28 March 2024, 12:35 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Моя порада – не читайте, не відстежуйте, не дивіться

Днями мене попросили прокоментувати ситуацію про те, що у регіонах люди мало читають пресу та інтернет-видання. Запитали експертної думки про рейтинги, які намалювала одна з дослідницьких компаній.

Будь які рейтинги – це така умовність. Вони прагнуть до об’єктивності хоча за сутністю залишаються суб’єктивними. Тиражі, читацька аудиторія, лічильники на сайтах etc. – не відображують в повній мірі настроїв і вподобань людей і дають лише орієнтовну інформацію для аналізу й прогнозування.

Я знаю як тиражі «малюються», а лічильники накручуються. А ще добре знаю, як цифри використовують для маніпулювання під час передвиборчих кампаній…

Проте мова не про рейтинги. Я уже давно скористався порадою професора Преображенського й не читаю газет і не тільки до обіду – взагалі. Ані регіональних, ані загальноукраїнських – нецікаво. Навіть не беру безкоштовних газет, які роздають біля метро і які нібито покликані розважити тебе у цьому транспорті.

Час-від-часу переглядаю інтернет-ресурси – проте і вони мене не вдовольняють. Ситуація нагадує мені той гриб, на якого наступаєш, він лопає й здіймається курява. Як тільки з’являється якийсь прес-реліз, інформація – одразу поширюється на всіх сайтах. Редакції змагаються хто швидше викладе на стрічку, а не за якість контенту. А між іншим якість контенту – це тренд цього року.

Коли думав над «експертною відповіддю», народилася ідея дати вам пораду.

Не читайте газет. Не відстежуйте стрічки інформаційних інтернет-ресурсів. Не дивіться телевізор. Читайте книжки. Читайте хороші журнали (можна навіть і в Інтернет). Читайте цікаві блоги.

Із медіа матеріалів читайте тільки те, що «пробивається» до вас у профілях соціальних мереж. Якщо бачу, що декілька друзів (або авторитетних людей, на яких я підписаний) діляться певною новиною, значить це варто і моєї уваги (хай навіть для того, щоб просто орієнтуватися у ситуації) – отакий у мене критерій.

Ви менше будете нервуватися, дратуватися, буде менше інформаційного тиску на вас… Ви будете відчувати себе щасливішими, більше часу приділятимете собі, своїм рідним, коханим, дітям, друзям, будете розвиватися, займатися спортом, проектами, бізнесом etc.

Сьогодні у стрічці Facebook побачив два повідомлення, якими хочу поділитися з вами.

Перше – текст Михайла Жванецького. Промо-цитата: «Мы непохожи на всех. Нас видно. Мы агрессивны. Мы раздражительны. Мы куда-то спешим и не даем никому времени на размышления. Мы грубо нетерпеливы».

Друге – статус мого знайомого, головного редактора ain.ua Артура Оруджалієва про «гру у сніжки» біля Верховної Ради. Промо-цитата: «Страну не спасут комментарии и «неравнодушие». Страну спасут дела и семьи. Становитесь профессионалами, растите бизнес, уделяйте время женам и детям, а не бандитам и все будет хорошо».