24-06-2016 1605
Село Вереси остаточно відмовилися від будь-яких «об'єднань»
20 червня у селі Вереси Житомирського району відбулися збори громади місцевої сільради, на яких обговорювалися пропозиції щодо створення нових територіальних громад.
Як відомо, цієї «реформою» українського села нинішня влада морочить голови селянам вже другий рік. От і вересівці вже приймали ряд рішень щодо різних варіантів об'єнань з навколишніми селами, аби не потрапити у ярмо до бізнесменів міста Житомира.
Цього разу вони також відмовилися створювати спільну громаду з обласним центром.
Відмовилися мешканці Вересівської сільради й від пропозиції Глибочицької сільради створити спільно з Левковом нову територіальну громаду з центром у Глибочиці.
На зборах прозвучала пропозиція вийти з ініціативою до Глибочицької, Оліївської та Кам'янської сільради створити спільну громаду з центром у Вересах - бо ж влада все одно кудись може «впхнути» без згоди селян.
Але у своєму виступі головний редактор газети «Сільське життя» Валерій Івановський пояснив людям, що, згідно існуючого законодавства, ніхто вересівців та мешканців інших сіл приєднати до когось не може. А хто це говорить - той свідомо вводить людей в оману. Він також вніс пропозицію: щоб статочно принити морочити людям голову, проголосувати за те, щоб ні до кого не приєднуватися і ні з ким не об'єднуватися, а залишатися у нинішньому статусі Вересівської сільради, в якій під орудою сільського голови Олександра Шута в останні роки зроблено багато добрих справ для селян.
Цю пропозицію підтримала й директор місцевої школи Ніна Халімончук, й інші виступаючі.
У ході голосуваня варіант об'єднання з Глибочицею, Кам'янкою та Оліївкою був відхилений, і вересівці вирішили: ні з ким не об'єднуватися й залишатися й надалі Вересівською сільрадою, всі пропозиції по об'єднанню просто відхиляти, оскільки від цієї «реформи» українського села вони просто не бачать сенсу.
Це достойний приклад для наслідування й іншими громадами.
Левків відмовився йти «у прийми» до Станишівки та Глибочиці
15 червня відбулася сесія Левківської сільської ради, на якій одним з основних питань було визначення ставлення громади до процесу об'єднання громад, який постійно ініціює влада для відволікання від провалів своєї діяльності і який не сприймається народом.
Левківський сільський голова Олександр Окоча повідомив, що до сільради поступило дві пропозиції щодо об'єднань: від Глибочицької та Станишівської сільрад.
Найбільш жваво обговорювалася перша пропозиція, оскільки навколо створення нової громади з селами Глибочицької, Левківської та Вересівської сільрад було багато обговорень та зустрічей.
Чому саме в такому складі - сказати важко. Але офіційним ініціатором стала саме Глибочицька сільрада. При цьому очільник левківської громади сказав, що щодо адміністративного центру цього утворення до одностайної думки прийти не вдалося - реально кожна громада хоче, щоб, якщо й об'єднуватися, то тільки зі «столицею» саме у їхньому селі. Тому О.Окоча висловив здивування, що глибочанці визначили центром саме Глибочицю.
Під час обговорення цього питання виступили й депутат облради Р.Павлюк, депутат райради А.Давидов, головний редактор газети «Сільське життя» В.Івановський, який пояснив, що, згідно законодавства, без згоди громади ніхто її приєднати кудись не може. Це стосувалося «страшилки», що Левків можуть приєднати до Житомира. Виступили й місцеві депутати.
В ході голосування вони одностайно виступили проти об'єднання до Станишівської громади, оскільки ця ініціатива надійшла першою. Такою ж була їхня реакція й на пропозицію щодо створення Глибочицької громади.
А щоб влада не казала, що левківці нічого не роблять у цьому питанні, то вони підстрахувалися - вирішили вийти з ініціативою до Глибочиці та Вересів створити спільну громаду з центром у Левкові, на яку, цілком очікувано, ті також не погодяться. Все це має пройти громадське обговорення у центрі села 20 червня о 10.00. Проте думка левківців навряд чи буде іншою від депутатської.
Отже, по суті, левківці поставили хрест на створенні громад з центрами у Глибочиці та Станишівці. Хоча й там очікували такий фінал. Тому для чого людям морочити голову з цією «реформою» села - відомо лише «шоколадникам»...
У селі Лука голова, секретар, бухгалтер та вчитель хочуть знищити сільраду
22 червня Луківський сільський голова О.Безшкура та її оточення влаштували цілу виставу за участі двох десятків чоловік, на якій вирішувалось кардинальне питання з розвитку цієї громади: і «громадське обговорення» питання приєднання до Станишівської «резервації», що автоматично веде до знищення Луківської сільської ради, та ще й сесію сільради.
Дві години було «громадське обговорення». На ньому голова, секретар, бухгалтер, вчитель школи та інші, хто заради роботи готові продати рідне село, доводили, як буде «добре» їм жити, коли знищать свій сільський бюджет у 1,2 млн. грн. і стануть прохачами власних коштів у Станишівці. Ніякі доводи, що даний крок остаточно знищить всі села цієї сільради, ними не сприймалися.
Було зрозумілим, що вони зрадили інтереси селян, скоріш за все, заради посад у виконкомі нового об'єднання для себе та родичів. На які посади вони претендують - побачимо вже згодом, якщо ще Туровець, Ліщин та Піски обласна влада мерзотників загонить «батогом» чи то до Станишівки, чи то Новогуйвинського. Хоча Луківська сільська рада, згідно існуючого законодавства, має право ні до кого не приєднуватися, а залишатися у нинішньому статусі - що місцеві авантюристи приховують від місцевого люду.
Під час голосування за знищення Луківської сільради на «громадських слуханнях», пропозицію підтримали лише 14 присутніх жителів навколишніх сіл, які взяли на себе сміливість поставити жирний хрест на розвиткові населених пунктів, а також майбутньому земляків та їхніх дітей та онуків. Двоє висловилися проти, в тому числі й депутат райради «свободівець» Сергій Уницький, який виступає за приєднання до Новогуйвинського.
Найпоряднішим серед працівників сільради виявився землевпорядник, який утримався від авантюри - всього таких було лише четверо.
Редакція газети «Сільське життя» звертається до жителів Луківської ради, особливо - ветеранів, поки не пізно, збирайтеся на схід села, виступайте проти будь-яких приєднань, а також створюйте ініціативну групу для переобрання сільського голови, секретаря, та депутатів-зрадників.
Ви маєте показати, що саме ви є джерелом влади і остаточне слово за вами.
А рішення «громадських слухань» у Луках все одно нічого не варте, оскільки Левківська сільрада відмовилася брати участь у цьому «цирку», тому процес ініціювання створення Станишівської «резервації» потрібно починати заново.
Чи буде створена Іванівська громада?
17 червня голова РДА Микитюк, який призначений Порошенком, щоб знищити Житомирський район, зібрав сільських голів західного напрямку і запропонував їм почати процес створення «резервації», де й згинуть наші чудові поліські села.
Як повідомила редакції Іванівський сільський голова Лариса Кузовкова, вони поки не збирається виносити на сесію питання про ініціювання створення нової громади.