Верховна рада 18 вересня схвалила в цілому внесення змін до Держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до Держбюджету, парламентарі підтримали за основу в першому читанні.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
«Видатки для сектору безпеки і оборони передбачено у розмірі 495,3 млрд гривень. Додатково враховано перерозподіл видатків для Міністерства освіти та науки України в обсязі 2 млрд грн для забезпечення харчуванням учнів початкових класів», - йдеться у повідомленні.
Джерелами покриття додаткових видатків є здійснення низки заходів, а саме:
збільшення доходів загального фонду державного бюджету через перевиконання планових надходжень за січень-серпень 2024 року;
зменшення видатків з обслуговування і погашення держборгу;
збільшення плану розміщень ОВДП;
скорочення низки видатків у загальному та спеціальному фондах держбюджету;
додаткові податкові заходи через зміни до Податкового кодексу.
Ухвалений 17 вересня у першому читанні законопроєкт №11416-д щодо змін до Податкового кодексу передбачає запровадження надзвичайно лояльного пакета збільшення податків, який відрізняється від більш жорсткого варіанту, запропонованого урядом влітку.
Про це розповіла народна депутатка, членкиня парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.
«Передбачається підвищення військового збору до 5%, впровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців, збільшення податку на прибутки банків до 50% і впровадження податків на прибутки для фінустанов. До другого читання документ ще може змінитися. Це залежить від позиції народних депутатів, від кількості голосів, що можуть бути в залі», - зазначила політикиня.
Вона додала, що законопроєкт може бути проголосований в цілому вже в середині жовтня. При цьому передбачається, що податки зростуть ретроспективно – з 1 жовтня 2024 року.
За інформацією Мінфіну, зміни до Податкового кодексу передбачають:
підвищення ставки військового збору для фізичних осіб з 1,5% до 5%;
встановлення військового збору для ФОП 1,2 та 4 груп у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати;
встановлення військового збору у розмірі 1% для платників єдиного податку 3 групи;
підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25% з 2025 року;
встановлення щомісячних авансових внесків для АЗС;
податок на прибуток від банків за три квартали та за 2024 рік у розмірі 50%;
зміну податкового періоду подання звітності з ПДФО з квартального на місячний.
Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській ОВА 1 лютого 2024 року провели робочу нараду щодо проблем ведення бізнесу та податкового навантаження, де підприємці зауважували, що постійне збільшення податків замість лояльної податкової системи – це шлях в нікуди.