21 December 2024, 20:06 Житомир: °C
Василь Луценко
Юрист, власник юридичної консалтингової компанії "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"

Абонентське юридичне обслуговування

Дана публікація розкриває всі нюанси і переваги аутсорсингового обслуговування підприємства.

Питання необхідності юриста на підприємстві вічне! Як не дивно, але часто юриста вважають «дармоїдом» на підприємстві, який, отримуючи гідну заробітну плату, робить дуже мало роботи, та ще й іноді вказує, що кому робити. Але зате, коли на підприємстві виникають проблеми, то тоді юристи в пошані. Щоб в майбутньому не виникало подібних непорозумінь, хочемо сказати, що це можна виправити!

Далі в статті буде наведено кілька прикладів, як виправити ситуацію мінімізувавши витрати підприємства шляхом використання абонентського юридичного обслуговування.

Кожен власник підприємства рано чи пізно замислюється про наймання штатного співробітника або про укладення договору з фірмою, яка надає юридичні послуги.

Не будемо кривити душею і відразу висловимо свою точку зору на вирішення вище наведеної проблеми. Увага! Це замовлення аутсорсингових послуг юридичної компанії.

Приклад № 1:

Ваша компанія тільки починає існувати і, відповідно, на перших порах її життя, за відсутності "щедрого інвестування", не дістає грошей на дорогих співробітників, але при цьому ми всі розуміємо, що на перших порах життя компанії необхідно саме якісне виконання роботи співробітниками фірми, а це безпосередньо пов'язано з професіоналізмом співробітників підприємства, а це, як вже стало зрозуміло, прямо пропорційно гідній заробітній оплаті за професійну працю робітників. І ось тут, якраз, на вирішення питання приходять на допомогу компанії, які спеціалізуються на конкретних галузях господарської діяльності, в нашому випадку це юридичні компанії. Переваг роботи з такими фірмами предостатньо, так як всі співробітники наведених компаній володіють професійно своїм ремеслом, а абонентське юридичне обслуговування коштує набагато менше ніж наймання штатного фахівця. В результаті власник бізнесу отримує відмінне професійне обслуговування за невелику оплату.

Приклад № 2:

Ваша компанія, маючи свого штатного співробітника (юриста), уже встала з колін і успішно займається своєю видом господарської діяльності. Але, як і у всіх компаній, рано чи пізно з'являються недобросовісні конкуренти, партнери, контрагенти. Плоди співпраці з такими особами, як правило: - борги, судові розгляди і багато інших неприємностей. Тепер згадуємо, що Ваш штатний юрист за весь час роботи на Вас, яким би гарним він не був, спеціалізувався лише на якомусь одному виді права або на декількох, а в судах взагалі ніколи не брав участі. І вже точно не брав участі у кримінальному провадженні. Питання: «довірите Ви долю підприємства, його директора або головного бухгалтера такому співробітникові, який хоч і відданий справі, але все-таки вперше зіштовхнеться з раніше невідомим йому видом діяльності, або довіритеся професіоналам?». Відповідь напрошується сама собою ... Так от, при абонентському юридичному обслуговуванні підприємств плюс ще й у тому, що компанії, які надають юридичні послуги мають у своєму арсеналі юристів, які спеціалізуються і, відповідно, практикують на самих різних галузях права при цьому постійно підвищуючи свій професійний досвід. Тут можна провести аналогію з лікарем. Наприклад, якщо у Вас (не дай Бог) захворіли зуби, то звичайно ж похід до стоматолога забезпечений, але тільки до стоматолога, а не до якогось іншого лікаря тому, що «він же лікар».

Приклад № 3

Соціальний пакет співробітників - це невід'ємна складова будь-якого солідного підприємства. Кожен професійний фахівець, при розгляді вакансії або на співбесіді, звертає на це увагу. Тобто, при підборі підходящої кандидатури, включається додаткова опція, опція соціального пакету для підбору належного співробітника.

Для більшого розуміння даного прикладу, розглянемо приклад ситуації догляду штатного працівника у відпустку або на лікарняний.

При згаданому догляді, роботодавець зобов'язаний виплачувати в грошовому еквіваленті:

а) лікарняні;

б) компенсацію відпустки;

в) якщо співробітник інвалід, потерпілий ЧАЕС, або інше, то додаткова відпустка;

г) витрати на оплату тимчасової підміни відсутнього на робочому місці;

д) багато інших відрахування ...

При всьому цьому роботодавець ще й повинен знайти відповідну заміну співробітнику на період його відсутності, підготувати людину до роботи, ввести в курс справ і т.д., а це не так-то швидко і просто.

