13-07-2011 1143
Те, що техогляд необхідно було відмінити вже давно, й мови нема. Однаково ця процедура тільки все ускладнювала і була родючим ґрунтом для процвітання корупції в країні. До речі, у Польщі техогляд не відміняли, а зробили процедуру максимально простою і зручною — наприклад, акредитацію на проведення огляду може отримати навіть станція при навчальному закладі на кшталт нашого профтехучилища. Усе робиться швидко, без проблем і за відносно малі гроші.
Та повернімося до України. Треба враховувати, що у нас все робиться через одне місце. У випадку з техоглядом законодавець сказав «а», а от про «б» забув. У результаті — створив купу проблем. Наприклад, у правилах дорожнього руху, що також ухвалюються відповідним законом, лишився пункт, який зобов’язує тримати талон про проходження техогляду на лобовому склі. Тобто будь-який «продавець смугастих паличок» може це використати, щоб «збити» з вас грошей. Я упевнений, що більшість сержантів уже взяли це на озброєння, адже «рознарядку» з високих кабінетів треба виконувати.
Своїм рішенням законодавці поставили (чи радше «підставили») у незручне становище автовласників, котрі уже мають проходити техогляд. Що їм наразі робити, певно, не знають і даішники. Мабуть, вони увімкнуть режим «сніжинка на морозі» і будуть вичікувати. Так уже було з реєстрацією мопедів.
Іще один нюанс стосується страхування. Поліси виписуються за наявності техогляду — цього пункту теж ніхто не відміняв.
До речі, «перехідну» ситуацію з техоглядом, яку подарувала нам Верховна Рада, вже використовують недобросовісні страхові компанії. Застосовуючи куплену базу (до речі, якщо добре подумати, то нескладно здогадатися, яка держструктура могла її «злити»), всіх лякають тим, що незабаром страхові компанії підвищать ціни, та пропонують уже купити поліс. Ясна річ, саме у них.
Багато хто «ведеться» на такі пропозиції. Адже розглядають «автоцивілку» як «папірець для ментів», а не інструмент цивілізованого залагодження проблем на дорогах. Прикро, адже багато залежить від реноме страхової компанії. Особисто я дійшов думки, що страхуватися треба. От Київ хоч і не катастрофічно небезпечна зона, але фото «плаваючих» після зливи та закиданих камінням обваленої стіни автомобілів дуже красномовні.
Між іншим, подейкують, що восени в Україні хочуть запровадити так званий «європротокол». Тобто, як у цивілізованих країнах, у разі незначних ушкоджень водії обмінюються контактами своїх страхових компаній та спокійно залишають місце дорожньої пригоди. Мені вже цікаво подивитися, як «геморойно» відбуватиметься процес упровадження передового досвіду. Мабуть, гірше, ніж нині з техоглядом. Адже зникне додатковий канал наповнення штрафами держбюджету. Певно, подорожчають послуги страхових компаній; багато з них матимуть серйозні труднощі, адже не розраховані на справжню роботу в умовах конкуренції та ринку, а створені під певні фінустанови, щоб не виводити далеко грошей...