На сайті Житомирської міської ради, проходить інтернет - голосування щодо майбутнього розкладу електрички в Київ.
Варіантів декілька , але варіанти не початкового пункту, а кінцевого пункту призначення ( тобто прибуття в Київ):
Вихідні дані:
8.30
9.00
10.00
11.00
12.00 час слідування становить 2 год. 30 хв. від Житомира до Києва. Вартість квитка становитиме 35 грн.
Логічно, що більшість респондентів які приймуть участь в голосуванні обере час прибуття до Києва 8-30. Тобто моделюємо ситуацію що в разі такого обрання відправлення з станції Житомир буде десь о 6 годині ранку.
Що ми отримаємо на ділі:
1) Щоб студенту, працівнику чи пенсіонеру добратися до залізничного вокзалу на 6 годину потрібно буде вставати рано, щоб добратися на 6 годину до вокзалу.
2) Ми знаємо як у нас працює громадський транспорт, більш за все що прийдеться викликати таксі щоб встигнути на електричку, вартість послуг таксі буде різною, в залежності від служби таксі, відстані від домівки до вокзалу, тож спрогнозуємо вартість таксі від 20 до 45 грн.
3) Тобто, встаємо приблизно о 5 ранку щоб добратися електричкою на 8-30 у столицю, при цьому витрачаємо по суті приблизно - 70 грн. на проїзд ( електричка 35 + послуги таксі
35 грн.) .
Вартість проїзду в маршрутному автобусі до Києва становить на сьогодні 80 грн. і маршрутні автобуси відправляються з пл. Перемоги та 2 автовокзалів з інтервалом руху 15-20 хв, час по маршруту слідування від Житомира до Києва 1-1,5 год.
То що ж ми економимо, 10 грн? а втрачаємо купу часу.
То ж просте запитання, це позитив така електричка чи негатив? Це для народу чи для піару? Бо і дурню зрозуміло що цей проект в зородженні вже є збитковим, не буде електричка покривати навіть своїх витрат, бо для більшості пасажирів вона вкрай не вигідна буде.
Скажіть, якщо влада так турбується про своїх громадян, то хіба не простіше знайти інший вихід з ситуації?? Хіба влада не може знайти перевізника який погодився б обслуговувати маршрут Житомир - Київ з фіксованою ціною в 50 грн. на взаємовигідних умовах?
Чи, як для прикладу, зробити додаткові рейси міського транспорту спеціально для підвозу на електричку з усіх районів міста, щоб на цьому мінімізувати витрати потенційних пасажирів на проїзд для популяризації тієї електрички. Різниця завжди є чи платити 70 грн, чи 38 обходилася дорога від домівки до станції Житомир та в Київ.
Все можна зробити, головне бажання.
А не робити багато галасу з проекту з такими вихідними даними, який ніколи не буде прибутковим!