25 December 2024, 20:33 Житомир: °C
Микола Череднік
Депутат Богунської районної ради м. Житомир, засновник "Інститут Розвитку Міста"

ЯК «ВОДОКАНАЛ» БОРГИ НАРАХОВУЄ

Останнім часом мені надійшло декілька звернень від житомирян, які зіштовхнулися з відвертим свавіллям комунальних установ міста. В усіх випадках бухгалтерії комунальних підприємств нараховують рахунки за послуги, які люди не отримували.

Наразі не можна говорити чи це є системна проблема. З подібними випадками може зіштовхнутися кожен. Якщо з Вами або Вашими знайомими сталася подібна ситуація, повідомляйте мене, будемо разом відстоювати правду. Мої контакти вказані вкінці статті.

Нещодавно до мене звернулася Галина Козаченко, щодо нарахування їй боргу за воду, при тому, що жінка справно оплачує водопостачання згідно з показниками лічильника.

Коли пані Галина з боями змогла додзвонитися до потрібного їй спеціаліста у «Водоканалі» (як виявляється багато інформації приховується від громадян), щоб дізнатися інформацію по своєму рахунку, їй повідомили, що вона має борг більше 1000 грн. Абсурдність ситуації у тому, що пані Галина вже декілька місяців через сайт «Водоканалу» передає показники лічильника та, як законослухняний споживач, сплачує за спожиті послуги. На що оператор повідомив, що вона повинна була звернутися до «Водоканалу» за дозволом користуватися їхнім сайтом, щоб передавати показники. Ситуація абсурдна. Оператор відмовився представитися, та сказав, що сайт, через який здійснюється передача показників лічильника, не є офіційним сайтом «Водоканалу».

Пані Галина передавала та оплачувала реальні показники лічильника – це близько 3-4 м3 води. Натомість підприємство нараховувало їй щомісяця по 12-14 м3 води. Як результат, пані Галина, яка добросовісно передавала через сайт показники лічильника та сплачувала за них, виявилася винна «Водоканалу» більше 1000 грн за послуги, які не отримувала.

Турбує те, скільком ще житомирянам, які добросовісно передають та сплачують за воду, користуючись сайтом «Водоканалу», отримають подібні штрафи та борги?

Я звернувся до міської ради та «Водоканалу», щоб отримати відповідь кому ж належить сайт та скільки він коштує житомирянам, які за нього сплачують?

Керівництво «Водоканалу» не надало інформації, пославшись на те, що це комерційна або таємна інформація. Це при тому, що, згідно із законодавством, інформація про використання бюджетних коштів приховуватися не може!

Вже згодом в коментарях керівник КП «Житомирводоканал» виправдовувався, що виявляється «при підготовці відповіді вони не знали, ким та як буде використовуватися дана інформація». Дуже дивна логіка та судження керівника одного з найбільших КП міста. Виявляється потрібно ще детально розписувати ким та як буде використовуватися інформація, щоб на підприємстві про це знали та надали відповідь.

Спрямував повторні звернення щодо надання інформації про загадковий сайт «Водоканалу», а також звернення до міського голови щодо ініціювання перевірки вищевказаного підприємства на предмет виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», який працівниками «Водоканалу» порушується.

Якщо зіштовхнулися з подібною ситуацію, не бійтеся захистити свої права – повідомте мене. Разом будемо відстоювати правду! Зі свого боку гарантую негайне депутатське реагування.


Мої контакти:

Електронна пошта: mykola.cherednik@gmail.com

Тел.: (068)7307767

Fb: www.facebook.com/m.cherednik

Онлайн-звернення: https://goo.gl/XvqLrT