16 September 2024, 11:52 Житомир: °C
Матвій Хренов
Житомирянин

ГУМАНІТАРНИЙ ЖИТОМИР 2017

В кінці прийнято підбивати підсумки року. Це організовує і дозволяє поглянути на минулий рік критично, зробити висновки і на їх основі будувати плани на майбутнє.

Як і у минулому році, до будь-якої задачі я застосовував комплексний підхід. Адже дуже важливо знати що ти робиш, для чого і як. До речі, курс проектного менеджменту протягом 6 місяців проходитимуть співробітники міської ради. Кілька днів тому стартував другий модуль Майстерні міських проривів. Модератор курсу – відомий менеджер-економіст Павло Шеремета. Курс покликаний систематизувати та вдосконалити роботу над проектами, підвищити ефективність управлінських рішень. До речі, проекти, над якими працюють групи – реальні. Зокрема, у галузі охорони здоров’я в рамках медичної реформи та E-Health відпрацьовується проект створення єдиного медичного простору.

Загалом, для амбулаторій, реєстратур поліклінік та приймальних відділень лікарень було придбано 117 комплектів комп’ютерної техніки з програмним забезпеченням Доктор Елекс за кошти міського бюджету (у 2017 році – 2450,00 тис. грн.).

Одним із успіхів цього року я можу відмітити початок створення центру сімейної медицини, за який проголосували депутати на останній у цьому році сесії міської ради. Це початок розвитку потужної первинної ланки та суттєве покращення обслуговування пацієнтів.

Рік у медичній галузі був насичений також у плані впровадження проекту «Поліклініка без черг», про що писалося неодноразово, детальніше можна прочитати тут.

Наприкінці року кабінети поліклінік поповнилися новим обладнанням, зокрема, придбано рентген-систему (замість старої 1983 року випуску), апарати штучного дихання та інше. Це ті базові речі, які забезпечують ранню, а значить своєчасну діагностику і вдале лікування смертельних хвороб. Цьому передувала робота з депутатами різних рівнів протягом року. Про це можна прочитати тут і тут.

Новітнім сучасним обладнанням поповнилися і операційні першої та другої лікарень – це наркозно-дихальні апарати, відео ендоскопи, автоматична машина для миття та дезинфекції ендоскопів;

ультразвуковий директор, електрохірургічний блок з аргоноплазменним коагулятором. Хоча основний акцент було зроблено на рентгенологічне відділення - закуплено рентгенівське і операційне обладнання. На все це було витрачено 9, 3 млн грн. З міського бюджету було витрачено лише 3% від цієї суми. Всі інші кошти було отримано з державного бюджету. Але це лише початок. У наступному році планується зробити сучасний операційний блок.

Придбане обладнання дасть можливість застосовувати сучасні методи лікування в хірургії, збільшити частку малотравматичних (малоінвазивних) втручань в загальній кількості операцій, що проводяться фахівцями лікарень.

Вперше у цьому році запустили широкомасштабний інформаційно-освітній проект «СТОП РАК» по ранньому виявленню раку молочної залози та шийки матки. У подальшому планується такі кампанії проводити щороку. Адже ці типи раку добре піддаються лікуванню, особливо при своєчасному виявленню.

У освітній сфері вдалося зробити не менше – запущено масштабний проект «Gurtok.org», покликаний розширити інформованість батьків про позакласні активності дітей, і як свідчать відгуки, проект затребуваний та популярний серед батьків.

Також, що стосується позакласної активності та шкільного навантаження школярів нам вдалося зрушити з місця ситуацію, коли дитина перевантажена домашніми завданнями і не має часу на гуртки та просто вільний час (це стосується в першу чергу дітей початкової школи). Програма отримала схвальні відгуки від батьків, а опитування показало, що потрібно переглянути систему навантажень домашніми завданнями. Всі подробиці тут.

Також було встановлено нові спортивні майданчики для дітей у районах міста.

Із матеріального забезпечення ми розпочали облаштування у школах медіатек (забезпечили 5 шкіл), облаштували сучасні лабораторні комплекси, де діти можуть проводити досліди та вивчати фізику, хімію на науковому рівні. Не менш важливою подією року стало відкриття сучасної обсерваторії на базі ЗОШ №8.

Дворічні розробки нового меню у дитсадках нарешті пройшли всі інстанції та нарешті готові до впровадження, про що можна детальніше прочитати тут.

Спільними зусиллями всього міста і зокрема управління сім’ї, молоді та спорту вдалося на вищому рівні провести «Другий Космічний напівмарафон», який без заперечень можна назвати однією із головних спортивних подій минулого року, які проводилися у Житомирі. А їх проводилося чимало і, що варте уваги, з кожним разом вони проходять на вищому рівні та охоплюють все більше людей.

Це саме стосується і загальнокультурних заходів, які проводило місто. Багато сторонніх спостерігачів та гостів міста особливо були вражені рівнем та якістю проведення дня міста. Дуже тішить, що Культурна версія проводиться вчетверте і стає все більш популярною. Що мені, як посадовцю та громадянину, надзвичайно приємно.

Зараз, уже вчетверте, проходить загальноміський Різдвяний ярмарок, організації якого громадяни також дають високу оцінку. Якщо ви ще там не були – обов’язково приходьте.

Насамкінець хочу подякувати за конструктивну співпрацю та критику міському голові, всім депутатам міської та Верховної рад, команді та однодумцям. Завжди ради конструктивним зауваженням та пропозиціям.