14 June 2024, 08:50 Житомир: °C
Борислав Розенблат
Народний депутат України

Що я робитиму у Верховній Раді.

  У кожного з кандидатів є бачення, де він може бути найкориснішим. Проте в програмах пишуть, як правило, загальні чи популістські речі, що можуть привернути увагу. Мені з одного боку простіше – командою спеціалістів розроблена програма «Реформи - 2020», яку президент Петро Порошенко нещодавно представив разом з однодумцями. Я, як кандидат від Блоку Петра Порошенка, берусь втілювати в життя разом з нашою командою цей план.

  З іншого боку – у мене є бажання проявлятись, бути по-особливому корисним країні. Тому одразу прямо сказав, що в разі обрання бачу себе в комітеті Верховної Ради з питань житлово-комунального господарства.

 Я хочу розробити державну програму, яка дозволить комунальним підприємствам брати кредитні ресурси під мінімальні проценти, зробити утеплення, модернізацію комунікацій, а потім перевести їх на обслуговування в ОСББ. Це дасть можливість нам зекономити і стати незалежними від Росії. Розрахунок показує, що вклавши гроші в утеплення, ми, зрештою, економимо на спалюваному газі на обігрів значно більшу суму.

 Як людина з досвідом будівельника, інвестора, та врешті-решт підприємця вважаю, що зможу розробити та домогтись виконання такої держпрограми. У тих будинках, що будує компанія «Фаворит» вже зараз зреалізовані програми утеплення, що призвело до нижчих тарифів, ніж загалом по місту.

 Для мене дуже важливо, щоб життя не тільки простих українців, але й усіх українців набуло європейського вигляду. Ми повинні створити всі умови, щоб наше суспільство мало і можливість, і важелі для того, щоб створити Європу в себе у місті, а не сидячи на місці, чекати її як месію.
 І не треба придумувати космічні речі, - а взяти один напрямок і повністю його реалізувати. Впевнений, що як член великої президентської команди, зможу втілити свій намір. Окрім того, думаю, що знайду прихильників та однодумців серед депутатів різних фракцій, тому що ця ініціатива становить загальнонаціональний інтерес, а не партійний.

 Наступне питання – тарифікація. Ми не можемо підприємству продавати електроенергію по 1.50 грн., а приватникам по 38 коп. Як показує практика це призводить зрештою до зловживань. Ми знищуємо власного товаровиробника і підтримуємо людей, які просто крадуть наші гроші. Досвід реформ Грузії показує, що тариф має бути єдиним, для того, щоб уникнути корупційної складової.
 Для Житомирщини найважливіше сьогодні - це мати в мережі ту електроенергію, яку ми сьогодні виробляємо в тих же гідроелектростанціях.. У нас в Житомирі є дуже гарна річка та три греблі. Чому не можна на них поставити три потужних електростанції? Ще ми можемо ставити теплонасоси.

 Минула влада лише демонструвала альтернативну енергетику, з тим, аби для Клюєва було зручно заробляти на «зеленому» тарифі – більше п’яти гривень. Але насправді при споживанні Україною дуже дорогого газу, дорогого вугілля виробництво електрики альтернативними способами ще більше стає привабливим.

  Ще одне питання - це питання якості. Ми повинні підвищити стандарти якості подачі води, подачі тепломереж і всього іншого. Це дуже важливо. І для цього, щоб це відбувалося, повинна бути загальна державна програма, яка не лише намагається відповісти на сьогоднішні питання, але й бути спрямована на стратегічний розвиток.
  Моє завдання зробити життя людей більш привабливішим, щоб вони відчували, що Європа це не десь там. Європу можна побудувати тут. Тому те, що я роблю тут і зараз, я роблю по європейським стандартам.