23 листопада 2020, 21:05 Житомир: °C
Олександра Мельник
Керівник КП "Центр захисту тварин" міської ради, ініціативна житомирянка та просто добра дівчина, але не до всіх )))

Місця для вигулу тварин. Забаганка чи необхідність?

5f9128110ed3c.jpg

Якось мене сварив сусід, що вигулюю свою собаку не там, де треба. Я попросила вказати потрібне місце, але відповіді не отримала. Тому що таких спеціалізованих територій у нашому місті немає.

Протягом перших місяців карантину я багато ходила пішки і майже на кожному розі бачила на прогулянці власників песиків. Вони існують, іх немало й сміливо можна визначати окремі спільноти у кожному мікрорайоні міста.

5f912a164bc84.jpg

Довелося не з одним собачником поспілкуватися, аби зробити висновок, що спеціально облаштовані місця таки потрібні. Це може бути як звичайна зона для вигулу, так і тренувально-вигульний майданчик. Відрізняються лише наповненням й вартістю. Проте зміст й функції здебільшого однакові:

  • повноцінна прогулянка домашнього улюбленця та спілкування із такими ж чотирилапими товаришами, що сприяє соціалізації тварини;
  • зменшення конфліктних ситуацій із сусідами, особливо, відвідувачами дитячих майданчиків;
  • можливість дресирування домашніх улюбленців;
  • поліпшення санітарного та екологічного стану територій;
  • підвищення рівня культури й активності самих власників.

Інформаційні таблички та урни для прибирання - обов`язкові атрибути.

5f90a0423a631.jpg

5f90a0c5244f6.jpg

Думаю, подібні локації слід облаштовувати не тільки у скверах й парках, а й за можливості у тих районах, де дійсно є потреба, а також передбачати у нових житлових комплексах, адже це дійсно безпечно й зручно.

У нашому місті це питання поки що в проєкті , проте важливим є не тільки створення самої інфраструктури, але й подальше її утримання. Пару років тому були спроби спонсорства таких об`єктів, але все «померло, не народившись». В першому випадку не погодили із мешканцями й в результаті отримали супротив щодо будівництва. В іншому - навіть зробили майданчик, проте він закритий, оскільки ніхто не взяв на себе відповідальність з його догляду.

5f912688198fe.jpg

Сьогодні це не забаганка, а дійсно потреба. Тому лише завдяки якісній комунікації й співпраці влади, ініціативних груп власників тварин й донорів можливе успішне створення комфортних місць для проведення часу із домашніми улюбленцями.

Вже внесено у проєкт однієї програми окремий пункт щодо облаштування та утримання зон й тренувально-вигульних майданчиків. Сподіваюсь, він буде впроваджений протягом найближчих років.

5f91283ba3346.jpg

А тим часом не забувайте прибирати за своїми тваринами. Будьте відповідальними!