23 November 2024, 06:22 Житомир: °C
Дмитро Кропачов
Депутат Житомирської обласної ради

Про «Заяву депутатів Луганської обласної ради»

Вчора в порядку денному засідання постійної комісії з гуманітарних питань Житомирської обласної ради, членам якої я є, було питання про розгляд заяви депутатів Луганської обласної ради, а саме питання про створення Всеукраїнського антифашистського об'єднання депутатів усіх рівнів. Заяву, яку прийняли депутати Луганської обласної ради, не підтримую та пояснюю чому. Фото заяви додаю.

По-перше, я, як і більшість людей світу, проти фашизму. Але я, також як більшість людей світу, не тільки проти фашизму, я і проти нацизму, і проти тиранії, і проти авторитаризму, і проти екстремізму, і проти багато чого іншого. Тому не розумію, чому депутати Луганської обласної ради зосередились на боротьбі саме з фашизмом. У нас що, в Україні є фашистські заклики, гасла, угрупування, організації тощо? Ні, тоді чому акцент на фашизмі?

По-друге, заява депутатів Луганської обласної ради не витримує критики і з боку розуміння ними термінології в цій сфері. Змішані і підмінюються такі поняття, як націоналізм, нацизм, фашизм тощо.

По-третє, як відомо, фашизм виник в Італії в 1920-і — початок 1940-х років під керівництвом Беніто Муссоліні і є узагальненою назвою специфічних вкрай правих політичних рухів, ідеологій і відповідних їм форм правління диктаторського типу, характерними ознаками яких є культ особистості, мілітаризм, тоталітаризм. Тоді виникає питання, якщо вони хочуть боротися саме з цим, тобто з культом особистості, мілітаризмом, тоталітаризмом, то при чому тут націоналізм. Бо також відомо, що націоналі́зм це — ідеологія і напрямок політики, базовим принципом яких є теза про цінність нації як вищої форми суспільної єдності і її первинності в державотворчому процесі. Як політичний рух, націоналізм прагне до відстоювання інтересів національної спільноти у відносинах з державною владою. У своїй основі націоналізм проповідує вірність і відданість своїй нації, політичну незалежність і роботу на благо власного народу, об'єднання національної самосвідомості для практичної захисту умов життя нації, її території проживання, економічних ресурсів та духовних цінностей. Він спирається на національне почуття, яке споріднене патріотизму.

І на завершення. Можливо, депутати Луганської обласної ради хотіли боротися з нацизмом, який виник як ідеологія та практика гітлерівського режиму в Німеччині в 1933-1945 рр. Суттю нацизму є тоталітарні терористичні методи влади, а також офіційна градація всіх націй по мірі їх «повноцінності». Але маємо те, що маємо.

Саме тому не підтримую «Заяву депутатів Луганської обласної ради».