21 вересня 2021, 09:12 Житомир: °C
Юрій Малашевич
Громадський діяч

Хроніка визволення Житомирської області від нацистів у період 1943 – 1944 років. Частина перша

Хроніка визволення Житомирської області від нацистів у період 1943 – 1944 років.

Кремне – 14 квітня 1943р. (залізнична станція була зайнята партизанським з'єднанням Маликова).

Ірша – 11 жовтня 1943р. (перше визволення)

Кропивня – 3 листопада 1943р. (перше визволення)

Новогродецьке – 5 листопада 1943р. (перше визволення)

Паволоч – 7 листопада 1943р. (перше визволення)

Ставище (Попільнянський район) – 7 листопада 1943р. (перше визволення)

Антонівка (Коростишівський район) – 8 листопада 1943р. (перше визволення)

Браженець – 8 листопада 1943р. (перше визволення)

Містечко – 8 листопада 1943р. (перше визволення)

Паволоч-2 – 8 листопада 1943р. (перше визволення)

Попільня (залізнична станція) – 8 листопада 1943р. (перше визволення)

Саверці – 8 листопада 1943р. (перше визволення)

Дубовець (Коростишівський район) – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Єлисаветівка – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Забілоччя – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Калівка – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Костівці – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Кошляки – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Лазарівка – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Мала Чернявка – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Мірча – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Поташня – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Раївка – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Рудня-2 (Коростишівський район) – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Рудня-Городенка – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Старицьке – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Ходори – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Яструбенька – 9 листопада 1943р. (перше визволення)

Андріївка (Черняхівський район) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Бежів – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Болячів – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Велика Чернявка – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Великі Лісівці – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Високе (Брусилівський район) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Глибочок – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Городське – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Гуменники – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Гута-Забілоцька – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Дубрівка – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Заньки – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Зороків – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Іванівка (Коростишівський район) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Іванівка (Черняхівський район) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Йосипівка – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Киселівка (Черняхівський район) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Лутівка – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Мала Рача – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Озеряни – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Осівці – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Попільня (селище міського типу) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Радомишль – 10 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 листопада 1943р.)

Привороття – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Розкидайлівка – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Сокільча – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Ставище (Брусилівський район) – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Став-Слобода – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Щиглівка – 10 листопада 1943р. (перше визволення)

Базар – 11 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943р.)

Березівка (Житомирський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Брусилів – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Булгаки – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Велика Горбаша (Черняхівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Велика Рача – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Високе (Черняхівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Вишевичі – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Вівче – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Вілень – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Вільхівці – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Вільшанка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Водотиї – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Ворсівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Ганнопіль – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Глиниця – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Горбаші – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Града – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Губенкове – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Гуто-Добринь – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Гуто-Потіївка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Дівтинець – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Добринь – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Дорогунь – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Дубовець (Житомирський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Дивин – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Емілівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Заболоть – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Жабоч – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Забріддя – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Заміри – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Ірша – 11 листопада 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 12

листопада 1943р.). Перше визволення відбулося 11 жовтня 1943р.

Кашперівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Карабачин – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Кичкири – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Клен – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Копельня – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Корнин – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Корчівка (Черняхівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Котівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Кочерів – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Красносілка (Радомишльський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Кринички (Коростишівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Крошня – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Крошня-2 – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Крученець – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Мала Горбаша – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Манійки – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Меделівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Межирічка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Меньківка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Могильня – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Моделів – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Мойсіївка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Морогівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Мошківка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Негребівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Нераж – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Нова Буда – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Нова Мар'янівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення) Новосілка (Черняхівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Хутір-Лазарівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Облітки – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Оліївка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Осикове – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Осички – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Осники – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Пилипонка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Прибуток – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Раковичі – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Романівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Росівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Рубанка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Рудня (Коростишівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Русанівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Селець – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Смолівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Соколова Гора – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Солов'ївка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Станишівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Стара Буда – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Стара Гребля – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Теклянівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Теснівка (Брусилівський район) – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Філонівка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Хомутець – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Чернявка – 11 листопада 1943р. (перше визволення)

Черняхів – 11 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943р.)

Валки – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Вілка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Гадзинка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Грубське – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Житомир – 12 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943р.)

Здвижка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Кайтанівка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Калинівка (Житомирський район) – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Камінь – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Кам'яний Брід (Коростишівський район) – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Кмитів – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Козіївка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Колодязьки – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Коростишів – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Малі Гуляки – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Морозівка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Осиковий Копець – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Переміжжя – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Пинязевичі (з 1960р. – Українка) – 12 листопада 1943р.

