22 жовтня 2020, 07:32 Житомир: °C
Юля Чепюк
Журналіст

Дерибан землі любить тишу: чому у Держгеокадастрі так часто змінюються керівники

Після того, як силами Громадської ради при ОДА з посади «пішли» Максима Глушаницю, керівники ГУ Держгеокадастру у Житомирській області міняються зі швидкістю світла.

На мою думку, всі ці показові рокіровки описує цитата з трагедії Шиллера «Змова Фієски в Генуї»: «Мавр зробив свою справу; мавр може йти геть». Тільки у нашому випадку мавр не проти бути використаним. Нє в абідє мавр, так би мовити.

Сцена №1: Стельмах, Циганчук, Федірко, Гінгізов і Ко

Вони робили все для того, аби позбутися Максима Глушаниці: роздавали листівки, влаштовували мітинги, на які звозили «простих копачів» спортивної статури з 6-ми айфонами за 16 тисяч гривень, писали анонімки, обурювалися, вимагали інших громадських обговорень, бо ті, що були їх не влаштували, і т.д. Грошей витратили багато, але свого досягли – Глушаниця пішов.

 Сцена №2: Мозговий

Після відсторонення Максима Глушаниці керувати ГУ Держгеокадастру у Житомирській області поставили Дмитра Мозгового. Без конкурсу і громадських обговорень. Втім, цього разу ні члени Громадської ради при ОДА, ні кишенькові активісти, ні бурштинокопачі на мітинг виходити не захотіли. У Дмитрі Мозговому, на їхню думку, прекрасно все.

А особливо прекрасно, що він є креатурою одіозного Олега Попова, який давно "курує" земельні питання на Житомирщині. Попов у хороших стосунках з керівництвом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, до його думки прислухаються і місцеві земельні чиновники. Про нього можна говорити багато, але він не мавр, тому сьогодні нас не цікавить.

Повернемося ж до завдань Мозгового. У Києві одразу ж розслабилися, коли вдалося повернути під контроль таку важливу і прибуткову посаду. Від любителя сінті-попа і, судячи з усього, важких наркотиків вимагалося одне: підписуй, що дають. І він підписував, що давали (земельні наділи прокурорам під Житомиром, бурштин, кар’єри), аж поки до нього на гостину не прийшли АТОвці і волонтери. Тоді довелося пересилити себе і «для годиться» завізувати накази на землю військовим, підготовані ще Глушаницею. Максим не встиг їх підписати через «качелі».

Але, ймовірно, після відео з АТОвцями керівництво таки вирішило позбутися Мозгового. Ну, не те, щоб позбутися. Просто дерибан землі любить тишу, а сінті-поп із кабінету лунав занадто голосно…


Сцена №3: Ясан

 

На місце Мозгового перед Новим роком оперативно «прислали» 29-річного Віталія Ясана. Він, кажуть, був потрібен для того, аби розібратися з «титановими» землями, ну, і, звісно, не забуваємо про все той же бурштин… Працював молодик «стаханівськими» темпами, але і його вирішили змінити з тієї ж причини, що і попередника… Одразу після того як народний депутат Павло Дзюблик здійняв галас щодо земельного дерибану на його окрузі.

Але мавр вже встиг зробити свою справу і львівські студенти можуть сміливо займатися сільським господарством на багатих титаном землях Полісся...

Не те, щоб його зовсім зняли. Ясан залишився «смотрящим» від Києва на посаді заступника. Керівницею ж обласного Держгеокадастру стала подруга його попередника Мозгового.

Сцена №4: Оксана Присяжнюк

Черговий мавр, тиха і непримітна жіночка, яка за минулий рік заробила 41 тисячу гривень, – ідеальний варіант, але протримається вона до наступного скандалу. Враховуючи її зв’язки з Поповим через Мозгового, думаю, це відбудеться дуже швидко. У АТОвців уривається терпець. Не відстають від них і прості городяни.
Щойно телефонувала Марія Опанасюк, жінка яка роками оббиває пороги земельних інстанцій, бо хоче офіційно оформити свої нещасні 7 соток на Хінчанці.
Спитала мене, як там справи з її питанням... А що порадите мені їй відповісти, га?

Студія журналістських розслідувань "ЧБ" робила розслідування, Борислав Розенблат (Boryslav Rozenblat) звертався до Максим Мартинюк, Ірина Коцюба і Час Змін на самого Гройсман, Владимир Борисович писала... А що маємо?

Землевпорядниця Вишневська жіночці каже прямо - отримаєте відмову і, єхидно так посміхаючись, додає: до Розенблата звертайтеся...

За ці 7 нещасних соток на Хінчанці пані Марія ходить вже кілька років, а чотирьом десяткам львівських студентів екс-начальник ГУ Держгеокадастру у Житомирській області Ясан порєшав золоту землю за кілька днів. Ну, не було у нього підстав відмовити.

Вони там зовсім землі під собою не відчувають чи як?

Далі буде...