12 липня 2020, 13:50 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

Частка Львова у Житомирі

У Житомирі ще є старі будівлі, але одиниці реставрують. У більшості випадків орендатори дбають про власне збагачення, а не збереження архітектурної самобутності. Абсолютно протилежним є приклад частини приміщення на вул. Велика Бердичівська, 35 (тут зараз знаходиться офіс партії “Об’єднання “Самопоміч”).

Ще раніше я запрошувала завітати на оригінальний балкон у львівському стилі посмакувати кавою. Усі, хто заходив, були вражені сходами сторічної давнини. Донедавна, як висловився мій знайомий, він боявся ходити по них, але коли знову побачив, то був, м’яко кажучи шокований. Зайшовши всередину, тікаєш від метушні та опиняєшся наче у палаці. Крокуючи такими сходами, мимоволі забуваєш про клопоти, робочі моменти. Реставрували не лише сходи, а й перила, за які вже не боїшся обіпертися, бо точно не хитаються.

Житомиряни могли звернути увагу, що вхід до штабу зараз крізь білі пластикові двері. Їх було тимчасово встановлено, бо старі двері також знаходяться на реставрації. Пригадую свою розмову з лідером “Об’єднання “Самопоміч” у Житомирі Наталією Чиж, коли розпочалися ремонти. “Душа болить за двері”, - моя перша реакція, коли одного дня прийшла і не застала їх. “Не хвилюйтеся, вони в надійному місці – на реставрації”, - усміхнулася Наталія.
Разом з тим міська влада не має переліку об’єктів, які потребують реставрації, і взагалі не контролює питання “обличчя” міста, обліплене яскравими і дешевими вивісками. Досі відсутня концепція збереження історичного Житомира, рештки якого потребують термінової уваги та якісного ремонту.