14 June 2024, 08:30 Житомир: °C
Борислав Розенблат
Народний депутат України

Ще один день у Верховній Раді

 Шановні друзі, прихильники та опоненти! Сьогодні у Верховній раді знову був напружений день - дуже багато подій, багато було прийнято важливих законопроектів. 

Зокрема, сьогодні ми створили польсько-литовсько-український батальйон. Також ми сьогодні ухвалили постанову про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій ДНР і ЛНР, щоб можна було притягнути цих військових злочинців до відповідальності.
 Крім того Верховна Рада постановила позбавити В.Януковича звання Президента України і відтепер він став просто громадянином Януковичем. 
Також сьогодні в комітетах розглядали два подані мною законопроекти - щодо легалізації видобутку бурштину та підтримку сільгосптоваровиробників. Незважаючи на дуже жаркі дискусії, обидва пройшли комітетські слухання. 
Коли обговорювали законопроект про бурштин, було багато супротиву навіть від людей, від яких я цього не очікував. Проте, більшістю голосів і за допомогою Миколи Томенка, який очолює Комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, законопроект пройшов обговорення. 
На Комітеті з питань податкової та митної політики не менш бурхливо обговорювали мій законопроект про підтримку сільгосптоваровиробників. Проте, і він пройшов обговорення. 
Цей день для мене особисто був визначним, бо два мої законопроекти вже наступного тижня будуть виноситися в зал і я буду сподіватися на те, що депутати їх підтримують. 
Ви й самі маєте змогу переглянути ці законопроекти на сайті ВР: 
 
Одразу ж після голосування за пропозицію Опозиційного блоку ввести на Донбас миротворчі війська почалися спекуляції на тему того, що 6 депутатів з БПП, у тому числі і я, проголосували за цю заяву. Я хотів би пояснити ситуацію. Ми помилилися, я це визнаю. Сталося банальне непорозуміння. Ще раніше ми з колегами домовилися, що ті законопроекти, які не пройшли слухання в комітеті, не мають голосуватися в залі. Ми знали, що комітет відхилив цей законопроект, тому думали, що голосуємо якраз за відхилення цієї пропозиції, а не за її підтримку.
 Дякую журналістам і пану Ляшку, які одразу ж за нас заступилися і закликали не спекулювати на цьому питанні. Помилка сталася через не надто чітке формулювання і ми одразу ж її виправили. Після засідання я ходив у секретаріат ВР, де написав заяву про відкликання мого голосу. Дякую за розуміння, друзі! Слава Україні!