21 December 2024, 19:20 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Як працюють «реформовані» грузинами-найманцями на американський манер українські поліція і прокуратура
Поліція знову збирає хабарі на дорозі 
 
Їхала з Києва до Вінниці у маршрутці. Сіла поряд з хлопчиком у військовій формі. Він мовчки заплатив 150 грн. Водій без докорів сумління і без питань гроші взяв. Уже під час поїздки я помітила, що хлопчик таки з АТО, старенький вилинялий піксель, шеврон ЗСУ, протиосколкові окуляри, старенька, пошарпана, але міцна Сігма ( ми волонтери такі речі впізнаємо). 
 
У маршрутці, де було напхано аж 18 пасажирських місць, усі сиділи, мов шпроти в банці. Якась саморобна конструкція, яку водій чомусь називав кондиціонером, просто гуділа і розганяла гаряче повітря, тому пасажири її попросили вимкнути. 
 
На стаціонарному міліцейському блок-посту "моя нова атестована поліція" зупинила водія, той звично поліз у бардачок, дістав кілька купюр і на очах у ошелешених людей у маршрутці віддав поліціянту у новісенькій салатовій жилетці, який його зупинив. І одразу маршрутка поїхала далі.
 
Один с пасажирів запитав: "Що знову беруть?" 
 
- Ага, кожного дня,- відповів водій, - кажуть, що тільки шефу в день їм потрібно 1 000 здати.
 
Хлопчина у військовій формі, який сидів поряд, опустив голову, а мені стало невимовно соромно за те, що відбулось на його очах. 
 
Так ось, пане начальнику ГУНП у Вінницькій області та пане керівнику СБУ у Вінницькій області, вважайте це моєю офіційною заявою. Я хочу знати наступне.
 
1. Чому після переатестації, двох років війни і Майдану на блок-посту Махнівка (колишне Комсомольське) поліціянти відкрито беруть з водіїв хабарі просто на очах у 18 пасажирів?
 
2. Я хочу знати прізвища поліціянта в салатовій жилетці, який брав гроші і прізвища усієї зміни. 
 
3. Я хочу знати прізвище їх безпосереднього шефа, якому вони мають кожного дня здавати 1 000 грн. 
 
І я хочу знати, чому водій мікроавтобуса Фольксваген, без будь-яких докорів сумління, взяв гроші з АТОвця і легенько віддав поліціянтам у вигляді хабаря?
 
І я хочу знати, коли нова, стікаюча кров'ю країна, нарешті переможе стару хабарницьку бидлячо-ментовську структуру?
 
Таїса ГАЙДА
facebook.com
 
Юрій Павленко:
Реформа МВС провалилася, адже криміногенна ситуація в країні погіршується з кожним днем
 
На цьому акцентував народний депутат України, голова Житомирської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Павленко під час спілкування з журналістами у Житомирі.
 
"Розгул вуличної злочинності в містах і селах нашої країни вийшов на рівень початку 90-х років. Квартирні крадіжки, викрадення автомобілів, розбійні напади на людей, магазини, відділення банків, інкасаторські автомобілі стали, на жаль, буденними явищами нашого життя. При цьому, розкриття злочинів впало, адже структура МВС вихолощена від професійних кадрів. Натомість прийшли люди, які не вміють проводити елементарні слідчі дії. Таким чином, сьогодні кожен громадянин є у небезпеці", - наголосив Павленко.
 
За останні два роки на Житомирщині, як і по всій країні, відбулося зростання злочинності на третину і воно продовжує зростати. І це все відбувається на тлі низького розкриття злочинів.
 
"Найнебезпечніша сьогоднішня тенденція - зростання кількості тяжких та особливо тяжких злочинів. За даними Генеральної прокуратури, у 2013 році в Україні було зафіксовано 13 тисяч особливо тяжких злочинів, у 2015-му - вже 21,5 тисячі. Число умисних вбивств за останні пару років зросла з 6 до майже 9 тисяч. Збільшилася кількість випадків викрадень людей. Людям стало небезпечно просто виходити на вулиці. Їм страшно за себе, за своїх дітей і близьких. Вони бояться залишати без нагляду майно і житло. Українцям страшно за своє життя", - коментує статистичну інформацію політик.
 
На його переконання, правоохоронна система не справляється з цим сплеском злочинності. Більшість злочинів, про які заявляють громадяни, залишаються нерозкритими. Так, нерозкритими в Україні залишилися майже 2 тисячі розбійних нападів, більше 15 тисяч грабежів і 200 тисяч крадіжок (з них 17 тисяч - поєднані з проникненням у житло українців), здійснених упродовж минулого року.
 
