22 January 2025, 13:08 Житомир: °C
Василь Луценко
Юрист, власник юридичної консалтингової компанії "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"

Де в Житомирі зробити Візу?

Слово «віза» запозичене із латинської мови, що в перекладі на нашу - «провідувати», «відвідувати». Віза є документом, що дозволяє громадянину будь-якої країни перетинати кордон іншої держави.

Отримання віз

Зазвичай віза видається, як додаток до паспорту. Вона може мати вигляд наклейки, яка вклеюється у закордонний паспорт того, для кого оформляється віза. Хоча, відомі й інші форми віз: марка, вкладиш, візовий штамп та інше.

Для українців отримати візу сьогодні не складає проблем. Але існує ряд правил для оформлення віз, відхилення від яких загрожує негативним рішенням у видачі візи.

Де виконують оформлення віз?

Що стосується місць, де можна провести оформлення віз, то залежить від держави, в яку намічається поїздка, адже, є країни, в які в'їзд для українців є безвізовим. Припустимо, для того щоб поїхати українцеві до Росії, віза не потрібна, але тривалість відвідування даної держави не повинна перевищувати 90 діб. Припустимо, якщо громадянин України збирається вирушити у туристичну поїздку в Єгипет, то оформлення віз лягатиме на плечі оператора, який працює у туристичному агентстві (якщо купувалася путівка через туристичні структури). Оператор подає заявку у готель, де бронюється номер. Співробітник даного готелю в електронному режимі відправляє найменування документів, потрібних для оформлення візи, і дозвіл на отримання візи, який потрібно роздрукувати тому, бо його слід пред'явити службі паспортного контролю в аеропорту Єгипту. Там же на місці й видається віза.

Отримання віз до держав Шенгенської угоди відбуваються іншим чином. В Україні безліч консульств держав, що підписали Шенгенський договір. Для оформлення візи необхідно написати і подати потрібні документи у консульство тієї держави, в яку заплонована поїздка. Список документів змінюється у залежності від мети поїздки та держави, куди громадянин України збирається вирушити. Припустимо, потрібна робоча шенгенська віза для українців, то тут в обов'язковому порядку має додаватися лист від роботодавця, що підтверджує факт прийому на роботу. Якщо ж мета візиту іншої країни полягає в отриманні освіти, то громадянину України слід зробити виписку із банку про стан рахунку і додати виклик з того ВНЗ, куди вчинилося зарахування майбутнього студента.

Найскладніше у цьому процесі є те, що анкета заповнюється англійською мовою (яку не всі знають), і якщо буде помічена найменша помилка, то заявнику відмовляють в отриманні візи. Крім того, самостійне проходження всіх кабінетів виходить дорожче, ніж звернення до візового агентства. А з професійним підходом до справи, відмови в отриманні візи однозначно не буде, якщо, звичайно ж, у заявника немає проблем із законом або порушень при попередніх перебуваннях у будь-якій країні світу.

Чи є візовий центр у Вашому місті?

Оформляти візу краще – ближче, що потрібно для зручності, оскільки, даний процес - метушливий, і не виключено, що доведеться кілька разів відвідувати візовий центр для деяких уточнень. На жаль, не дивлячись на свою затребуваність, не у кожному місті є візовий центр. Щоб дізнатися, напевно, чи є він чи ні, то досить забити у пошуковий рядок, наприклад, якщо справа стосується Житомиру, то ідеально - «віза Житомир».

Де в Житомирі зробити Візу?

Слід сказати і те, що «віза Житомир» не завжди дає саме позитивний результат. Чому? Тому, що серед знайдених результатів потрібно знайти фахівця, а не людину, яка попросту витратить час та гроші, а дозволу на отримання візи так і не доб'ється. Тому, після того, як пошукова система видає відповіді, слід здійснити ретельний відбір методом аналізу всієї наявної інформації, а саме:

• Тривалість надання послуг з оформлення віз. Якщо такі відомості не викладені на сайті візового агентства, то, цілком, можливо, що організація щойно відкрилася, а, отже, знайома не з усіма казусами.

• Документи про освіту та, що дають право на надання даних послуг. Як правило, надають допомогу при отриманні візи особи із юридичною освітою. Існують і великі компанії, де можна знайти цілий комплекс юридичних послуг. З такими фірмами простіше і краще співпрацювати, адже, тут же є можливість поцікавитися про роботу або про освіту.

• відгуки клієнтів. Напевно, це саме ключова ланка у пошуковому процесі, оскільки, коментарі замовників не тільки формують репутацію організації, а й характеризують сумлінність співробітників фірми.

