12 липня 2020, 13:51 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

Житомирському бійцю погрожують вбивством у День Збройних Сил

Родина солдата 54 бригади зводить кінці з кінцями. Боєць Геннадій Березовський досі не отримав зарплату за кілька місяців, у військовому квитку вказано, що він зарахований до бригади з 15 жовтня 2015 року. До цього Геннадій був 152 дні на першій лінії оборони в якості водія-санітара 1го батальйону медроти 93 бригади, їхав туди, куди не наважувалося вирушати керівництво. 

З цього приводу до мене як депутата Житомирської обласної ради звернулася його дружина Анна Кіктєва. Також чоловіку ще винні відпускні з літа. Коли Геннадій запитав про належну йому зарплатню, командир повідомив, що зробити нічого не можуть: деякі бійці по 3 місяці зарплату не отримують. А сам Геннадій каже, що чув, що таких як він, близько 2,5 тисяч чоловік.

Дружина військового Анна бідкається, що їй нічим платити за квартиру, де з нею живуть двоє дітей. Анна не знає, як діяти. Її чоловік нині перебуває на полігоні "Широкий лан" в Миколаївській області. Цієї ночі військові будуть вантажити ешелони на АТО. Напередодні Геннадій Березовський просив у командування відпустити його на законні 10 днів відпустки додому. Керівництво наголосило, що не відпустить. Жінка називає імена тих, хто останніми словами обзивав її чоловіка й сказав, що він додому не поїде: капітан Перельот Михайло Валентинович командир мінометної батареї 1 батальйона 54 бригади, капітан Оксана Петрівна зам.політ 1 батальйона 54 бригади.

У частині Геннадія, дізнавшись, що його рідні розповіли про відсутність зарплати громадськості, відрізали: “У тебе "зальот". Ми повісимо на тебе машину. Скажемо, що вкрав. Будеш знати, як виносити "сор из избы”.

Коли сьогодні Геннадій ще раз намагався звернутися до совісті керівництва, йому сказали: "Ти дістав разом зі своїми такими ж, як ти, під..ами-журналістами. Ми тебе пристрелимо от і все”.

Ось так привітали бійця з Днем Збройних Сил. Цієї ночі Геннадій з побратимами має відправитися в АТО. Мені вдалося поспілкуватися з капітаном Перельотом, який про фінансові справи нічого не прокоментував, а щодо погроз підлеглому відказав, що хай телефонують йому особисто родичі Березовського.

Я звертаюся до керівництва Житомирщини негайно втрутитися у цю ситуацію і завадити “самогубству” чи ще якомусь злочину, який може статися із Березовським.