08-08-2016 1309
Польський сейм остаточно визнав Волинську трагедію геноцидом поляків вояками УПА.
Рішенням Сейму Польщі 11 липня визначено Національним днем пам'яті жертв подій на Волині 1943-1945 років. Польські депутати визнали геноцидом трагедію на Волині, вчинену вояками ОУН-УПА проти мешканців Другої Республіки Польща. За таку ухвалу проголосували 432 депутати, утримались лише десятеро, кнопку "проти" не натиснув ніхто. У документі зазначається, що організований і масовий злочин мав характер етнічної чистки.
Експерти вважають, що такі дії сусідів можуть призвести до погіршення стосунків між Україною та Польшею.
Посол України в Польщі Андрій Дещиця висловив жаль у зв'язку з ухваленням у польському Сеймі постанови, в якій Волинська трагедія визнана геноцидом.
"Надзвичайно прикро, що частина польських політиків, ухвалюючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень і пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії", - написав Дещиця на своїй сторінці у Facebook.
Дипломат переконаний, що на таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків та парламентарів, які "на свій розсуд і кожен по-своєму слушно будуть доказувати, що був геноцид і українців з боку поляків. Тому напевно нас чекає період взаємних звинувачень та заяв. І дай нам Боже всім мудрості, щоб це залишилося лише в площині політичних дебатів".
На думку українського посла, українцям самим потрібно відповідно оцінити свою історію і осудити ті дії та ті військові підрозділи, які відповідальні за злочини перед мирним населенням. Тим самим ми справедливо відмежуємо їх від загального героїчного процесу боротьби за незалежність та державність України. І в наших інтересах зробити це якнайшвидше.
х х х х х
Рішенням польського Сейму визнати Волинську трагедію геноцидом російська пропаганда скористається повною мірою. Про це Еспресо.TV заявив голова Українського інституту національної пам'яті (який, по суті, є інститутом знищення національної пам'яті про найкращі для України часи - радянські, а також інститутом розбрату в Україні) Володимир В'ятрович.
"Це не історичне рішення - це історичне непорозуміння. Тут польські політики скористалися історією, щоб продовжувати нав'язувати суспільству однобокий погляд на трагічні сторінки історії. Це рішення, на жаль, буде використовуватися для подальшого поширення антиукраїнських настроїв у Польщі. Те, що було ухвалено польськими парламентарями - далеке від історії. Я впевнений, російська пропаганда повною мірою буде використовувати це рішення. Наші польські сусіди, на жаль, повністю зіграли на руку Кремлю", - каже В'ятрович, діяльність якого породжує розбрат в українському суспільстві.
х х х х х
Депутат польського Сейму Марчін Свенцицький зазначив, що є проблема прославляння Української повстанської армії. В Україні повинні розуміти, яких лідерів звеличувати, а яким не треба ставити пам'ятники, сказав він.
х х х х х
Історик Андрій Портнов наголосив на тому, що потрібно враховувати економічні польсько-українські інтереси, зокрема те, що у Польщі зараз працює щонайменше мільйон українців. Враховувати і те, чим була Волинська трагедія і які інтереси мають різні учасники цього в Польщі і в Україні.
У певному сенсі Польща буде змушена залишатися "адвокатом" України. Проблема полягає у тому, що сучасна Польща аж ніяк не є ключовою країною ЄС чи НАТО. Думаю, нас чекає дуже глибока криза ЄС загалом, і побачимо, як Польща себе поводитиме.
х х х х х
Декларація у справі Волинської трагедії, яку прийняв Сейм Польщі, є поганою і кроком назад в українсько-польських відносинах. Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в Польщі заявив голова Об'єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима.
х х х х х
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" засудило ухвалення Сеймом Польщі резолюції про встановлення 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами (ОУН-УПА) щодо громадян Другої Речі Посполитої, пише pravda.com.ua
"Розцінюємо цей відверто ворожий щодо України крок як підлий удар ножем у спину нашій нації, яка третій рік збройно протистоїть московському агресору. Такими рішеннями польський політикум руйнує не лише добросусідські відносини між нашими країнами, а нищить будь-яку можливість спільно протистояти московському імперіялізму, у планах якого - загарбання держав та підкорення наших націй. Польські політики свідомо нагнітають польсько-українське протистояння, в якому можливий лише один переможець - Росія. Вони забули слова Пілсудського про те, що немає вільної Польщі без вільної України. Тому уявна перемога над українцями у минулому обернеться на серйозну поразку для Польщі у майбутньому".