А якщо співробітник, не доведи Господи, потрапив в аварію або щось тому подібне, то в такому випадку ми роботодавцю вже точно не заздримо. Обсяг клопоту буде настільки великий, що багато хто просто звільняють таких працівників заднім числом, але і це не є розумним рішенням. Такий метод вирішення проблеми є помилковий, оскільки суперечить закону і моралі суспільства. Перша правильна перевірка підприємства інспекцією праці, податковою службою всі карти розкриває ту ж годину, а роботодавець, при таких діях, несе адміністративну і навіть кримінальну відповідальність.

Мабуть, з прикладами достатньо. Тепер трохи про згадану кримінальну відповідальность та психологію ....

Трохи про психологію юристів ...

Як юрист, хочу розповісти про, так би мовити, пунктик психології штатних юристів, так як сам колись таким працював. Справа в тому, що через усіляких видів непорозуміння, які частково були описані на початку цієї статті, штатні юристи відчувають себе, як би «не в своєму кошику», тобто на господарському підприємстві, де сила-силенна робітників, але всі з них нічого не знають про юриспруденцію, юрист відчуває брак комфорту спілкування і розуміння, і, відповідно намагається це виправити. Як варіант, він шукає команду професіоналів в його спеціалізації і в певний час іде, в юридичну фірму або відкриває власну. Іншими словами - знаходить своє місце, а власник бізнесу стикається з проблемою підбору якісного кандидата. Потім знову і знову. І так до нескінченності.

Кримінальна відповідальність, якої можна уникнути або "краще попередити проблему ніж її вирішувати".

При наймі співробітника, роботодавець рано чи пізно стикається з моментом відповідальності за результати роботи такого співробітника, які б вони не були. Яскравий приклад можна навести на діяльності підприємства, юрист якого через свою недосвідченість чи умисний намір, не вірно оформив ті, чи інші документи, а в результаті - директора в наручниках забрали представники правоохоронних органів.

Щоб цього не допустити, можна в договорі, за яким підприємство купує абонентське юридичне обслуговуванняпрописати пункти про відповідальність за ті чи інші порушення з боку обслуговуючої компанії.

Штат юристів на підприємстві - хороше рішення, але не кожен в змозі дозволити собі таку розкіш.

У своїй діяльності будь-яке підприємство рано чи пізно стикається з самими різними галузями юриспруденції і, відповідно на кожну галузь потрібен свій фахівець.

З таких галузей можна перерахувати найактуальніші:

1. Корпоративне право актуально практично завжди, якщо підприємство має форму власності ТОВ, ПАТ і т.д. Його норми використовуються, зокрема, для проведення зборів акціонерів або засновників підприємства. Висновок - необхідний юрист з корпоративного права. Він також необхідний і при корпоративних спорах, як між учасниками підприємства, так і при суперечках з реєстраційною службою, і навіть при банальному підтвердженні життєдіяльності підприємства, внесення змін до статуту, і т.д .;

2. Застосування господарського права необхідно при повсякденній діяльності підприємства. Так, наприклад, при укладенні та погодження договорів з третіми особами, при вирішенні спорів з контрагентами по утриманню боргів і багатьма іншими операціями;

3. Податкове право. Юрист з податкових питань в нашій країні, напевно, один з найнеобхідніших на будь-якому підприємстві, яке хоче працювати і при цьому не бажає носити нечувані суми хабарів в контролюючі органи.

4. Земельне право. Якщо діяльність підприємства пов'язана з земельними відносинами, то фахівець у цій сфері є незамінним, оскільки дана область регулюється не тільки земельним кодексом, а й багатьма іншими законодавчими актами;

Юрист з міжнародного права, за договорами і багато чому іншому також необхідний залежно від сфери діяльності підприємства. Такі штати професійних юристів можуть собі дозволити утримувати, як правило, підприємства рівня ПриватБанку, Нової пошти і їм подібні, або держустанови, де розподілу фінансування взагалі не має ефективності, зате його предостатньо.

Можна піти іншим шляхом або «як зекономити на сірниках і програти мільйон?»!

Багато бізнесменів роблять одну і ту ж саму помилку при підборі належного обслуговування їхньої фірми. Помилка полягає в тому, щоб знайти максимально дешевого юриста або іншого співробітника, а в ході роботи він увійде в колію і всього навчиться. Це все виходить від спочатку неправильно поставленого завдання: «максимально знизити витрати !!!», але при такій постановці завдання, прийняти вірне рішення практично неможливо, так як правильна постановка задачі виглядає приблизно так:«знайти золоту середину між мінімізацією витрат і максимізацією ефективності бізнес процесів компанії!». Іншими словами, якість коштує грошей, а безкоштовний сир самі знаєте де ...

