22 January 2025, 12:57 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

У Порошенка свято - приїхав Господар

 

У Порошенка свято - приїхав Господар

Чи повірить Байден слащавим обіцянкам «шоколадників? Народ - не вірить!

 
У Порошенка свято - приїхав  Господар
Президент України Петро Порошенко 7 грудня, провів зустріч з віце-президентом США Джо Байденом у Києві. Ось які ключові тези, озвучені сторонами на брифінгу після зустрічі.

Порошенко:

- У результаті проведених реформ Україні вдалося уникнути фінансового дефолту. В економічній сфері було досягнуто ряд успіхів, зокрема, очищення банківської системи від проблемних активів, диверсифікація енергопостачання і забезпечення прозорості енергоринку, реструктуризація суверенного боргу і ряд інших.

- Ситуація в Донбасі далека від повної деескалації. Кількість обстрілу позицій сил АТО з боку бойовиків останнім часом значно скоротилася, проте за минулу добу зафіксовано 14 мінометних обстрілів, 8 українських військових отримали поранення.

- Україна готова надавати підтримку антитерористичній коаліції, що здійснює операцію в Сирії.

- Потрібно відновити діяльність українсько-американської комісії зі стратегічного співробітництва на рівні міністрів закордонних справ.

Байден:
- В Україні помітний економічний прогрес. Почав підвищуватися ВВП, почало зростати промислове виробництво, збільшився обсяг експорту сільськогосподарської продукції. Гривня стабілізувалася.

- США нададуть фінансову підтримку Україні в сумі $190 млн.

- США очікують від України суттєвих кроків щодо викорінення корупції.

- Росія повинна припинити окупацію суверенної території України - Криму.

- США очікують від Росії повної імплементації Мінських угод. Найкращий спосіб припинити конфлікт на Донбасі - це дипломатичні методи, які викладені в Мінських угодах.

- Україна зараз знаходиться на перехресті і від її вибору залежить майбутнє держави.

- США підтримали позицію Києва про неприпустимість реалізації проекту Північний потік-2.

Яценюк наобіцяв Байдену: 
в Україні буде проведено п'ять найважливіших реформ. Хто цьому повірить?

У Порошенка свято - приїхав  Господар


У першу чергу, це дерегуляція та зменшення впливу влади на економічні процеси. Яценюк пообіцяв Байдену провести п'ять найважливіших реформ.
Про це прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив віце-президента США Джозефа Байдена. "З боку українського уряду хочу запевнити в нашому плані про подальші дії. 

В першу чергу, це дерегуляція та зменшення впливу влади на економічні процеси. 

Друге - це реформа української податкової системи і фіскальної служби. 

Третє - боротьба з корупцією на митниці. 

Четверте - приватизація.

П'яте - впровадження нових стандартів управління держкомпаній.

Про ці "реформи" заявив прем'єр в ході спільного з Байденом брифінгу ввечері 7 грудня. 
Яким чином Сеня-Кулявлоб має намір піднімати рівень життя народу - він так і не сказав. А підсумовуючи його ганебний шлях прем'єра, можна сказати, що він цього й не знає. І якщо хтось в Україні ще вірить, що оті яценюкові "хармани" з п'яти "реформ" покращать ситуацію - той невичерпний оптиміст, який не знає, що таке жити від зарплати до зарплати на українську зарплату.

х х х х х

А напередодні Байден ще й заявив, що США можуть надати Україні ще 300 мільйонів доларів допомоги на сектор безпеки. Правда, він не уточнив: американці знову будуть поставляти броньований мотлох чи щось нове.

Бо ж у Генеральному штабі Збройних Сил України пояснили, як будуть ремонтувати військові машини Humvee, отримані українською армією від США, і які з помпою на аеродромі зустрічав особисто Порошенко.

"Для цього ЗСУ закупили 158 комплектів автомобільних шин для Humvee, які мають бути поставлені до 15 грудня. Ремкомплекти та запчастини планується отримати в рамках все тієї ж матеріально-технічної допомоги від США. Пальним також забезпечимо", - анонсували у прес-службі Генштабу.
Там визнали, що "під час експлуатації техніки, в тому числі в АТО, дійсно виникали проблемні питання, зокрема зі зносом шин". 

Раніше у ЗМІ та соцмережах з'явилася інформація про те, що техніка, передана українській армії Сполученими Штатами, надто стара і їй бракує запчастин.
" У липні 2015 року в рамках допомоги від США Україні безкоштовно передано 130 автомобілів HMMWV, також відомих як Humvee (Хамві), із них 30 броньованих. Автомобілі не нові, але мають невеликій пробіг та значний запас ресурсу", - пояснили у Генштабі. А перша партія таких авто надійшла в Україну у березні. Цивільний аналог машин має назву "Хаммер".
BBC Україна

Але головне не в цьому. Байден так нічого і не сказав про те, що США будуть робити для того, щоб забезпечити територіальну цілісність України - що вони гарантували як підписанти Будапештського меморандуму? А наші холуї, мабуть, про це й не згадували, щоб не зіпсувати гарного настрою своєму Господарю. Бо ж для них головне, щоб він гарно посміхався під об'єктивами телекамер і створював враження задоволення діяльністю давно збанкрутілих "шоколадників".