"Ця антиукраїнська резолюція була б неможлива, якби українська влада не принижувалася, стаючи на коліна перед пам'ятниками з брехливими написами, а твердо, активно і послідовно стояла на захисті українців - жертв багатовікової шовіністичної агресивної політики з боку колоніяльної держави Річ Посполита" -говориться в заяві.
х х х х х
Щодо постанови Сейму Польщі політолог-міжнародник Олег Волошин сказав наступне:
- У нас зараз вважається нормальним перейменувати Московський проспект у проспект Степана Бандери. А люди розумні говорили: хлопці, не робіть цього, тому що поляків це зачепить більше, ніж росіян. Ім відповідали: та йдіть ви в баню, ми суверенна держава, що хочемо, те й робимо. Ось і отримали. Польща теж суверенна держава, і багатша, сильніша нас. Це сьогодні 8-ма або 9-та економіка Європи. І ми від них залежимо, ми у них грошей просимо, ми у них зброю просимо. І ми зараз ще намагаємося ображатися?
х х х х х
"Ми вважаємо, що цими рішеннями польського Сенату і Сейму фактично здійснюється спроба перекреслити весь цей позитивний конструктив, який був напрацьований за 25 років між Україною і Польщею в плані вшанування жертв Волинської трагедії як українців, так і поляків. Або як поляків, так і українців. Поляки пішли іншим шляхом: вони вшановують лише свої жертви, польські жертви, а десятки тисяч українців, які загинули від рук поляків, замовчують", - сказав відомий політик Борис Тарасюк, колишній міністр закордонних справ України.
х х х х х
У Польщі громадськість вимагала суворішого формулювання в резолюції "Про встановлення 11 липня Днем пам'яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА", ніж пропонували політики. Серед тих, хто організував геноцид, було перераховано ОУН, УПА, дивізію СС "Галичина" та інші колабораційні формації.
Всього у сесійній залі було 442 депутати, з них за постанову проголосувало 432, жодної людини проти.
Дискусія у Сеймі була, але голосів, які б критикували, казали, що треба прийняти спільну резолюцію з Україною, було дуже мало. Багато було тих, які казали, що це надто м'яко, треба зробити більший наголос на геноциді.
х х х х х
Більшість експертів, які традиційно займаються польсько-українськими контактами, погодилися, що ця постанова була потрібна, і навіть вважають, що вона допоможе українцям критичніше подивитися на свою історію, людей, на честь яких називають вулиці, і що це сприятиме розвитку польсько-українських відносин.
Так пересваритися з усіма за кордоном і всередині країни можуть лише повні бездарі при владі на чолі з Порошенком.
х х х х х
Від редакції газети "Сільське життя" . Звичайно, сучасні неонацисти (які вірно служать олігархам, як колись Гітлеру) не могли не приплести й сюди "руки Москви". Бо увесь негатив, що породжує нинішня влада в Україні постійно списується на Кремль. Хоча всім зрозуміло, що 432 депутати польського Сейму аж ніяк не можуть бути "агентами Путіна" і це є образою парламентаріїв сусідньої держави, яка донедавна вважалася нашим союзником і представним України в Європі.
При цьому варто зазначити, що ті, хто постійно говорить про "руку Путіна" скрізь - від терористичних актів в Європі до розгону націоналістами параду геїв та лесбійок у Львові, створюють міф про всемогутність Путіна, і, свідомо чи несвідомо, значно підвищують його рейтинг у Росії та світі.
Як бачимо, редакція газети «Сільське життя» знову виявилася правою, критикуючи режим Порошенка, губернатора Машковського, і особливо Житомирського міського голову Сухомлина, а також їхнього прихвосня Мокрицького, за «бандеризацію» області та міста Житомира. Саме через них Україна вже по суті втратила свого найвідданішого союзника - Польщу.
Позиція редакції залишається незмінною - геть прізвища союзників Гітлера та катів простого люду Бандери та Шухевича з вулиць Житомира та області!
І, як бачимо, всі, хто домагається бандеризації, є ворогами України, ворогами її народу, ворогами її кращого майбутнього.
Ганьба режиму Порошенка та його бандерівським прихвосням!