На останньому засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху потрапив в руки єдиний комплексний звіт обстеження шляхопроводу через залізничні колії в районі Вокзалу датований ... 1991 роком.
На попередніх засіданнях в вересні 2020 року за моїм зверненням вже ініціювали проведення перевірки, яка буде першою за роки Незалежності і покликана чітко розтлумачити цей загальний вираз "міст аварійний" для майбутної реконструкції.
Отже, в звіті 1991 року описується історія мосту, його небезпечний технічний стан та рекомендації по ремонту (які за 29 років так і не були виконані).
Міст був збудований у 1957 році за схемою "прольот довжиною 11.36м + два прольоти довжиною 26.56м і знову прольот 11.36м". У 1977 році провели реконструкцію і розширили наявний тротуар з 1.5м до 3.75м.
(До речі, не встановлено яка організація розробила проект реконструкції, де цей проект і яка організація безпосередньо виконувала реконструкцію. Ба більше, за часів СРСР навіть не проводили регулярний технічний нагляд за мостом! Зараз хоча б двічі на рік проводиться обстеження КП "Експлуатація штучних споруд").
Термін експлуатації складає 32 роки, до 1989 року. Тому у 1990 замовили це обстеження для продовження строку придатності.
Загальний висновок 1991 року - для забезпечення надійності при експлуатації, а також довговічності міст потребує капітального ремонту. Вантажопідйомність шляхопроводу згідно проведених у 1990 році випробувань обмежена 25т. Призначається режим експлуатації надзвичайний.
Як на мене, причиною швидкого руйнування шляхопроводу стали помилки чи недалекоглядність при проектуванні. Міст немає водовідведення, дорожнє полотно без гідроізоляції - відповідно вода роками просочувалась в щілини, розмивала бетон, руйнувала опори та балки і приводила до корозії армуючих матеріалів.
Саме тому майже половина того звіту складали грунтовні рекомендації по облаштуванню гідроізоляції яка, нагадаю, так і не була зроблена....
Тому зараз шляхопровід перебуває в такому стані:
Зруйнована арматура, корозія
Тріщини в бетоні
Вимиття бетонну з корозією армувальних елементів
І моє "найулюбленіше" - сталактіти ніби в печері
ЕПІЛОГ
Шалених зусиль коштувало замінити знаки обмеження по вазі для вантажного транспорту з 11т на вісь до 7.
Аби поліція хоч якось могла реагувати коли без погодження з містом через реконструкцію об'їздної Житомиром починають їздити транзитні перевантажені фури: