12 липня 2020, 13:27 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

Кандидати приходять до тями

Хай не ображається на мене кандидат у народні депутати, чий борд плавно перетікає в інший, що рекламує Хелоуін із гаслом «Буде страшно… весело». А саме так на цих виборах і було.

У Житомирі купка невдоволених персонажів кілька днів після попереднього оприлюднення результатів не могла вгамуватися і вимагала перерахувати голоси. Це ж вам не Бердичів, де за загадкових обставин масово псували бюлетені. В обласному центрі всякі там активні громадяни стали грати на невдоволених настроях інших кандидатів, які закарбували в собі психологію переможця і не вірять, що в житті бувають поразки. Хотіли ще подоїти корів, але не вдалося.

І вже посипалися подяки від тих, хто офіційно виграв (Розенблат) і хто розуміє, що не сталося, як гадалося. Житомирський округ уважили Кропачов і Янушевич. Янушевич, зокрема, подякувала своїй команді та агітаторам. Кропачов підкреслено висловився, що його кампанія була без тих інструментів, які іншим допомогли. Онопрієнко на під'їздах з листівок невибагливо звернувся від імені родини: “Дякуємо за підтримку”. Та от чи дякують йому  працівники деяких цехів на силікатному заводі за сезонну роботу, це питання.

Поки борня триває у бердичівському окрузі (№63), Олександр Ревега, який був членом Партії регіонів і який вважає, що переміг, пише: “Я заявляю, що з великою повагою відношусь до представників всіх партій, всіх громадських організацій, до бійців всіх формувань, в т. ч. до бійців Правого Сектору, які захищають інтереси жителів України. Я поважаю вибір кожної людини, думку кожного громадянина України. Але щось його опоненти Жебрівський та Лабунська так не вважають і будуть оскаржувати результати виборів.  

Ще один веселий округ – малинський (66), де за першість змагаються кандидат від влади Дзюблик і регіонал Журавський (хоча на сайті ЦВК Дзюблик фігурує з найбільшою кількістю голосів). На фоні інформаційних помиїв кандидат, який отримав третій результат, Іван Литвин у своїй заяві зазначив: “Деякі кандидати перетворили вибори у фарс, у бої без правил, в яких досягнення мети виправдовувало брехню, бандитизм і байдужість до людей”. І додав, що це лише початок і треба йти далі, продовжувати розпочату справу. Дзюблик поки нікому не дякує, бо протоколи з мокрими печатками ще недоїхали до ЦВК.

Лідер перегонів на 64 окрузі Володимир Арешонков не приховує свого задоволення тим, що переміг в усіх районах і містах округу. “Я вдячний тим, хто не знав мене, але повірив. Обіцяю часто зустрічатися з громадами, зокрема, в рамках роботи приймалень”, - зауважив Арешонков.

І принагідно хочу нагадати, що багато кандидатів у депутати цьогоріч ходили на записи в телецентр через “чорний” вхід. Цікаво, чи не спіткає така ж доля вже народних депутатів...