12 липня 2020, 13:30 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

Непомітні поліські терористи

Вервечка подій і прочитаний твір Бандери про визвольну революцію вкотре наштовхують на думку, що керівництво держави спрямовує зусилля правоохоронців не у ті степи. Ось побили мого колегу і друга Сашка Ніколайчука за викриття злочинних схем в Олевську, що стосуються незаконного видобутку бурштину. Я вже давно казала, що на півночі Житомирщини діє реальна терористична організація, яка співпрацює з місцевими чиновниками та людьми в погонах. І та маячня, що міліціонери не могли наблизитися до озброєних копачів, бо ті стали стріляти по листям дерев, не витримує ніякої критики. Кілька років Сашко займається розслідуваннями бурштинової теми і кому-кому, а йому точно мала б надати охорону влада по-новому.

Антитерористичну операцію на часі проводити саме на Поліссі. Інакше сценарій буде кримсько-донбасівський: де купка самовпевнених людей з автоматами захопила адмінбудівлі, а опору їм не чинили, бо не було наказу.

А ось інша локація: на заході України проводять спецоперацію із знешкодження людей, які відкрито воюють з нардепом, який здобув популярність у 90-ті і не цурається підходів тих років. Ці люди представляють Правий сектор, який першим поїхав на схід воювати з агресором. “В Україні сталась надзвичайна подія, що може змінити хід історії. В м. Мукачево на Закарпатті сотні ошалілих від безкарності бандитів ґвалтівника та наркоторговця регіонала Міхаіла Ланьо – на даний час депутата ВР України – спробували фізично знищити бійців "Правого сектору". В цій силовій акції взяли активну участь і бандити в міліцейських погонах, що перебувають на утриманні одіозного кума головного ворога українців – Віктора Медведчука”, - цитую сайт Правого сектору. На противагу пропоную іншу цитату.  "Доручив правоохоронним органам роззброїти і затримати злочинців, які вчинили стрілянину і вбили мирних мешканців Мукачевого", - написав президент у своєму мікроблозі Twitter. А можна таке саме доручити у моїй рідній області, де квітне бурштинова мафія, чи це поки не входить у плани? До речі, за іронією долі, під час творення цього допису мені зателефонували хлопці з житомирського Правого сектору і попросили повідомити, що у разі потреби готові у будь-яку мить вирушити захищати своїх побратимів у Мукачево.

Я не є великим фанатом “Шустер Лайв”, але слова гостя телепрограми мами загиблого добровольця, яка не стримувала емоцій, не можуть нікого лишити байдужим. Згорьована жінка сказала, що повертається 1937 рік, коли переслідували патріотів. І додала: колишні беркутівці вривалися у помешкання активістів, яких зараз звинувачують у вбивстві Бузини та міліціонерів, обзивали їх “майданутими” і забирали родинні золоті прикраси.