На плані міста Житомира 1781 року можна знайти маленьку вулицю, що бере свій початок від старої Петровської гори. На південь від гори, спускаючись до річки Тетерів тягнулася велика зелений гай, яка і дала назву вулиці - Зелена. Вулиця закінчувалася в районі нинішнього Нового бульвару.
З містом вулицю пов'язувала дорога веде в Передмістя (так називалася місцевість в районі нинішньої площі Корольова). Зараз ця дорога відома кожному, як вулиця Театральна.
Час минав - вулиця росла. У середині XIX століття вулиця розрослася до вулиці Великій Бердичівській.
З появою нового генерального плану Житомира в 1847 році Зелена вулиця своїми обрисами стала нагадувати знайому нам Пушкінську вулицю.
З появою в другій половині XIX століття вулиці Молчановская (зараз Новий бульвар), Зелена вулиця зробила поворот в бік бульвару Старого. У той час там вже розміщувалося жандармерія, яка дала нову назву вулиці - Жандармська (через кілька років встигла постаріти і стати Старожандармской).
26 травня 1899 року в Житомирі з'явився перший пам'ятник - Олександру Пушкіну. А разом з ним і нова вулиця - Пушкінська, яка об'єднала в собі Старожандармскую і Новожандармскую вулиці. Так закінчилася історія Зеленої вулиці і почалася історія Пушкінської.
Якщо сьогодні пройтися від Діагностичного центру до водонапірної башти можна побачити і відчути смуток і чарівність старого Житомира і його Зеленої вулиці.
( в світлинах зафіксований вид будинків на момент 2009 р)
По матеріалам Г. Мокрицкого