І ще одне. Якщо Байден заявив, що спілкується телефоном з Порошенком частіше, ніж з власною дружиною, то, безумовно, можна сказати, що до всіх наших бід причетний безпосередньо і Байден, який у телефонному режимі керує усіма процесами - у тому числі й знищенням українського села.

Експерти передрікають Україні 
переворот навесні 


Експерти вважають, що навесні наступного року на Україні може статися потужний "соціальний вибух", незадоволені обстановкою в країні люди вийдуть на вулиці, що може призвести до нового перевороту.

Складний період буде в лютому-травні 2016 року, коли люди переживуть зиму, сплачуючи непомірні тарифи ЖКГ, причому економіка буде далі звужуватися, доходи падати, а ціни рости. Ймовірність соціального вибуху в цей період оцінюється в 60 відсотків ", - говорить директор Інституту української політики Руслан Бортник.

"Ми вступаємо в холодну зиму з високими комунальними тарифами, тому Майдан-3 може початися після якоїсь зухвалої провокації".
Український політолог Кирило Молчанов висловив думку, що новий "Майдан можливий, так як зараз складається така ситуація, коли низи так далі жити не можуть, а верхи нічого змінювати не хочуть".

"З причини того, що було втрачено півтора року, а ніяких реформ проведено не було, кредит підтримки народу падає, в результаті ми вступаємо в холодну зиму з високими комунальними тарифами, тому Майдан може початися після якоїсь зухвалої провокації", - упевнений експерт.

"Потрясіння можуть бути пов'язані і з зовнішнім фактором, тобто з фактором Донбасу і Криму: на увазі ситуації в зоні АТО (силової операції в Донбасі) можливі бурління в Києві, так як праворадикали незадоволені курсом президента щодо військової доктрини. У нас назріває поганий коктейль, де є економічна складова - не відбувається покращення життя в зв'язку з реформами, соціальна - 30 відсотків українців за межею бідності, і військовий аспект ", - резюмував він.

Протестні настрої українців цієї осені досягли рівня трагічного Майдану 2013-2014 років. Згідно з результатами недавнього опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", більше половини респондентів - 53 відсотки - заявили, що готові вийти на вулиці у випадку погіршень соціального стану людей. Лише 28 відсотків опитаних готові терпіти матеріальні труднощі заради спокою в країні.

Для будь-якого соціального протистояння, відзначив Бортник, "потрібні три складових: суспільна думка, лідери, яким довіряє ця громадська думка, і гроші, з якими розкручують цю громадську думку і цих лідерів в ЗМІ".

"Лідерів, яким би довіряли, немає", - підкреслив Бортник.

Виходом зі сформованої предпротестной ситуації, на думку олігарха і екс-губернатора Донецької області Сергія Тарути, може бути відставка нинішнього уряду і формування технічного кабінету міністрів, не пов'язаного з політиками.

Про потребу змінити перших осіб свідчать і результати громадської думки. За останні шість місяців рівень підтримки ідеї розпуску парламенту і призначення нових виборів народних обранців зріс з 34 відсотків до 47 відсотків, ідеї призначення нових виборів президента - з 31 відсотка до 43 відсотків.

"До весни рейтинги президента впадуть, керованість політичною та адміністративною системою теж, знайдуться олігархи, які почнуть бігти з цього потопаючого корабля і поставлять на новий протест, на нових політичних лідерів, які гарантують їх ресурси в наступному політичному циклі", - прогнозує Бортник.

Ситуація, як вважає Молчанов, "може розвиватися спонтанно: вже не буде студентів, наметів, пісень Святослава Вакарчука (лідер гурту" Океан Ельзи "), це буде два-три дні, і виразники революційних мас вийдуть на сцену, натовп сам винесе когось наверх ", - сказав експерт.
Нещодавно олігарх та колишній керівник Донеччини Сергій Тарута заявив, що Україні залишилося від шести до восьми місяців до економічного краху.
У середині листопада губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі заявив, що не хоче в Україні нового Майдану, але вважає, що він може відбутися через дії нинішньої влади країни.

До речі: Україна посіла 142 місце у світі за рівнем корупції

Про це у своєму Facebook повідомила заступник міністра фінансів України Оксана Маркарова. "Світ бачить Україну такою: 142 місце серед 175 країн світу за рівнем корупції, 129 місце серед 180 за рівнем свободи преси, 162 місце серед 178 країн за рівнем економічної свободи", - повідомила Маркарова.

 

 

Шановні читачі мого блогу!

Дані публікації з'являються завдяки існуванню газети "Сільське життя", яка вже 75 років вірою і правдою служить людям.

Зараз йде передплата на 2016 рік. Якщо ви бажаєте мати повний доступ до оперативної, гострої, актуальної інформації з життя Житомирського району, області та України в цілому, то передплатіть "Сільське життя" у будь-якому відділенні поштового зв'язку.

Цим ви підтримаєте видання, яке об'єктивно висвітлює процеси нашого буремного життя.

Валерій Івановський,

головний редактор  газети "Сільське життя"