12 липня 2020, 11:39 Житомир: °C
Олена Галагуза
Журналістка, депутатка Житомирської обласної ради

Держгеокадастр потрібно ліквідувати

У Житомирі вкотре розхитують ситуацію довкола обласного управління Держгеокадастру. То призначають незрозумілих керівників, які “дерибанять” бурштинові та інші землі з цінними надрами, то з’являються активісти за викликом, які не проти підзаробити на користь якоїсь із сторін. Знайомі учасники АТО, яких вплутували у скандал, у приватній розмові розповіли мені, що збагнули, як їх використовують. Тому дехто з них вже не бере участі у зрежисованих шоу.

Аби поставити крапку, пропоную негайно ліквідувати Держгеокадастр. Подібні установи, які щось погоджують, роздають, є типовими джерелами корупції. “Державний апарат, успадкований від старого режиму, не здатен реформувати Україну. Це важливо усвідомити і уряду, який, можливо, нарешті почне оновлювати кадри, і громадянському суспільству, яке переконалося в ілюзорності надій на те, що очільники держави самі, без зовнішнього тиску, знайдуть кваліфікованих людей”, - говорив відомий реформатор з Грузії Каха Бендукідзе. Кадри в нас оновлюються дивним чином, а деякі активісти відверто спекулюють поняттям громадянського суспільства, перетворивши свої акції протесту здебільшого у бізнес. Це шлях в нікуди.

Тому для позбавлення можливості маніпуляцій, брехні та корупції врешті-решт слід наважитися і поставити крапку на безлічі структур, які лише й чекають нового “реформування”. Бендукідзе помилявся, що в Україні відбудеться стихійна ліквідація установ через брак коштів. Кожного разу, коли є бажання це зробити, з-за рогу з’являються палкі захисники за окрему платню. Вони вбивають оптимізм громадян, вони нищать надії на краще.