25 April 2024, 16:51 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Чи буде створено Новогуйвинську "резервацію"?

 26 лютого депутати Новогуйвинської селищної ради на сесії прийняли рішення щодо надання згоди на добровільне об'єднання територіальної громади з центром у Новогуйвинському. Таким чином депутати хочуть нібито внести зміни до перспективного плану формування територій громад Житомирського району.

 
Новогуйвинська селищна рада запрошує об'єднатися 12 сільрад: Станишівську, Пісківську, Зарічанську, Левківську, Ліщинську, Луківську, Туровецьку, Вересівську, Глибочицьку, Вертокиївську, Коднянську та Миролюбівську.
 
Присутній на сесії голова Житомирської районної ради Сергій Крутій, визнав таке рішення логічним, оскільки воно, нібито, дозволить сформувати об'єднані громади в межах нинішнього Житомирського району.
 
Як бачимо, позиція голови райради протягом двох місяців суттєво змінилася – він вже не говорить про збереження Житомирського району, тепер на перший план виходить створення саме Новогуйвинської громади, у чому його й підозрювала абсолютна більшість сільських голів.
 
Дивним виглядає й мотив голосування новогуйвинських депутатів – внесення змін до обласного перспективного плану. Навіщо їх вносити, якщо немає наміру створення громади з центром у Новогуйвинському?
 
Проте, головне не в цьому. Потрібно звернути увагу на три речі.
 
Перше – «шоколадна» «реформа» щодо «добровільного» об’єднання громад вже повністю провалилася, оскільки вона не була нормально підготовлена, не є актуальною, і не сприймається селянами, а проводилася за вказівкою МВФ, щоб отримати черговий транш кредиту, який нам самим й доведеться повертати. Як бачимо, блюзнірство наших закордонних «друзів» не має меж. 
 
Друге. Обговорюючи створення Новогуйвинської громада, сільські голови висловлюються однозначно – віддавати кошти своїх сільрад на реконструкцію житлово-комунального господарства Новогуйвинського, Озерного та Гуйви вони не намірені. Бо саме від цих населених пунктів, де проживає понад 16 тисяч населення, буде найбільше представництво у майбутній новоствореній раді, яке й буде вирішувати, куди направляти кошти.
 
Третє. Навряд чи якийсь сільський голова захоче підтримувати цю авантюру без громадських обговорень, на яких мешканці цілком прогнозовано виступлять проти цього проекту. Ну скажіть, навіщо, наприклад, жителям Левкова їхати чорт знає куди, щоб вирішувати справи, які зараз вирішуються на місці у сільській раді? Так само це стосується й Вересів, й Глибочиці, й Миролюбівки, й інших сіл, яким пропонується ввійти до цього «раю»?
 
Тому незрозуміло, навіщо Сергій Крутій наступає на ті ж «граблі», що й минулого року, попри застереження редакції газети «Сільське життя», наступала Т.Парфентієва, яка зараз привселюдню віднікується від своїх вчинків? Невже незрозуміло, що «добровільне» об’єднання територіальних громад – це шлях на знищення українського села, а тому народ його не підтримає?
 
І уся "колотнеча"  навколо приміських навколо Житомира сіл виглядала б нелогічною, якби цією справою не займалися  бізнесмени при владі, у яких своя логіка - як бачимо, зовсім відмінна від народу.