27 December 2024, 14:37 Житомир: °C
Наталія Сітченко
Журналістка

Плекаємо стійкість


«Нас не дивує, коли чуємо від людей, які вперше потрапили до нашого закладу, захоплені вигуки: така кількість гарних дівчат в одному навчальному закладі !.. – каже директор ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м.Житомира» Олег Старинець.- І це зрозуміло. Адже окрім професій промислового профілю, яким навчають у нашому Центрі, частина належить до так званої індустрії краси – а це перукарі, візажисти, манікюрники… а ще вишивальники і кравці. Тож вишуканість цих професій приваблює красивих дівчат.

І приходять вони до нас у віці, який справедливо називають ніжним. Це, переважно, дівчатка віком від 14 до 18 років. І саме цей вік потребує особливого чуйного і мудрого ставлення. А жорсткі реалії військового стану в країні, які переживає наша молодь, вимоги до виховної роботи значно підвищують. Тому всю діяльність Психологічної служби Центру, якою опікується заступник директора з навчально-виховної роботи О.М.Гурінович, прагнемо перебудувати у відповідності до вимог часу. Служба має виконувала не лише базові функції – здійснювати профілактику, виявляти проблему і надавати якнайширші можливості для допомоги, - але й давати нові знання, прищеплюючи культуру емоційної стійкості і ментального здоров’я. Значну допомогу тут надає нам міський департамент освіти. Усі новації у цій галузі, міжнародний досвід, вивчаємо і намагаємось використовувати».

Як стверджують спеціалісти Центру - практичний психолог Свтілана Матущенко та соціальний педагог Олена Губіна Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як ?» надала педагогам важливий сучасний інструментарій, який дозволяє прищеплювати навички емоційної стійкості, які так потребують здобувачі освіти закладів (професійної) професійно-технічної освіти.

«Старше покоління українців не звикло звертати увагу і піклуватися про свій психологічний стан, і це успадковує і наша молодь, демонструючи підвищений рівень тривожності, значною мірою зумовлений війною. І це ми відмічаємо при тестуванні і здійсненні діагностики наших здобувачів освіти, - каже практичний психолог Центру Світлана Матущенко. – І з цим однозначно треба щось робити. Наші діти заслуговують на щасливу юність, з якими б викликами не стикалося суспільство».

Багато душі, професіоналізму, копіткої внутрішньої роботи докладають у закладі задля того, щоб кожен зі здобувачів освіти не тільки відчув турботу і повагу до себе і своїх потреб, до власних перемог і до сліз невдач, -а що важливо - вийшов озброєним новими знаннями щодо підтримки свого внутрішнього я, свого ментального здоров’я. Не мовчати, коли бракує сил, звертатися по допомогу самому і пропонувати її подрузі або другу. Для цього у Центрі існує така умовна мапа адрес, телефонів, установ, гарячих ліній, де можуть надати кваліфіковані послуги з психосоціальної підтримки. Інформацію про ці сервіси, які існують в медицині, освіті, культурі, охоронній і безпековій сфері надають здобувачам освіти представники цих відомств, з якими у закладі налагоджена плідна співпраця. Тут проводиться системна робота із засвоєння нової культури ставлення до ментального здоров’я здобувачами освіти, застосовуються такі основні її компоненти, як навчання позитивному мисленню, вмінню управляти власними емоціями тощо. Важливим чинником у піднесенні усієї системи виховної роботи, фахівці Центру називають такий її аспект, як співпраця з батьками, справедливо вбачаючи у ній великий резерв.

Дівчата, які навчаються у Центрі, знають, що до Світлани Логвинівни можна зайти в кабінет з будь-яким питанням, і вільно поговорити про будь-що, і, здавалося б, ні про що. А насправді, і про те, що бентежить душу. Про те, як будувати здорові відносини з подругою або коханим.

Кожна молода людина – то чудовий світ, який розквітає, коли зігрітий любов’ю. Тоді нові знання і методики зроблять його стійким до руйнівної сили немилосердних обставин. Це добре усвідомлюють у закладі.

Якось довелось спостерігати, як Світлана Логвинівна прийшла з групою здобувачів освіти Центру на один із заходів, де дівчата почувалися невпевнено і ніяково. Педагог не просто привела дівчат на черговий захід, вона була з ними і була за них. Не дозволяючи, бодай випадковим обставинам, порушувати їхню зону комфорту. І ця негласна єдність дітей і наставника свідчила – здобувачів освіти у Центрі люблять.

На фото: Практичний психолог С.Л. Матущенко проводить тренінг з ментального здоров'я зі здобувачами освіти ДНЗ "Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м.Житомира"

676910c40dc2d.jpg

676911c1356d5.jpg