23 April 2024, 17:18 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Кам'янка перспектив у об'єднанні не бачить...

Якщо у Житомирі довго їхати по вулиці Максютова та перетнути об'їзну дорогу, то якраз попадеш у село Кам'янку, яке є центром однойменної сільради, куди ще входять села Довжик, Сонячне та Новоселиця. В останні роки воно було у центрі уваги не лише через скандали навколо вирубки лісу, незаконного видобутку піску та оренди водоймища, а й тому, що там проживає колишній губернатор Сергій Рижук.

Проте у цій сільраді в останні роки відбулося й чимало позитивних змін, про що кореспонденту «Сільського життя» розповів Кам'янський сільський голова Валерій Петрук.

 

ДОВІДКА. Петрук Валерій Митрофанович народився 9 лютого 1958 року у Казахстані, де батьки освоювали цілину. З 1960 року проживає на Житомирщині, закінчив школу, відслужив у лавах Радянської Армії, закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут. Працював бригадиром комплексної бригади у колгоспі імені Мічуріна в селі Кам'янка.

З 1985 по 1998 рік обирався головою Кам'янської сільради, затим працював на посадах в управлінні агропромислового розвитку Житомирської ОДА, радником голови Житомирської райради, заступником начальника управління АПР Житомирської РДА. У 2010 та 2015 роках обраний Кам'янським сільським головою.

 

- Валерію Митрофановичу, що вдалося зробити для розвитку громади у 2015 році?

- Хочу зазначити, що діяльність депутатів та  працівників Кам'янської сільради у минулому році була спрямована на виконання Програми соціально-економічного розвитку нашої громади, прийнятій на сесії сільради.

Зроблено чимало добрих справ.

Перш за все можна пригадати проведену добудову ще однієї кімнати (спальні) у дитсадку "Золоте сонце" у Кам'янці, що значно підвищило комфортність цього закладу.

Також проведено ремонт доріг у Новоселиці (вул. Тельмана), у Сонячному (пер. Хмільовий), у Довжику (вул. Лісова, вул. Локтєва, пер. Локтєва, вул. Кільцева, частково вул. Князькова).

До минулорічних здобутків сільради можна віднести й встановлення вуличного освітлення у Довжику - на вулицях  Шевченка, Паркова, Сінна, Соснова, Кільцева, Ялинкова, Іванівська, Любовича, Нескорених та провулку Іванівському.

- Яке фінансове становище сільради?

- Бюджет Кам'янської сільради за 2015 рік виконаний на 100,5%. На поточний рік депутати сільради затвердили бюджет у сумі 2 млн. 715 тис. гривень. Основними доходами у нас є єдиний податок - 1,03 млн. грн. та земельний податок - 454 тис. гривень.

- Валерію Митрофановичу,  швидко пробігли п'ять місяців й року нинішнього. Що вже зроблено, й що планується зробити ще для розвитку громади?

- Окрім планової щоденної роботи сільради, виходячи з можливостей нашого бюджету ми проводимо благоустрій населених пунктів громади.

Так, встановлено паркан на кладовищі та біля обеліска загиблим воїнам  у с. Сонячне, проведено поточний ремонт дороги на вулиці та провулку Князькова у Довжику, із залученням громади проведено благоустрій території у цьому селі біля кінцевої зупинки, залучено до прибирання  сміття у лісосмузі  й мешканців села Сонячне.

Цього ж року ми плануємо провести капітальний ремонт клубу та бібліотеки  і облаштувати дитячий майданчик в селі Сонячне, у Кам'янці будемо ремонтувати дороги по вулиці та провулку Новіцького, по вулиці Сосновій.

На прохання працівників культури ми закупимо та поміняємо вбрання сцен у Будинку культури с. Кам'янка, у клубах сіл Довжик та Сонячне.

Маємо намір цьогоріч й завершити облаштування вуличного освітлення у Сонячному по вулицях Польова, Новоселів та частково - Чкалова.

- Як у вас складаються відносини з депутатським корпусом?

- Нормальні, ділові стосунки. У цьому складі сільської ради половина депутатів нових, всі вони підключилися до нашої роботи. Ми спільно вирішуємо нагальні питання з життя населених пунктів, надаємо адміністративні послуги, представляємо інтереси громади в інших органах влади.

- Валерію Митрофановичу, під час нашої розмови про життя вашої громади, ми не можемо не торкнутися й теми «добровільного» об'єднання територіальних громад, що проштовхується нинішньою владою. Ви активний учасник десятків різних засідань з цього приводу, яка ваша позиція у цьому актуальному питанні?

- Якщо сказати взагалі, то ми дуже далекі від того об'єднання, що пропонує влада. Досвід показує, що дана реформа не підготовлена законодавчо і не сприймається народом.

Нам постійно пропагують досвід децентралізації у Польші, Німеччині, але там були зовсім інші умови і порівнювати нас з ними просто некоректно.

Якщо взяти нашу громаду, то ми категорично проти об'єднання чи приєднання до міста Житомира, куди нас приписала обласна влада невідомо з чиєї ініціативи у Перспективному плані.

- В останні місяці Кам'янка звучала у числі сільрад, що мали бажання створити об'єднану громаду з центром в Іванівці...

- Так, це була ініціатива сільських голів Оліївки, Кам'янки, Іванівки, Садок, Березівки, Василівки та Заможного. І нас об'єднувало бажання уникнути входження до єдиної територіальної громади з центром у селищі Новогуйвинське. Ми хотіли не стільки об'єднуватися, скільки внести зміни до Перспективного плану області, щоб  застрахуватися від входження до Житомирської чи Новогуйвинської громад.

- Керівництво Тетерівської громади, вихваляється значною фінансовою підтримкою зі сторони держави...

- Можливо вони цього року щось і отримають, але ж подачками постійно жити неможливо. Як вони утримуватимуть ту величезну кількість чиновників, які набрали? Не говорячи вже  про розвиток інфраструктури, освіти, медицини, культури? Вони ж самі не зароблять. У цій «реформі» високі посадовці  чомусь, свідомо чи несвідомо,  не створили цим громадам  умови для розвитку підприємництва, фермерства, особистого селянського господарства, навіть землі за межами населених пунктів до цих пір їм не належать. То про який прогресивний розвиток тут може йти мова?

Реформатори говорять, що віддають новоствореним громадам податок з доходів фізичних осіб і це значно покращить їх фінансовий стан. Але зараз в районі за рахунок ПДФО виживають лише 5-6 сільрад в районі, бо ж у людей немає роботи. То де ж цей податок візьметься, якщо про створення нових робочих місць у цій «реформі» з об'єднанням громад просто забули? Хіба ми цього не розуміємо?

Тому потрібно говорити відверто, що та децентралізація, яку пропонує уряд - не готова. Це - просто імітація реформ під закордонні кредити, які ж доведеться повертати нам та нашим дітям.

Такі кардинальні зміни на селі «за одну ніч» не робляться. Так одним розчерком пера президента Кучми ми вже «реформували» свого часу колгоспи і від них залишилися розтрощені будівлі та зарослі чагарниками поля. А про стада корів, які колись наповнювали колгоспні ферми та приватні садиби, ми можемо лише мріяти.

Тому нам потрібні економічні реформи села, а не зміна вивісок на сільрадах, від чого народу ніякої користі.

- Дякую за відверту розмову.

Більше матеріалів - silske.org/glavnaya/1482-kamyanka-perspektiv-u-obyednanni-ne-bachit.html