Отже, помилка № 1

Якщо Ви наймаєте співробітника на маленьку заробітну плату, то майте на увазі, що він піде від вас по досягненню певного рівня розвитку в своїй сфері, це звичайно якщо Ви не збільшите йому платню до солідного рівня, але тоді логічне питання: «навіщо витрачати час, нерви, гроші і ставити під загрозу роботу підприємства для навчання фахівців, які можуть втекти до іншого роботодавця?»;

Помилка № 2

Всього потроху. Різноробочий юрист не буде спеціалізуватися професійно ні на одному виді його діяльності і вже точно він не буде професійним юристом, якщо на його плечі ще покласти, і кадрову роботу, і всього потроху. В результаті Ви отримуєте багато невиконаної роботи, ще більше роботи виконаної неякісно і невдоволеного працівника, який ще, і скаржиться на маленьку заробітну плату, а для того щоб прогодувати свою сім'ю - підробляє приватним юристом або того гірше - різноробочим.

Помилка № 3

- «А навіщо мені взагалі юрист? Я можу його найняти за потребою для разових операцій, операцій».

Воно то так, але:

а) цей юрист або компанія будуть мало зацікавлені таким клієнтом, так як робота разова і безперспективна, а як результат ставлення до справи відповідні;

б) є фактор завантаженості роботою юристів та юридичних компаній, які спеціалізуються на різних галузях права. Тобто, за відсутності такої послуги як абонентське юридичне обслуговування, як наслідок, Ви отримуєте клопоти у вигляді постійного пошуку професіонала, який Вас врятує і дуже часто ці професіонали різні за вище наведених причин.

Отже, підсумуємо.

Купуючи абонентське юридичне обслуговування, Ви:

1. Знижує витрати на заробітну плату співробітників підприємства;

2. Знижувати соціальні витрати;

3. Економте час на кадровій «тяганині»;

4. Страхуєте себе від адміністративної та кримінальної відповідальності;

5. Отримуєте якісне юридичне обслуговування за півціни вартості штатного юриста або штату юристів;

Іншими словами, Ви отримуєте всі плюси штату юристів і навіть більше за пів ціни, і при цьому, обмежуєте себе від всіх його мінусів.

Якщо Ви, все-таки, не обрали абонентське юридичне обслуговування і взяли юриста в штат. Я начальник - ти не правий, ти начальник - я не правий ...

Бізнес - старе купецьке слово, а слово купця - це слово добропорядної, шанованої людини, яка знає толк у відносинах з людьми і поводженні з грошима. З вищезазначеного можна перейняти давню мудрість у веденні бізнесу, яка буде служити провідником у досягненні успіху будь-якою, поважаючою себе людиною. При побудові будь-якого довговічного бізнесу необхідно розуміти прості речі, наприклад, як будувати відносини з людьми бізнес партнерами, як ставиться до співробітників, які нижче Вас по соціальному або іншим статусам. У бізнесі важливо не відштовхувати від себе людей будь-яких соціальних верст і кіл. Китай яскравий тому приклад, а Р. Кийосаки великий письменник, який досяг рівня професійного інвестора за рахунок мудрості спілкування з людьми і поводження з грошима. Ставтеся до своїх працівників шанобливо, не вказуйте їм, що і як робити, а потім не звинувачуйте їх у своїх помилках (так Ви втрачаєте їх повагу і довіру), а натомість отримаєте взаємність у вигляді якісно виконаної роботи, шанобливого ставлення до керівництва, і згуртованості духу колективу. Пам'ятайте! Вам, як бізнесмену, важливий максимально ефективний результат в поставлені терміни, а не процес його досягнення!

На закінчення про абонентське юридичне обслуговування.

Кожен професійний бізнесмен повинен чітко і ясно розуміти одну річ:«максимізація ефективності великого бізнесу складається з ефективної максимізації ККД дрібних бізнес процесів»!

Сподіваємося, що наша стаття була цікавою, а головне принесла користь Вам, як читачеві і бізнесменові.

Нагадуємо, що у нашої компанії професійних юристів і бухгалтерів самих різних напрямків, Ви можете замовити абонентське юридичне обслуговування і абонентське бухгалтерське обслуговування.

Успішного ведення бізнесу і досягнення поставлених цілей!

За матеріалами сайту http://юрист.in.ua LLC "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"