17-06-2013 1201
Невже «покращення» торкнулось навчальної системи у Житомирі, невже оптимізація і реструктуризація не оминула підліткові навчальні заклади? Чи це, просто майданчик для здобування політичних дивідентів тих, хто і так при владі, але тримається за неї усілякими доступними засобами? Символічний приїзд деяких народних депутатів від Житомирщини, їх неоднозначні коментарі та виступи тому є прямим доказом.
Зрозуміло, що в країні безлад всюди, але ж... Згідно результатів перевірки, контрольно-ревізійного управління України у жовтні 2009 року видатки на утримання Житомирського обласного педагогічного ліцею, кваліфіковано як нецільове використання коштів. Невеличка колізія в Бюджетному кодексі? Якщо, навіть така організація, взагалі не передбачена як така....А це, не лише у Житомирі...
А хто, в цей час, був спікером у Верховній Раді? Вірно. Той, хто «правильно» каже: «Якщо б хотіли, то давно б закрили! Так шо помовчіть пока!»
Цікаво, це кому було сказано? Батькам, які хочуть своїм дітям нормальної освіти? Виборцям? Що, закрити елітний ліцейв якісь перевірений спосіь? Тобто досвід вже є? А ще - якщо підпишуть платіжку, то казначейство не пропустить? Це чиї слова? А кому підпорядковано казначейство? Великий Сум, бере мене після таких висловів. Єдине, що виглядає оптимістично, так це слова Й. Запаловського: «...Ми з Вами! Не дамо зруйнувати!...»
Але що йому в цій ситуції втрачати, пообіцяти тай годі. Чи може все набагато гірше, є команда закрити, бо людьми без освіти керувати простіше? Я би не хотів у це вірити. Певна річ, я підтримую і депутатів Житомирської обласної ради, і кожного, хто за те, аби все залишилося на своїх місцях. Проте сумнозвісне «покращення» торкнулось тихої і неконфліктної Житомирщини. І питання не тільки у закритті обласного ліцею, а і в ТТУ, і у рейдерському захопленні «Житомирських ласощів», титанових кар'єрів. А на часі Коростеньский щебзавод, ліси Житомирщини (подивиться супутникову карту в районі 94 км траси Житомир-Київ) і багато іншіх підприємств, про які ми не знаємо, але які закриваються. І люди нічого не можуть вдіяти. А ті, хто пручається і бореться, відстоюючи своє право, на передбачене Конституцією право на працю, чомусь виявляються злочинцями.
Як таке може бути? Добре коли облліцей залишиться в тому самому якісному стані, як і був, але для чого тоді штучно створювати проблему? Можна десятками писати депутатські звернення, критикувати,владу, вірушує все, не тільки час. Хто отримає політичні девіденти, в цьому випадку? Захисників багато, був би з цього зиск, людям.
Певна річ - говорити, це не створити новий ліцей та не будувати нові виші. Не кажіть мені, що я неправильно все зрозумів, все і так очевидно. Вішати, вибачте на слові, локшину на вуха людям - це не створити і побудувати, у таку справу не потрібно вкладати кошти, час та сили. Досить просто заявити, що наше життя «вже покращено»... От тільки хіба що на словах...