25 April 2024, 04:13 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

"Ворогів преси" 2015 року визначено

Редакція газети «Сільське життя» вже вп’яте оголошувала та підводить підсумки конкурсу «Ворог преси».

«Ворогом преси» визнається посадовець, який наніс найбільшої шкоди справі розвитку свободи слова та незалежності преси  у Житомирському районі та області протягом року. 
 
. з історії конкурсу
 
Нагадаємо, що у 2011 році, у період розгортання Куликом і його прихвоснями повномасштабної війни проти незалежності редакції газети «Сільське життя», за конкретні вчинки «Ворогами преси» було визнано відразу 10 осіб:
 
Кулик (голова РДА), Степаненко (голова райради), Долганова (заступник голови РДА), Рибицький (депутат райради), Кабалюк (Вертокиївський сільський голова), Костюк (депутат райради), Рой (голова облорганізації НСЖУ), Ковальчук (голова ради ветеранів), Кобилинський (начальник райКРУ), Гайдай (юрист райради).
 
Це значно скоротило бажання у більшості з них «сувати носа» у боротьбу з незалежністю нашої редакції. 
 
х х х х х
 
У 2012 році «Ворогом преси» було визнано першого заступника голови Житомирської РДА Петра Кур’яту - за подачу до суду позову від Житомирської РДА проти редакції газети «Сільське життя», який редакція виграла. 
 
х х х х х
 
«Ворогами преси-2013 року» були визнані:
 
1 місце. Микола Рой - голова Житомирської обласної організації НСЖУ, головний редактор газети «Ваші інтереси» - за подачу трьох позовних заяв до Житомирського окружного адміністративного суду з метою знищення редакції газети «Сільське життя» у нинішньому статусі.
М.Рой у 2011 році вже визнавався «Ворогом преси», але не змінив своїх ворожих дій до редакції «Сільського життя» і те, що він протиправно очолює обласну організацію Спілки журналістів - це подвійна ганьба усієї НСЖУ.
 
2 місце. Андрій Кулик - тоді ще голова Житомирської РДА, голова районної організації Партії регіонів - за неправомірний позов до суду з приводу «спростування недостовірної інформації» та відшкодування моральної шкоди у сумі 25 мільйонів гривень з головного редактора газети «Сільське життя» В.Івановського. 
 
Як відомо, за всю багаторічну боротьбу зі свободою слова та незалежністю преси в районі, Кулика нашою редакцією визнано «Ворогом преси» пожиттєво. 
 
3 місце. Струкова - адвокат - за юридичне забезпечення всіх провокацій «Ворогів преси» по відношенню до редакції газети «Сільське життя».
 
х х х х х
 
2014 рік став набагато простішим стосовно розвитку свободи слова та незалежності преси. Повалення режиму Януковича, єдиним опозиційним виданням до якого в області була газета «Сільське життя», значно спростило роботу журналістів району. Хоча позицію редакції не змінило: «Сільське життя» продовжувало притримуватися свого статусу незалежності і надавати об’єктивну інформацію про діяльність влади та життя району, а незаконно створений «брехунець», витрачаючи кошти з районного бюджету «на вітер», продовжив прославляти посадовців, які випадково дорвалися до влади і не виправдали сподівань громади.
 
Проте, як вважала редакція, два вчинки посадовців Житомирського району у 2014 році все ж дали підстави визнати їх «Ворогами преси»:
1. Микитюк С.М. - керуючий справами виконавчого апарату Житомирської районної ради - за аферу з фальсифікацією, яку він вчинив у травні 2014 року (разом з колишнім редактором-тимчасовцем «брехунця» Соботницьким, головою Андрушівської територіальної виборчої комісії з виборів Президента «свободівкою» Ткачук, та за позиції невтручання голови райради Т.Парфентієвої), в результаті чого редакція газети «Сільське життя» втратила можливість отримати кошти від ТВО.

2. Крутій С. Г. - колишній голова Житомирської РДА - за подачу до суду позову про спростування інформації та відшкодування моральної шкоди з В.Івановського щодо публікації про нього на сайті silske.org. Суд заявник програв.
 
х х х х х
 
Згадуючи 2015 рік, редакції газети «Сільське життя», чесно кажучи, було важко визначитися з тими посадовцями, які відверто виступали проти незалежності преси та свободи слова. Бо високий авторитет редакції «Сільського життя» (після двох виграних війн, які їй були нав'язані Житомирською райрадою у 2008-2009 роках та Житомирською РДА у 2011-2013 роках), а також особиста діяльність головного редактора В.Івановського, змушують посадовців бути дуже обережними у своїх діях. Зваживши все, редакція прийшла до висновку:
 
визнати «Ворогами преси-2015 року»:
 
1. Депутата Житомирської обласної ради, члена фракції "Самопомочі", 
голову постійної комісії з гуманітарних питань 

ГАЛАГУЗУ
Олену Володимирівну -

за подання скарги ("стукачество") в СБУ та організацію переслідування поліцією журналіста Сергія Фореста за його інтерв'ю з головою Комуністичної партії України П. Симоненком

2. Колишнього голову Житомирської районної ради

ПАРФЄНТІЄВУ
Тетяну Миколаївну -

за те, що очолювана нею рада ЖОДНОГО разу не запросила на ЖОДНУ сесію, нараду, заходи редакцію газети «Сільське життя». Більше того, значна частка рішень приймалася без участі громади та преси, або робилося все так, щоб не допускати присутності преси: «добровільне» об'єднання територіальних громад, створення районної організації БПП «Солідарність» тощо. 
 
Ганьба ворогам преси та свободи слова!