Економіка

Житомирська область входить в ТОП-5 за вартістю закупівель, пов’язаних з підготовкою до складної зими

25 September 2024, 12:09

На початок літа 2024 року внаслідок російських атак Україна втратила вже дев’ять гігават потужності енергогенерації. Для порівняння, це як дев’ять атомних реакторів. «Легкої прогулянки наступної зими точно не буде» – коментував наближення холодів тепер вже ексголова «Укренерго» Володимир Кудрицький. Водночас він був впевнений, що й катастрофи вдасться оминути.

До енергетичних викликів через росіян готуються і «Укренерго», і інші енергетичні компанії, і громади та підприємства самостійно. Команда DOZORRO 17 вересня оприлюднила дослідження щодо закупівель на Prozorro для підвищення енергонезалежності.

За 8 місяців 2024 року через систему Prozorro уклали договорів на 7,1 млрд грн на закупівлю й оренду самого обладнання та супутніх послуг і робіт з його монтажу, встановлення, розробки проєктної документації. А в липні уряд дозволив проводити деякі з цих закупівель напряму.

Найчастіше замовники цьогоріч купували:

  • Когенераційні установки — на них, а також на розробку проєктів їхнього встановлення та відповідні будівельні роботи припадає 40% загальної суми укладених контрактів (2,9 млрд грн).
  • Генератори і газопоршневі установки — 2,6 млрд грн.
  • Джерела безперебійного живлення, зокрема зарядні станції, акумулятори та інвертори — 1,2 млрд грн.
  • Сонячні електростанції — на обладнання та спорудження таких станцій спрямували понад 403 млн грн.

Ці суми — далеко не кінець. Тривають ще понад 400 закупівель очікуваною вартістю 1,8 млрд грн.

Серед областей найбільше виділяються Київська та Харківська — там уклали договорів на майже 2,3 та 1,9 млрд грн відповідно. Водночас ще приблизно 1 млрд грн на Київщині припадають на великі державні компанії, які юридично зареєстровані в цьому в столиці.

Наступними за вартістю договорів ідуть Дніпропетровська область (462 млн грн), Запорізька (333 млн грн), Житомирська (172 млн грн) та Полтавська (133 млн грн).


У лідерах за сумами завершених закупівель міні-ТЕЦ, де вже є контракти — Київ, Харків, Вишневе, Запоріжжя. У Житомирі та Вінниці купували будівельні роботи для встановлення когенераційних установок, а не їх самі.


Для встановлення сонячних станцій на Prozorro уклали контрактів на 404 млн грн. На 72 млн грн закупівлі ще тривають. Найчастіше СЕС закуповують різні комунальні підприємства, зокрема водоканали та лікарні.

Наразі лідером за сумою контрактів на такі станції є КП «Житомирводоканал». Підприємство відписало угод на 55 млн грн.

Нагадаємо, 16 вересня журналісти Житомир.info дізнавалися, як Житомир готується до опалювального сезону – у місті перевірили котельні, ремонтують мережі, очікують газопоршневі станції. Зазначимо, що всього в Житомирі мають встановити шість газопоршневих станцій, які безоплатно передає міжнародна агенція USAID. Також Дмитро Рогожин розповів, що в кінці вересня мають доставити перші когенераційні установки, які в Житомирі встановить приватна фірма, в рамках меморандуму.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: підготовка до зими когенераційне обладнання СЕС зима закупівля тендер блекаут 
Матеріали по темі