14 June 2024, 10:08 Житомир: °C
Борислав Розенблат
Народний депутат України

Кілька слів про цей тиждень у Верховній Раді

 

Добігає свого кінця черговий тиждень роботи у Верховній Раді. На цьому тижні було три важливих дні:  у вівторок і середу ми працювали в комітетах, а вчора мали важкий сесійний день.

За два дні роботи у комітеті ми напрацювали три дуже важливих для нашого суспільства (особливо для підприємців) законопроекти.

Перший законопроект стосується державної підтримки малого і середнього бізнесу, зокрема зменшення відсоткової ставки по кредитах. Ми також підготували ряд програм на наступний рік для малого і середнього бізнесу. До кінця місяця ми плануємо його подати на розгляд, а вже в лютому сподіваємося  прийняти в другому читанні. Цей закон розробляла Олександра Кужель, ми вносили поправки.

Другий закон теж дуже важливий і стосується переходу вітчизняного виробництва  на євростандарти. Якщо ми маємо на меті у майбутньому стати членом Європейського союзу, то слід вже починати виробляти продукцію європейського рівня.

Третій законопроект, який ми розробили, стосується енергоефективності та енергоаудиту. На мою думку, це дуже важливе питання для України в умовах сьогодення.

Ми на цьому тижні встигнемо подати законопроект про партнерство держави і приватних підприємців, який має допомогти налагодити прозору співпрацю між державою та приватним бізнесом.

Словом, протягом цих двох днів ми плідно працювали у комітеті, а вчора був важливий сесійний день. Зокрема, нелегким було обговорення питання програми дій уряду. Було взагалі гаряче обговорення: на фракцію приходив пан Гройсман, Геннадій Зубко, виступав Арсеній Яценюк. Фракція негативно поставилася до документу, напрацюваного Кабміном, довелося вимагати у прем’єр-міністра внести деякі вагомі зміни, щоб цей документ відповідав коаліційній угоді. Ми дали зрозуміти, що парламентарі налаштовані контролювати діяльність уряду загалом і кожен крок кожного міністра зокрема.

Ми вчора піднімали питання стосовно тих депутатів, які були призначені на керуючі посади у комітетах, хоча голосували за закони 16 січня. Ми змінили постанову, і цих людей звільнили.

Слід зауважити, що БПП довелося боротися з кнопкодавством, блокуючи трибуну. Один з депутатів від Народного фронту голосував за себе і за свого колегу. Заліщук і Лещенко знайшли фотодокази цього факту і підійшли до Гройсмана. Ми не допустимо такого в оновленій Верховній Раді.

Вчора ми також звернулися до Держдуми РФ з вимогою звільнити Надію Савченко. Попри те, що у неї депутатська і дипломатична  недоторканість, її досі утримують у в’язниці. У таких країнах як Росія права людини нічого не значать.

Тиждень був напруженим, але це лише початок нашої роботи. Ми прийшли у Верховну Раду для того, щоб змінити Україну на краще.