22 January 2025, 13:10 Житомир: °C
Олена Галагуза
Нащо слова? Ми діло несемо. О. Ольжич

У Житомирі, може, знову виявили перевертнів у погонах
Як відомо, правоохоронні органи зазвичай намагаються приховати злочини своїх колег. Але бувають витоки інформації, як-от з керівником житомирського ОБНОНу Сергієм Дзюбенком, якого розшукували за хабарі та інші злочини і який сам прийшов з каяттям. У тій кримінальній справі фігурувало 11 людей, було встановлено 12 фактів злочинної діяльності групи посадових осіб. У прокуратурі Житомирської області говорили, що ці «діячі» для нарощування показників підштовхували наркозалежних людей до вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків. 
Це був один із найбільших міліцейських скандалів у країні, що й далі викликав чимало роздумів. Може, не поділився, може, підставили, може, …
Таких «може» забагато можна нарахувати й в іншій історії, яка нещодавно стала надбанням громадськості. Йдеться про кримінальну справу, у якій начебто фігурують правоохоронці. З цього приводу був наданий інформаційний запит в СБУ, прокуратуру, міліцію. Суть запиту полягає у наступному. За інформацією достовірного джерела, у першій декаді грудня 2011 р. 4 співробітники сектору “К” УСБУ у Житомирській області фігурували у кримінальній справі, пов\'язаній із викраденням автомобіля “AUDI Q7”. А саме ці люди виявили зазначене авто у м. Рівне і вимагали у нового власника грошові кошти, щоб не дати справі законного шляху. Новий власник спочатку зголосився надати суму у розмірі 10 000 у.о. після того, як на нього чинився тиск із застосуванням вогнепальної зброї. Потім співробітники СБУ стали вимагати 20 000 у.о. 
Ця інформація вийшла назовні і у зв’язку з фактом вимагання працівниками СБУ була порушена кримінальна справа. У цій справі, наскільки нам відомо з чуток, що заслуговують на довіру, серед інших зокрема фігурують працівники СБУ Іван Тичина (начальник вищезгаданого сектору СБУ) та Дмитро Науменко. 
З метою з’ясування правдивості вказаних чуток, журналістом було направлено запит до правоохоронних органів з проханням спростувати чи пітвердити дані щодо причетності працівників СБУ до вчинення протиправних дій. Також у запиті містилася вимога надати відповідь, чи правда, що заднім числом було звільнено Івана Тичину.
Найшвидше і найлаконічніше зреагувала Служба безпеки, підтвердивши наявність таких співробітників, як Тичина і Науменко, і водночас стверджуючи, що документальні дані щодо їхньої причетності до протиправних дій відсутні. Також в СБУ повідомили, що Тичина справді порушив клопотання про звільнення за станом здоров’я, але його ще ніхто не звільняв…
Більш розлого про власне викрадення авто розповіла міліція. 27 жовтня Богунський райвідділ міліції порушив кримінальну справу № 11/070893 по факту незаконного заволодіння автомобілем AUDI Q7 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України. У рамках кримінальної справи здійснювався комплекс оперативно-розшукових заходів. 6 грудня зазначена справа витребувана прокуратурою м. Житомир, направлена до слідчого відділу прокуратури Житомирської області. 
Найцікавіша позиція у прокуратури. 7 грудня справу прийнято до її провадження. Рішення у кримінальній справі не прийнято; проводяться слідчі дії та оперативно-розшукові заходи, спрямовані на встановлення місцезнаходження авто та осіб причетних до скоєння вказаного злочину. Крім того, у прокуратурі попереджають, що інформація у кримінальній справі є даними досудового слідств, розголошення яких є недопустимим. Винні у цьому розголошені несуть кримінальну відповідальність за ст. 387 КК України. 
Звісно, ми ні в якому разі не збираємося порушувати закон, адже, він, за легендою, один для всіх. Але дуже хочеться бодай частково перебрати на себе роль дороговказа у цій заплутаній справі. Може, варто хоч перевірити інформацію, яка надходить не тільки з офіційних джерел. Адже, можливо, вказана інформація є правдивою, а відписки правоохоронних органів є нічим іншим, як намаганням у черговий раз захистити «честь» мундира? 
Питання лишається відкритим…
Олена Галагуза