Радівка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Рудня-Фасова – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Сали – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Селянщина – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Славів – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Сліпчиці – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Слобідка (Коростишівський район) – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Старий Тартак – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Старосільці – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Стрижівка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Струцівка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Студениця – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Теснівка (Коростишівський район) – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Торчин (Коростишівський район) – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Торчин (нині с. Вишневе, Черняхівський район) – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Хутір Вілянський – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Шахворостівка – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Ягодинка-2 – 12 листопада 1943р. (перше визволення)

Бистрик – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Будилівка – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Борщів – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Вереси – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Верлок – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Видибор – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Високоукраїнське (з 1950р. у складі с. Високе Черняхівського району) – 13 листопада 1943р.

(перше визволення)

Головине – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Горбулів – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Городище (Черняхівський район) – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Дівочки – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Жадьки – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Зарічани – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Зубрівка – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Краснобірка – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Ксаверівка – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Левків – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Некращі – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Папірня – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Плехів – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Покришів – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Потіївка – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Свидя – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Скоморохи – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Скочище – 13 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 12

листопада 1943р.)

Стирти – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Троковичі – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Туровець – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Фонтанка – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Юрівка (Радомишльський район) – 13 листопада 1943р. (перше визволення)

Баранівка (Житомирський район) – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Браженка – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Вебролози – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Вихля – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Вишпіль – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Головки – 14 листопада 1943р.

Іванівка (Житомирський район) – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Кам'янка – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Клітище – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Кошарище – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Криве – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Мокренщина – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Народичі – 14 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 листопада 1943р.)

Очеретянка – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Пекарщина – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Піски – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Пряжів – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Слобода-Селець – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Тетерівка – 14 листопада 1943р. (перше визволення)

Грушки – 15 листопада 1943р. (перше визволення)

Новий Бобрик – 15 листопада 1943р. (перше визволення)

Новопіль – 15 листопада 1943р. (перше визволення)

Нянівка – 15 листопада 1943р. (перше визволення)

Софіївка (Володарсько-Волинський район) – 15 листопада 1943р. (перше визволення)

Стремигород – 15 листопада 1943р.

Торчин (Володарсько-Волинський район) – 15 листопада 1943р. (перше визволення)

Грезля – 16 листопада 1943р.

Іскорость – 16 листопада 1943р. (перше визволення)

Ковалівщина – 16 листопада 1943р. (перше визволення)

Красносілка (Коростенський район) – 16 листопада 1943р. (перше визволення)

Продубіївка – 16 листопада 1943р. (перше визволення)

Радча – 16 листопада 1943р.

Турчинка – 16 листопада 1943р. (перше визволення)

Чоповичі – 16 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 14 листопада 1943р.)

Вільня – 17 листопада 1943р. (перше визволення)

Вільськ – 17 листопада 1943р. (перше визволення)

Глибочиця – 17 листопада 1943р. (перше визволення)

Краснище – 17 листопада 1943р. (перше визволення)

Микгород – 17 листопада 1943р. (перше визволення)

Коростень – 17 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 18

листопада 1943р.)

Овруч – 17 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 листопада 1943р.)

Шоломки – 17 листопада 1943р.

Гацьківка – 18 листопада 1943р. (перше визволення)

Стебниця – 18 листопада 1943р. (перше визволення)

Харитонівка – 18 листопада 1943р. (перше визволення)

Ягодинка-1 – 18 листопада 1943р. (перше визволення)

Андрушки – 19 листопада 1943р. (перше визволення)

Ігнатпіль – 19 листопада 1943р.

Леніне – 19 листопада 1943р. (перше визволення)

Мар'янівка – 19 листопада 1943р. (перше визволення)

Пилиповичі (Радомишльський район) – 19 листопада 1943р. (перше визволення)

Потаповичі – 19 листопада 1943р.

Хайчнорин – 19 листопада 1943р.

Бережесть – 20 листопада 1943р.

Мініне – 20 листопада 1943р. (перше визволення)

Рудня-Городецька – 20 листопада 1943р. (перше визволення)

Словечне – 20 листопада 1943р.

Краснорічка – 22 листопада 1943р. (перше визволення)

Оліщівка – 22 листопада 1943р. (перше визволення)

Горбаші – 23 листопада 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.

Черняхів – 23 листопада 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.

Елівка – 27 листопада 1943р. (перше визволення)

Малин – 27 листопада 1943р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 13 листопада 1943р.)

Дівочки – 30 листопада 1943р. (друге визволення)

Ставище (Коростенський район) – 30 листопада 1943р. (перше визволення)

Краснобірка – 16 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.

Меделівка – 16 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.