27 December 2024, 06:06 Житомир: °C
Дмитро Кропачов
Депутат Житомирської обласної ради

Згадалося, як Рижук філармонію під вибори відкривав...

Минуло три важких для нас роки, але застосування адмінресурсу у виборчій агітації на Житомирщині схоже повертається. Хоча краще б я помилявся...

На днях перебуваючи в м. Радомишль випадково дізнався, хто планує балотуватися по місту Радомишль в обласну раду від партії влади (БПП). Судячи із розмов, кандидатом в районі буде сам голова ОДА – Сергій Машковський.

В той же день повернувшись до Житомира, як голова бюджетної комісії я заїхав в облраду взяти проект змін обласного бюджету, щоб підготуватися до бюджетної комісії, яка відбудеться 4 вересня. Проект виноситься на сесію Житомирської обласної ради 10 вересня.
Мене приголомшив той факт, що на загальноосвітню школу в Радомишлі, ОДА пропонує виділити 720 300 грн.

Як ви думаєте, вибори це чи співпадіння?


Звертаюся до голови ОДА Сергія Машковського: Нічого особистого, будемо вважати це навіть співпадінням, але ми взагалі не можемо розглядати дане питання. Чому?

У списку потреб у ремонті з обласного бюджету приблизно 40 об’єктів, з них – велика кількість соціальних та негайних. Хто обрав саме ті об’єкти, які запропоновано в змінах до бюджету?

Де засідання спільної робочої групи ОДА та обласної ради по узгодженню та здійсненню контролю за проведенням будівельних робіт?
Нагадаю, що згідно РОЗПОРЯДЖЕННЯ голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації № 390/72 від 24.12.2014 (http://www.zhitomir-region.gov.ua/law/2672.doc) потрібно:
-------------------
Робочій групі:
1) розглядати протягом 20 днів з дня одержання звернення головних розпорядників коштів обласного бюджету, що надходять до обласної державної адміністрації, про виділення коштів на проведення будівельних робіт, а саме: будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт;
2) за результатами розгляду надавати департаменту фінансів облдержадміністрації пропозиції про необхідність проведення будівельних робіт, орієнтовних термінів їх виконання та вартості;
3) здійснювати моніторинг виконання проектних та будівельних робіт та у разі необхідності, подавати відповідну інформацію облдержадміністрації та обласній раді.

Департаменту фінансів облдержадміністрації (Ємченко Г.Г.):
1) ураховуючи висновки робочої групи, подавати пропозиції постійній комісії обласної ради з питань бюджету і комунальної власності щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення будівельних робіт;
2) на підставі виготовленої проектно-кошторисної документації подавати пропозиції щодо виділення коштів на проведення будівельних робіт (з урахуванням вартості документації) на розгляд облдержадміністрації та обласної ради.
--------------------
Рішення про ремонт запропонованих об’єктів приймалися десь в окремому кабінеті, а не на засіданні робочої групи. На бюджетній комісії питання про виготовлення проектно-кошторисної документації на всі запропоновані об’єкти ми не розглядали. Тому департамент фінансів ОДА порушив спільне розпорядження, яке в свою чергу мало допомогти боротися з можливою корупцією (ми маємо багато прикладів неякісного ремонту та завищеної вартості за кошти обласного бюджету).

Враховуючи, що ці кошти – гроші громадян (платників податків), потрібно ретельно уникати дерибану чи неефективного використання, а також чітко слідкувати за процедурою, яку обласна рада та ОДА спільно затвердили розпорядженням.

Нагадаю також про історію виникнення даного розпорядження… Воно було ініціативою депутатів після виявлення факту виділення коштів на ремонти з обласного бюджету без проектно-кошторисної документації – гроші тоді пішли на ремонт філармонії!