12 липня 2020, 13:31 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

У Житомирі влада мовчить про зміни до Конституції. Є що замовчувати

Зараз хвилями розкочуються по Житомиру дискусії щодо реформ, нових законів, але чомусь про Конституцію мовчать, як миші. А от про бурштин волають, наче скажені, бо ж тут пахне живими грошима. І борються з нелегальними копачами по 10-20 кіл бурштину та кілька мотопомп у день. Солідно, нічого не скажеш.

У Житомирі влада проводить інші заходи, більшість з яких є декоративними. Передчуваю уже, як тролі чекають команди “фас”, щоб облити мене і мою команду брудом. Будь ласка, робіть вже щось інше і креативне, бо дуже нудно і нецікаво якось виконуєте доручення.

Дивно і навіть лячно, що провладне оточення чомусь не скликає громадські слухання чи форуми на тему змін до Основного Закону України. Як сказала Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд, такі зміни не можна приймати, тому що їх ухвалення означатиме визнання того, що в Україні йде громадянська війна, а не збройна агресія ззовні, і поглиблюватиметься авторитаризм.

“Росія змусила наших закордонних партнерів погодитися з такими змінами, які вигідні всім, окрім самих україниців. А президент скористався таким тиском, аби змінами до Конституції посилити свою владу. У тексті пропонованих змін щодо децентралізації немає збільшення повноважень громад, натомість є норми, які роблять їх більш залежними від Президента”, – говорить Сироїд.

Щось тут децентралізацією та усіма її проголошеними перевагами і не пахне. Проте знову країні дають “з’їсти” піар-проекти типу полісменів, чиї затримані потрапляють, скажімо, на лаву підсудних, а там...  немає положень щодо заміни корумпованих суддів, що означає що правосуддя в країні й надалі чинитимуть ті, хто втратив довіру людей. Чи надовго вистачить ентузіазму боротися з свавіллям, яке дахується на усіх рівнях? Навряд.