У міськраді кажуть що в наших гаманцях відбулось поповнення. З 2012 року житомиряни почали заощаджувати на квартплаті. Така економія стала можливою завдяки програмі роздільного збору сміття. Невже це в Житомирі?
Сміття – друга скандальна тема після ЖЕКів, що сколихнула житомирський виконком та окремих представників влади, пов’язаних з цією сферою прибуткового комунального бізнесу.
Плату за вивезення сміття виключили зі складу тарифу, затвердивши окремою послугою. Мало хто знає, що у місті вже давно затверджена Програма роздільного збору побутових відходів у м. Житомирі на 2012-2016 роки. Досить цікавий документ. Як і майже кожна ініціатива нинішньої влади, програма базується на двох моментах: виділення коштів і «покращення життя вже сьогодні». Воно може було б і нормально, якби робили це інші люди. І тема правильна, і розписано наче гарно. Втім, усвідомлення проблеми до Житомира дійшло запізно.
Навіть готовий закрити очі на те, що вся Європа вже пережила стадію роздільного збору сміття, адже сучасні технології дозволяють його розділення вже на сміттєпереробних заводах. То чи варто впродовж 4 років вкладати гроші в систему, яка ще до її прийняття морально застаріла? Але це не основне. Програма може бути ефективною, якщо її виконувати. На жаль, поки що це не про «БедБой команду», яка качає Житомир.
На сайті Житомирської міської ради 27 вересня 2012 року опубліковано новину з пафосною назвою «Програма роздільного збору побутових відходів на 2012-2016 роки діє» http://zt-rada.gov.ua/news/p2562. Окрім багатьох казкових тверджень особливу увагу звертаю на наступне:
Але навіть цей мій оптимістичний настрій розвіюється, коли отримую відповідь від ЖЕКу. За допомогою запиту я хотів дізнатись про перерахунок, який мені зробили особисто. Я ж бо такий не уважний, що навіть не помітив. Читаємо текст відповіді:
Чи то в моєму ЖЕКу, щось погано рахують, чи то їх не повідомили, що «Програма роздільного збору побутових відходів на 2012-2016 роки» діє і по статистиці пана Кропивницького ми за 2012 рік зекономили 37 тисяч гривень.
Тим часом в міськраді продовжують закуповувати техніку для виконання програми та вигадувати схеми, як цю техніку передати приватним фірмам заснованих наближеними до влади осіб. Та це вже окрема історія…