23 November 2024, 06:40 Житомир: °C
Дмитро Кропачов
Депутат Житомирської обласної ради

Володимир Ширма підписав рішення про погодження видобутку ільменіту та цирконію підприємствам-прокладкам

28 лютого 2017 року це історичний день, можете запам’ятати його це точка зворотнього відліку.

На сайті обласної ради з’явились два рішення погодження:

№ 522 Про розгляд клопотання Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПП «ДБР-3»

№ 523 Про розгляд клопотання Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «АБВ-4»

Це перший та тривожний дзвіночок. Протягнуто погодження видобутку ільменіту та цирконію маніпуляцією голосуванням, нехтуючі регламентом та заявами депутатів про відкликання голосів, коли депутати з’ясували, що вони голосували не за розданий проект рішення, а внесений спонтано «з голосу».

На сайті був розміщенний за 20 днів проект рішення він же був розданий депутатам на сесії, проект рішення з додатком про ВІДМОВУ даним підприємствам у погодженні. Голова ставить на голосування «Про підтримку», логічно підтримку проекта рішення про ВІДМОВУ! Звідки взялось голосування за ПОГОДЖЕННЯ?! Чому проект рішення не голосувався в цілому?! Голова ради самовільно розділив проект рішення на окремі рішення, щоб провести дану маніпуляцію та протягнути погодження на видобуток ільменіту та цирконію!
Іншого слова ніж ганьба, підібрати не можливо!

Довідка про дані підприємства:
ПП «ДБР-3» та ТОВ «АБВ-4» мають одних і тих самих власників та одного керівника підприємства. Майже 2 роки ПП «ДБР-3» настирливо пробирається в Житомирську область, щоб видобувати ільменіт. Київська фірма не відступає, хоч Житомирська обласна рада відмовляла їм уже 2 рази – на сесіях 31 березня 2016 року та 21 липня 2016 року.

За інформацією сайту Житомир-онлайн у с. Давидки 11 лютого 2016 року відбулись громадські слухання щодо видобутку ільменіту. За словами активіста, головного координатора громадської організації «Честь. Справедливість. Рівноправ’я» Василя Маєвського, через приватне підприємство «ДБР-3» у Народицький район намагаються потрапити впливові люди, котрим байдужі екологічні ризики, позиція офіційної влади та думка селян, які живуть поблизу родовищ ільменіту.

Перед початком громадських слухань ситуацію прокоментував голова Народицької райдержадміністрації Віктор Пащук:

«Як з’ясувалося, «ДБР-3», грубо кажучи, є підприємством-прокладкою, яка займається виключно оформленням відповідного пакету документів. Ми можемо їм дати погодження. Обласна рада і Кабінет Міністрів також, але кому потрапить цей пакет документів – невідомо. Вони можуть їх віддати Іршанському ГЗК, і тоді є загроза, що ільменіт видобуватимуть наземним способом і возитимуть сировину на фабрику в Іршанськ. Нам тут жодної дороги нормальної не бачити. Ільменіт залягає на глибині 500 метрів, 6-7% породи заберуть, а все інше потрібно вкинути назад. Невідомо, яким способом будуть переробляти – при високих температурах чи водою, а там поблизу водойми немає. Для того, щоб запустити виробництво, потрібно близько 30 млн. євро, яких «ДБР-3» не має. При таких коштах, якщо держава не бере участі, то ми тут ніхто».