Чорна п’ятниця іноді здатна принести не тільки приємні відчуття від вигідної покупки, а й стрес. Постійні пропозиції знижок сиплються від магазинів, думки стрибають від однієї покупки до іншої, при цьому робочі завдання залишаються невиконаними. Проте можна зробити так, щоб Чорна п'ятниця в Україні пройшла легше та спокійніше цього року. Як це зробити, розповідаємо далі в матеріалі.
Як тримати себе в руках та не купувати зайвого
Основна проблема шопінгу в цей день — обмеженість у часі та лімітована кількість товарів. Це викликає зайве напруження та важкість у прийнятті рішень. Тому для розслаблення потрібно в першу чергу позбавитися відчуття втраченої вигоди. Для цього достатньо:
- Заздалегідь скласти список дійсно потрібних корисних покупок.
- Переглянути список магазинів та брендів, на розсилку яких ви підписані. Саме такі листи, що переповнюють вашу пошту, створюють бажання придбати все і відразу.
- Переглянути список магазинів та брендів, на які підписані в інстаграмі. Багато з них навіть не з’являються у стрічці й будуть тільки відвертати увагу знижками, які вас потенційно навіть не цікавлять.
- Проаналізувати речі, які у вас уже є. Ті, що вам вже непотрібні чи не підходять, краще передати на благодійність або перепродати, щоб вони не накопичувалися та не займали багато вільного простору.
Якщо збираєтеся поповнювати на Чорну п’ятницю запас улюблених смаколиків, визначте поточні запаси. Скільки об'єктивно варто придбати та наскільки часто ви їх їсте.
Збережіть список посилань на кожний товар, щоб швидко зайти на його сторінку прямо в день розпродажу. Це економить час та збереже ваші нерви.
Як убезпечити себе на випадок незапланованих витрат
За можливості потрібно відкласти гроші не тільки у фонд покупок, які ви запланували, а й на форс-мажори. Це та максимальна сума, яку ви зможете витратити крім основного бюджету, щоб не залишитися без їжі, проїзду та інших базових речей.
Крім того, зберігайте всі чеки та квитанції про покупку, навіть в електронному вигляді. Це стосується і квитанції про оплату в системі LiqPay, адже у дні великих знижок система теж буде перевантажена і є ризик того, що не всі платежі пройдуть з першої спроби. За такої умови ви зможете повернути річ, яка не підійде чи якщо вирішите, що вона вам насправді не потрібна.
Перед початком шопінгу поставте ліміт на інтернет-покупки. Це можливо зробити у багатьох застосунках банків, щоб обмежити витрати в інтернет-магазинах.