"Влада пишалася створенням нової поліції, що відбулося 4 липня 2015 року, як одним із своїх головних досягнень. Але по закінченні року ми бачимо, що ця реформа провалилася, адже криміногенна ситуація в країні погіршується з кожним днем. Ця реформа не повинна була зводитися тільки до демонстрації красивої форми чи піар-акцій по проведенню конкурсів", - сказав Павленко.
 
На думку політика, причиною сплеску злочинності є тотальне зубожіння населення, слабкість правоохоронних органів, а також військові дії на Донбасі, адже не існує важелів контролю за поширенням зброї із зони конфлікту. Жодне з цих завдань нинішня влада вирішити не може.
 
"ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від влади та правоохоронних органів навести порядок в країні, захистити громадян від злочинців. Висновок один - необхідно розпускати парламент, відправляти у відставку цей уряд і проводити перевибори. Перемогти злочинність зможе тільки нова влада", - резюмував Юрій Павленко.

За матеріалами: http://zhitomirnews.com/
 
Як працює прокуратура
 
15 липня під час представлення нового прокурора Рівненщини колективові прокуратури області, Генеральний прокурор України Юрій Луценко висловив свою оцінку діяльності прокуратури регіону.
 
"Те, що робилося в цьому приміщенні, є повною ганьбою для Рівненщини, і для України, і для мене особисто. Я не зупинюся на цьому. Ви можете посміхатися в залі, можете відводити очі, але більше ніколи прокуратура не буде кублом злочинців. Так і посміхатися нема чого, бо ви причетні до цього", - сказав Юрій Луценко.
 
"Україна перебуває у стані війни. Під час війни у підрозділу, який себе зганьбив, забирають прапор і розформовують підрозділ. Можете вважати, що Рівненська прокуратура зганьбила себе і свій прапор, і вона є розформованою", - зазначив Юрій Луценко.
 
х х х х х
 
Результати роботи правоохоронних органів Тернопільської області вщент розкритикував Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Відбулося це під час представлення нового прокурора. Висновок його такий - у прокуратурі роботу треба починати "з нуля".
 
"Коли я відкриваю матеріали про Тернопільську область, вони мене лякають, - сказав Юрій Луценко. - В області зросла кількість крадіжок на четвертину, у квартирах - на 50%, грабежів - на 45%, вдвічі зменшилося злочинів, пов'язаних з виявленням наркотичних речовин. Із закінчених слідчими прокуратури проваджень лише 7,8% з обвинувальними актами. Колеги, ви не відпрацьовуєте податки, які йдуть на нашу зарплату. 7,8% на виході справ! І це при тому, що по країні більше 30%. Я в жодному випадку не хочу, щоб ви займалися паличками і статистикою, вона мене менше всього турбує, але погодьтеся: якщо з порушених справ лише 7,8% мають обвинувальний акт, то постає питання, а що ж це за справи? Всього по області залишок у провадженні майже 8 тисяч справ. Є 103 працівника, навантаження на одного - 80 справ. У Києві - 2000 справ на одного. Це означає, В'ячеслав Орестович (новий прокурор), що вам доведеться починати практично з нуля, це означає, що прокуратура просто не функціонує, тому вам доведеться "ставити її на ноги". 
 
Дивимося далі: удвічі менше скерованих до суду органами поліції обвинувальних актів у бюджетній сфері. Що, перестали красти з доріг? Жодної копійки ні з асфальту, ні з бетону ніхто не вкрав? Закінчилися порушення у бюджетній сфері? Щасливе місто, щаслива область. Більше ніж утричі зменшилися корупційні правопорушення. 
 
Шість корупціонерів виявили в області за весь рік. Прекрасна область! Жодного провадження не розслідували про злочини вчинені у складі організованих злочинних груп. Перша область без ОЗГ! 
 
Органами фіскальної служби із 20 кримінальних проваджень два розслідуються понад рік, сім понад півроку, у них одній особі оголошено підозру. З 10 мільйонів гривень збитків, які встановили фіскали, відшкодували 1,3 млн. - найнижчий показник по Україні, але все добре.
 
Майже вдвічі зменшилися кількість направлених до суду правоохоронними органами протоколів про адміністративно-корупційні правопорушення. 
 
Корупціонери закінчилися? Нема? Перемога. Утричі менше притягнуто осіб до відповідальності, не притягнуто до відповідальності жодного державного службовця. А навіщо ми тоді утримуємо тут прокуратуру, фіскалів, поліцію. Якщо все так по-райськи, може тут вже нема корупції? Може я чогось не знаю? 
 
Але люди, журналісти і самі прокурори та слідчі знають зовсім інші факти, а все це - паперова туфта, всі просто заснули, бо зайняті чимось іншим".