12 липня 2020, 13:09 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

На Житомирщину повертається янукович

“Не треба очаровуватися, щоб потім розчаровуватися”, - якось в обласній бібліотеці імені Олега Ольжича сказав один відомий політик. Часто згадую його фразу.

Аж ніяк не розчарували, а навіть додали драйву повідомлення про те, що в області будуть масові підкупи виборців, фальсифікації, порушення.

“Це ж як знахабніли агітатори містера Ікс, які на території нашої дільниці прямим текстом кажуть, що їхній бос уже й завдаток платить людям за галочку за нього”, - обурюється жіночка в одному із штабів.

Так він не лише цим займається, а й піраміди вибудовує у різних установах-підприємствах. Від цього дядька не відстає ще один недорегіонал, який, на перший погляд, креативно-вузькоспеціалізовано підійшов до виборчої кампанії. Грошей на купівлю перемоги не шкодують. І не цураються у свої команди брати людей, яких ми, м’яко кажучи, називаємо сепаратистами.

Є інший бік медалі перегонів: окружні виборчі комісії. У Житомирі члени ОВК дуже загадкові: відмовлялися давати коментарі, відправляли за інформацією по колу до своїх колег. У Малині у переддень виборів без пафосу замінили керівництво ОВК на користь одного з кандидатів.

І якщо до сердець членів виборчих комісій шлях проторувати просто, то до виборців треба особливий підхід. У кав’ярні хіхікали з друзями про те, що можна продавати мішок гречки за гривню і це не буде підкупом,  а можна й з кукурузника розкидкати рафінад.

Зовсім не смішно, коли з відкріпними талонами курсуватимуть по Поліссю автобуси із затятими бажаючими проголосувати. І не весело агітаторам, яких залякували міліціонери з вимогами писати заяви про так звані підкупи, активістам, які не втомлюються викривати афери і корупційні схеми кандидатів. А як зашарілися 16-річні розповсюджувачки антилистівок без вихідних даних, яким додумався дати кандидат по 50 грн і кіпі паперу у власному штабі. І це лише верхівка айсбергу. І нікуди не втік адмінресурс, який завжди спокушує здешевленням роботи.

Завтра буде дуже насичений день і прошу на ці окремі епізоди звернути увагу. А якщо будете свідками, повідомляйте про порушення виборчого і не тільки законодавства (сторінки у соцмережах - https://www.facebook.com/olena.galaguza, https://vk.com/id30101319).