14 June 2024, 10:16 Житомир: °C
Оксана Трокоз
регіональна представниця Інституту масової інформації у Житомирській області

У популярних медіа Житомирщини переважають локальні новини про кримінал, надзвичайні ситуації та соціалку

Публікації про кримінал, ДТП і надзвичайні ситуації є найпоширенішими у новинних стрічках популярних медіа Житомирської області, на другому місці – політика, ЖКГ та соціалка. Новини про наслідки війни входять у трійку популярних, але порівняно з минулим роком публікацій на цю тему суттєво поменшало.

Місцеві теми переважають на сторінках популярних житомирських медіа, новини з інших регіонів, національного і міжнародного масштабів трапляються рідко.

Такі результати моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації в листопаді 2023. Аналізувалися усі новини у період із 6 по 10 листопада у 5-ти популярних медіа Житомирської області: Житомир.info, Суспільне Житомир, Журнал Житомира, Житомир online, Novograd City.

Загалом проаналізовано типи і тематика у 463 новини.

Локальні новини переважають

89,4% новин у нашій п’ятірці медіа стосуються подій у Житомирі та області.

8,6% – це національні новини, 1,1% – новини про інші регіони та 0,9% – міжнародні новини.

dX2uYvmgslqMLZ1jFAw_U8S_OAXmG4zzAjJJ1pmjj3J3j6L3epMQPDu875KD7oebRxyAlcAFetwpvOaCvYNvCAcKTGa8p0_DDL2qLACP3Rt02oX0pYBxEEbjL2Mg9FFu4uUT4hkITbCo

j2Hs0l8uFukv8fTPgcHa11Xbe9GSIO_t0Awy3_GcX6_c-IePEM1MCrl_ThN6fhTqnNvgtp3IwCe4jIkEgWDajIHV8k2FKHYmBhQw9FkTFprV4bCb3VAagNGMrsH4XTPz1PDpt1Od9mQA

У період моніторингу всі новини на сайті «Суспільне Житомир» були присвячені місцевим темам. У проаналізованій п’ятірці сайтів вирізняється «Житомир online», у якого місцевим темам присвячено 82,5% новин, а майже 17% складають передруки скандалів національного або міжнародного рівня, як то звільнення Фаріон, або кримінальних новин на кшталт вбивства вагітної у Пуерто-Ріко чи захоплення в заручники дитини в Гамбурзі. У решти сайтів локальні новини займають близько 90%, а решта – національні (війна та її наслідки, зміни законодавства, заяви президента, тощо).Тематика регіональних новин

Якщо ж говорити про новини, які стосуються Житомира та області, то серед них переважають кримінальні та повідомлення щодо ДТП, пожеж та інших надзвичайних подій – вони становлять 35,5% від загальної кількості новинного контенту. Порівняно із минулим роком популярність цих тем тримається на такому ж рівні. У серпні 2022 на кримінальні хроніки та надзвичайні ситуації припадало 34%.

Місцева політика, економіка, соціальні проблеми нині – на другому місці. Таких новин 32%, на третьому – соціальні наслідки війни майже з 12% матеріалів.

Якщо порівняти ці дані із минулорічним моніторингом, то тут відбулися зміни: тоді тема наслідків війни була на другому місці за популярністю (їй присвячувалося 23% публікацій), а соціалка посідала третє місце (19%).

XrgHmVC6AhX0EQrxcNaCX3Tf0e_WlFjGdff0xm_Dtrsi-e2lzAIaqnMh6GyCVoZ7MGCUbUPZOuETQRLyOg9qmWZhc72vczASrmKJHvzKflWo5pi33HERCAK1crpoTgVS5Iug8U1NGj9OЯкщо проаналізувати новинні стрічки кожного з видань, то можна побачити, яким темам окрім криміналу, надзвичайних подій, соціалки та війни вони приділяють увагу.

Наприклад, Житомир.info пише про культуру та спорт, медицину та здоров’я, водночас тема волонтерства зустрічається тут значно рідше, ніж а інших чотирьох сайтах.

У Журналу Житомира порівняно менше новин на воєнну тематику, тему культури та спорту, але найвищий відсоток публікації про волонтерів та допомогу.

Суспільне.Житомир – лідер за кількістю новин про права людей та публікацій про вразливі категорії, а також у порівнянні з іншими сайтами тут найбільше контенту про культуру і спорт.

Уподовж моніторингового періоду на сайті Novograd.City не було новин на тему прав людини, але частіше, ніж у інших, з’являлися підбірки акуальних вакансій у Звягелі.

DXaLD_C6E3RZkvCmpzOi29u3WOOLR5Xy7nnEg3DU-_OrcioEH7Ef0C6vzMAM2V2eVF8P4BAQpbnDgOhE2JYRTgtFIMMUKrSAmyJUAWdk8QWXmlvW4WDl_1_PjIGIYeKIdQ6VGaRG3ON_

Оксана Трокоз, представниця Інституту масової інформації у Житомирській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.