Економіка

Житомирська ОВА підписала меморандум з Ощадбанком: будуть спільно підтримувати бізнес

1 December 2024, 13:24

Житомирська ОВА та Ощадбанк обʼєднують зусилля для підтримки бізнесу та залучення інвестиційних потоків.

Про це 29 листопада повідомила пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації.

«29 листопада, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко разом зі своєю заступницею Наталією Арендарчук та керівниками структурних підрозділів ОВА провели зустріч із керівництвом АТ «Державний ощадний банк України». Ключовою подією зустрічі стало підписання меморандуму про співпрацю між Житомирською обласною військовою адміністрацією та Ощадбанком», - йдеться в повідомленні.

«Щиро дякую Ощадбанку, що у складні часи війни ви залишаєтеся однією з основ економіки України. Попри виклики збройної агресії російської федерації, обласна влада, органи місцевого самоврядування та бізнес-спільнота об’єднують зусилля для сталого розвитку та ефективного відновлення регіону. Наша мета — допомогти бізнесу відновитися та впроваджувати нові проєкти, а також підтримати ветеранів у створенні власної справи. Сьогоднішнє підписання меморандуму підтверджує наші спільні кроки, спрямовані на відновлення економіки», — зазначив Віталій Бунечко.

Під час зустрічі обговорили перспективи співпраці між Ощадбанком і Житомирською ОВА на теренах області.

«Завдання, які стоять перед владою в економічній сфері, потребують використання всіх наявних ресурсів, у тому числі можливостей Ощадбанку. В партнерстві з обласною, місцевою владою ми намагаємось надати максимальну підтримку підприємцям і пропонуємо найкращі умови фінансування. Сьогодні ми знаємо, що саме потрібно українському бізнесу тут і зараз, і фокусуємо нашу експертизу, нашу найбільшу мережу відділень, нашу участь у різноманітних державних і міжнародних програмах саме на цьому. Наш банк заходить перший, а уходить останній. Ми працюємо зараз в прифронтових зонах і допомагаємо тим хто там залишається», – зазначила Роза Тапанова.

Наталія Арендарчук підкреслила важливість створення умов для підтримки бізнесу в області.

«При обласній військовій адміністрації діють консультативно-дорадчі органи, зокрема Рада з питань залучення інвестицій, Регіональний офіс міжнародного співробітництва, а також Робоча група з розв’язання проблемних питань суб’єктів малого підприємництва. Ці ініціативи спрямовані на підтримку підприємців у складних умовах війни. Одну із зустрічей із бізнесом ми проводили спільно з фахівцями Ощадбанку на тему енергетичного забезпечення функціонування бізнесу», – наголосила Наталія Арендарчук.

Зазначено, що в містах Житомир, Звягель, Коростень і Бердичів на базі регіональних філій обласного центру зайнятості працюють офіси «Зроблено в Україні». Вони надають підприємцям інформацію про урядові програми підтримки українських виробників.

Також у рамках співпраці з Житомирським обласним відділенням Ощадбанку розроблено проєкт порядку надання фінансової підтримки суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, засновниками яких є ветерани війни та члени їхніх сімей. Зокрема, передбачено:

  • відшкодування з обласного бюджету частини тіла кредитів до 100 тисяч гривень;
  • компенсація частини тіла кредиту за іпотечними програмами для ветеранів війни в межах державної програми «єОселя».

«Діалог із бізнесом і фінансовими установами залишається ключовим пріоритетом для нас. Завдяки підтримці таких партнерів, як Ощадбанк, ми створюємо можливості для економічного зростання та соціальної підтримки на Житомирщині», — підсумувала Наталія Арендарчук.

Підписання меморандуму стало ще одним кроком на шляху зміцнення співпраці між державними структурами та бізнесом. Воно закріпило прагнення спільно розв’язувати економічні виклики, підтримувати бізнес і сприяти розвитку регіону.

Наталя Буткова-Вітвіцька відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес АТ «Державний ощадний банк України» представила новий проєкт «Бізнес 4.5.0» саме для ветеранів, членів їх сімей та юридичних осіб, які працевлаштовують ветеранів. Вона зазначила, що програма передбачає пільгове кредитування до 5 млн грн на власну справу, купівлю франшизи в кредит, обслуговування банківського рахунку без комісії, навчання та консультації. Програмою можуть скористатися ветерани, члени сімей ветеранів та юридичні особи, якщо більше 30% їхнього персоналу ветерани та учасники бойових дій, або понад 25% складає їхня частка КБВ у статутному капіталі.

Нагадаємо, станом на 27 липня понад 220 кредитів за програмою єОселя видали у Житомирській області від початку 2024 року.

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2024 року Уряд та представники українського бізнесу підписали заяву про поглиблення співпраці між державою і підприємцями для покращення бізнес-клімату в Україні. Документ підписали під час презентації Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», створеної за ініціативи Президента України. У Житомирі на базі Житомирської філії обласного центру зайнятості 21 червня 2024 року відкрили перший регіональний офіс «Зроблено в Україні». Офіси проводитимуть консультації з приводу різних економічних державних програм. Станом на 15 серпня до кампанії приєдналися 8 виробників.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: меморандум Бунечко Ошадбанк Арендарчук бізнес  
Матеріали по темі