Економіка

АРМА офіційно передало новому управителю щебеневий завод у Житомирській області, який належав білорусам

25 October 2024, 16:17

Працівники Центрального міжрегіонального територіального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів за актами приймання-передачі передали переможцю конкурсного відбору на управителя – ТОВ «Тамерлан-1» – об’єкти цілісного майнового комплексу Овруцького щебеневого заводу гомельського міського шляхового будівельно-ремонтного тресту.

Про це 25 жовтня 2024 року повідомляє пресслужба АРМА.

«Питання відновлення діяльності цього стратегічно-важливого для України активу було одним із пріоритетів керівництва Нацагентства. Підписання проходило безпосередньо на території підприємства за участі прокурора Житомирської обласної прокуратури, представників відділу менеджменту активів Центрального ТУ АРМА, директора ТОВ «Тамерлан-1» (управителя) та в.о. директора щебеневого заводу. Під час підписання актів приймання-передачі були обговорені основні шляхи фінансово-господарської діяльності управителя, які полягають у модернізації виробничого процесу підприємства та підвищення його енергоефективності», - йдеться у повідомленні.

В перспективі розглядаються варіанти закупівлі новітніх виробничих ліній з видобутку та переробки щебеню, а також поступовий перехід заводу на альтернативну енергетику, а саме: встановлення вітряків та сонячних панелей.

«Вказані нововведення забезпечать енергонезалежність підприємства та зниження собівартості кінцевої продукції. АРМА контролюватиме процес управління цим активом для забезпечення надходжень до бюджету від ефективності управління цим арештованим активом, що своєю чергою впливатиме на зміцнення економічної безпеки держави», - наголошують в Нацагентстві.

ТОВ «Тамерлан-1» зареєстроване у Києві в листопаді 2014 року, статутний капітал – 1300 грн, основний вид діяльності – добування піску, гравію, глин і каоліну, керівник та власник – киянин Наумець Денис Валерійович.

Нагадаємо, АРМА з травня 2023 року шукало управителя для активів Овруцького щебеневого заводу – корпоративні права та рухоме і нерухоме майно.

Довідка АРМА: Кінцевим бенефіціаром підприємства є Гомельська міська рада (Білорусь). Ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира від 20 червня 2022 року у справі №296/3270/22 накладено арешт на основні засоби заводу у кількості 355 найменувань шляхом його відчуження, розпорядження та користування. Ухвалою слідчого судді від 2 вересня 2022 року у справі №296/5438/22 корпоративні права та майно підприємства передано в управління Нацагентству. За даними слідства, посадові особи підприємства шляхом обману зменшили свій грошовий статутний капітал, штучно створивши борг із виплати зарплати. Власники щебеневого заводу – міськрада білоруського міста із січня 2022 року не виплачувала зарплату, заборгувавши 100 працівникам 4 млн грн. За інформацією правоохоронного органу, вартість арештованого майна становить понад 30 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, 4 грудня 2024 року в Житомирській ОВА проводили нараду щодо ситуації в Овруцькій територіальній громаді, де кілька сотень мешканців восьми багатоквартирних будинків можуть залишитися без водопостачання через відключення від електроенергії щебеневого заводу. АРМА зверталося до «Укрінтеренерго» з проханням не припиняти постачання електроенергії за борги, бо у зв’язку з арештом підприємство не веде господарську діяльність та не оплачує рахунки за електроенергію (щомісяця – близько 280 тис. грн), відключення електроенергії призведе до затоплення кар’єру й неможливості відновлення його роботи, знищення цінного обладнання та втрати інтересу бізнесу до управління даним об’єктом. Агентство очікувало, що майбутній управитель арештованими активами оплатить борги за електроенергію та відновить роботу підприємства.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АРМА щебзавод Овруч білорусь завод щебінь управитель Тамерлан-1 
Матеріали по темі