З метою виявлення фактів порушень норм діючого законодавства щодо проведення розрахунків за придбаний товар (надані послуги), ведення обліку товарних запасів, оформлення трудових відносин з найманими особами та здійснення господарської діяльності без державної реєстрації суб’єкта господарювання, працівниками Головного управління ДПС у Житомирські області проводяться фактичні перевірки відповідно до норм Податкового кодексу України.
Про це розповів заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту обласного управління ДПС Андрій Петкевічус – повідомила 12 вересня пресслужба ОВА.
«Такі перевірки проводяться виключно за наявності підстав визначених діючим законодавством, зокрема, отримання звернень громадян про порушення норм діючого законодавства, на підставі отриманої інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства. Так, за результатами проведених перевірок протягом 2024 року працівниками Головного управління ДПС було встановлено19 фактів здійснення господарської діяльності без державної реєстрації суб’єкта господарювання у різних сферах діяльності, зокрема – торгівлі, пасажирських перевезень, надання перукарських послуг. В ході проведення перевірок у поточному році виявлено 520 найманих працівників з якими не було укладено трудові відносини, за рахунок чого кожного місяця бюджет недотримував 1,7 млн гривень податків і зборів, які мали бути сплачені та утримані з виплаченої заробітної плати», - зазначив Андрій Петкевічус.
При проведенні перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, зокрема підакцизними товарами та складною побутовою технікою, встановлено більш ніж 600 фактів невидачі розрахункових документів за продані товари (надані послуги) та 250 випадків ненадання до перевірки документів на походження товарів, які були реалізовані або перебували в реалізації.
Особлива увага при проведенні перевірок приділяється торгівлі через мережу інтернет. Так, за результатами перевірок таких суб’єктів господарювання застосовано штрафних санкцій на суму більш ніж 200 тис. гривень.
Нагадаємо, на початку липня податківці інформували про виявлення у Житомирі факту здійснення діяльності з надання перукарських послуг без державної реєстрації: за результатами перевірки направлено до суду протокол про адміністративне правопорушення, за яке передбачений штраф від 17 до 34 тисяч гривень.
Як повідомляв Житомир.info, 5 березня 2024 року оприлюднили інформацію про те, що податківці оштрафували кафе у Житомирській області на майже 200 тис. грн: працювали неоформлені працівники та не видавали чеки.