29 March 2024, 03:04 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Так, щоб розірвалася кулька
Учора-позавчора розмірковувавнад темою чергового запису. Була ідея розповісти «щось про олів’є». Добре, що вона затрималася у голові тільки на секунду.

А потім подумав, святкові дні – це унікальна нагода присвятити час собі, нарешті вчинити те, що давно хотілося й відкладалося, зайнятися саморозвитком. Власне це я наразі й роблю. Тому з радістю ділюся з вами трьома посиланнями, які збагатили мене.

Цей текст вигаданого «публициста, социотерапевта Авраама Покоя» вчергове нагадав, що треба постійно рухатися у житті й розвиватися. Це особливо стосується чоловіків – як написано в одній із розумних книжок, чоловіки мають постійно ризикувати, виявляти ініціативу, прагнути творчості. Водночас жінки мають бути джерелом енергії для чоловіків.

Авраам Покой: «Едва городская цивилизация Земли развилась до уровня, на котором одиночка или группа одиночек может комфортно пересидеть собственную полезность, – в рядах Человечества начала массово распространяться идея т.н. «Овечности» (обидный термин, произведённый от слов «вечность» и «овца»). […] Их легко опознать по среднестатистическому монологу. «Я научилась ценить стабильность, – сообщают они. – Деньги платят небольшие, но кредиты отдаю, каждый год со своими девчонками в Австрию мотаюсь на специальный курорт. Их там выгуливают, играют с ними, шерсть в порядок приводят...» Далее, как правило, начинается перечисление лекарств, с помощью которых им удаётся поддерживать эту вечность в последние два года».

Щоб не підхопити «овєчність» треба зайнятися, наприклад, самоосвітою. У цьому відео відомий у світі експерт зі створення презентацій Олексія Каптєрєв пропонує стратегію, яка допоможе стати спеціалістом світового класу. Усього шість пунктів. Для тих, кому важко з англійською – мій конспект виступу.

1. Читайте

Не менше години щодня. Треба організувати інформаційний потік довкола себе. Почніть з читання блогів (книги товсті й швидко застарівають). Почати з відомої сфери й вивчити її межи. Скласти перелік книг для прочитання і перепрочитання. Пам’ятайте також про аудіокниги, аудіо лекції.

2. Вивчайте англійську

3. Дивіться

Відео на Youtube, iTunesU, лекційні курси університетів світу, відео TEDx. Таким чином ви здобуватимете знання через емпатію і вивчення «польових» моделей.

4. Експериментуйте

Організуйте групи для практикування.

5. Діліться знаннями!

Кристалізуйте ваші знання, вписуйте їх у глобальний масив.

6. Робіть реальні проекти

Буде добре, якщо ви будете наводити приклади зі своєї практики. А також ви постійно експериментуєте і самонавчаєтеся! Будьте відкриті до нових знань, «тримайте ніс за вітром», організовуйте проекти, щоб вивчити стик, «прикордоння» знань.

Резюме: інфопростір, книги, відео, експерименти, ділитися знаннями, реальні проекти.

А для того, щоб ви таки скористалися порадами Каптєрєва і почали «бігти», рекомендую виступ титулованого російського бізнес-тренера Радислава Гандапаса. Коли сам дивився подумав: «Чому воно не попалося, десь, років п'ять тому?» І сам собі відповів – тоді б не зрозумів / не прийняв etc. Усьому свій час.

І ще: цінність подібних мотиваційних штук у тому, щоб побачити/почути/прочитати і… зробити. Так – взяти і зробити! Здивувати себе, маму, кохану людину, світ etc. Тут і зараз взяти і надути кульку так, щоб вона тріснула.