Я ретельно готувалась до круглого столу на тему “Освіта і розвиток особистості”. Мета круглого столу - цілі на 5 років розписати в проекти, обговорити основну проблематику та шляхи вирішення проблем.
Але мені довелось змінити план під час обговорення. Освіта болить кожному з нас і люди почали говорити про свій біль. Комусь болить з власного досвіду, комусь з досвіду своїх дітей, мені вона болить з усіх боків.
Проблема освіти - тема глибока і про неї можна говорити довго. Але знаю одне - освіта потребує термінового перезавантаження від дитячого садочка до “освіти впродовж життя”.
Багато проблем освіти можна вирішити на місцевому рівні. І через декілька років Житомир може входити в ТОП-3 міст України за якістю та рівнем освіти.
1) Переповненість садочків (нам не вистачає близько 2500 місць щороку)
2) Низька престижність професій вихователя, педагога, вчителя і, як наслідок, нестача кадрів у навчальних закладах.
3) Низький рівень якості освіти (садок, школа, ВНЗ) і невідповідність потребам ринку праці.
4) Відсутність профорієнтації (щороку в Україні близько мільйона абітурієнтів вступають в університети, і лише 40% працюють за фахом)
5) Відсутність приватної освіти в потрібній кількості. Це зменшить навантаження на заклади державної освіти і створить конкуренцію освітніх закладів.
6) Корупція, бюрократія, барикадність, відсутність комунікації.
7) Недостатня кількість студентів у професійно-технічних закладах та ВНЗ (лише 10% Житомирян вступають у Житомирські ВНЗ).
8) Неможливість вчитись і здобувати нові вміння людям похилого віку.
Через пандемію приватна дистанційна освіта набуває все більшої популярності (якість навчання краща, у дитини є можливість вибору, у батьків свобода) і це говорить про те, що сучасна державна освіта потребує оновлення.
Які є рішення проблем, проекти і як запустити оновлення сучасної освіти - читайте в наступному блозі.