україна вже зараз потребує і потребуватиме надалі великої кількості медиків, працівників робітничих спеціальностей, саперів, інженерів тощо. Наше завдання – створити щільний зв’язок у ланцюжку освіта-економіка-ринок праці», – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Зокрема, у 2024 році збільшується державне замовлення на підготовку фахівців:

за галузями: «Охорона здоров’я» на 1 112 осіб та «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» на 640 осіб;

за спеціальностями: «Медицина» на 523 особи, «Терапія та реабілітація» на 314 осіб, «Медична психологія» на 90 осіб, «Технології медичної діагностики та лікування» на 44 особи.

«Понад два роки повномасштабної війни вплинули на ринок праці. Закономірно, нині на ньому затребувані фахівці у сфері безпеки та оборони, медики, будівельники, працівники сфери транспорту та логістики. Провівши аналітику ринку праці ми збільшили державне замовлення за деякими галузями знань, аби воно відповідало тенденціям й могло покрити запит роботодавців», - зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, з 25 червня розпочала роботу консультативна телефонна «гаряча лінія» МОН та чат-бот для запитань про вступ 2024. Через надмірний ажіотаж до навчання в аспірантурі серед чоловіків призовного віку МОН наприкінці червня змінило цьогорічні правила вступу на третій рівень вищої освіти.

Скільки заяв майбутніх бакалаврів, допущених до конкурсу (повна загальна середня освіта) отримали в 2023 році університети Житомира та які спеціальності були найпопулярніші й з найвищими конкурсними балами – читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, 11 липня 2023 року Уряд ухвалив постанову про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів у 2023 році, якою суттєво збільшив обсяги підготовки фахівців з реабілітації та психологів у закладах вищої освіти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН вступ спеціальність КМУ абітурієнт  
Матеріали по темі