Потрібна віза? Житомир пропонує доступні ціни

Зробити візу за оптимальною ціною – теж значуще питання. Дивно, що на отримання віз у кожній структури свої тарифи, хоча велика різниця у ціні не зрозуміла. У досвідчених фахівців вже своя налагоджена система із проведення всіх маніпуляцій і проходження процедур, тобто, вони за короткий термін чинять мінімум дій. Відповідно, витрачено і мінімум зусиль. Тому, ціна у таких представництв невисока. Хоча за терміновість доводиться доплачувати. При цьому мізерні ціни повинні насторожувати.

Якщо Вам потрібна термінова віза

Термінова віза зазвичай потрібна у надзвичайних ситуаціях, наприклад, хтось із родичів, котрі живуть за кордоном, захворів і потребує догляду або ж самому необхідно лікування, яке дають тільки в іноземних клініках і так далі. Як вже говорилося, термінова віза обходиться дорожче візи, яка оформляється стандартним чином. Зазвичай вартість на терміновість дорівнює типову ціну помножену на два. У принципі, все залежить від того, наскільки терміново потрібна віза.

«Термінові» послуги сьогодні доступні кожному. І вони надаються будь-якими досвідченими фахівцями в оформленні віз.

Робоча або шенгенська віза для українців

Посольство будь-якої країни вимагає наявності певних документів. Якщо людині потрібна туристична віза в одну з країн Шенгену, то стандарт щодо необхідних паперів для подачі заяви такий:

• Паспорт

• Папір з місця роботи, де вказується організація, займана посада, оклад. Даний документ засвідчується відділом кадрів. В іншому випадку довідка не є дійсною.

• Якщо людина студент або школяр, то необхідний завірений документ з місця навчання.

• Дві фотографії.

До речі, до фотографій існують деякі вимоги. Для отримання будь-якої шенгенської візи потрібне обов'язково фото у кольоровому рішенні - 3,5 Х 4,5 см. Крім того, не менше 70% фотографії повинне займати обличчя. Очі на фотокартці повинні бути чітко видними. Наявність головного убору на зображенні заборонено. Фотографія роздруковується на матовому папері. Фон її - білий, світло-сірий або світло-блакитний. А також фотографія не досягли 6 місяців..

Найпростіше, напевно, відкрити польську робочу візу категорії D. Діє така віза протягом 360 днів, тобто, майже рік громадянин України може спокійно працювати на території Польщі. Ще «плюсом» є й те, що відривають її без проблем навіть ті, у кого візова історія відсутня. Хоча, при грамотних фахівцях, проблеми не виникнуть і при оформленні інших віз. Переваг у візи D безліч, і один з них те, що робоча шенгенська віза для українців дає громадянину України можливість вільного пересування по всім державам Шенгенського союзу і перебувати у них до 3 місяців піврічного проміжку. Щоб отримати доступ до країн Євросоюзу, досить побувати у Польщі один раз.

Оформляючи робочу або студентську візу, обов'язково потрібно мати при собі медичну страховку міжнародного зразка та довідку, підписану лікарем про стан здоров'я.

Оформлення візи будь-якої категорії має на увазі оплату держмита. До групи винятків входять службові та дипломатичні цілі поїздок.

Необхідність відкрити візу до Польщі українцям виникає з причини близькості країни до Батьківщини. Особливо цю можливість використовують жителі Західної України. Але не виключаються варіанти із отриманням візи у США, Литву, Іспанію та інші країни.

Шенгенська віза відкриває доступ до всіх держав Шенгенського союзу. США в число даних країн не входить.

Де оформляється віза в США?

Америка в силу певних обставин на південному сході України прийняла ряд рішень, що спрощує процес перебування у США і оформлення візи українцям. Тепер громадянин України може зробити візу з терміном 10 років. Але Америці необхідні гарантії, що український відвідувач, після відведеного йому часу, повернеться додому. Так само потрібні підтвердження про платоспроможність українця (і не тільки), що виїжджає у США. Слід зазначити, що в Америці без медичної страховки жодна лікарня не візьметься за лікування, а аптека навіть вітаміни не продасть. А лікування без страховки неймовірно дороге. Тому, незважаючи на поблажки в оформленні візи українцям, до здоров'я такі речі не передбачені.

Якщо потрібна віза в США (туристична, робоча, ділова, студентська і так далі), то можна звернутися або в американське посольство, або в агентство, які надають послуги з оформлення віз. Займаючись пошуком посередника, слід обов'язково уточнювати: чи оформлюється у візовому представництві саме віза в США, оскільки, деякі структури мають обмежене число країн, куди оформляється віза. Обмеження властиві візовим центрам будь-якого міста України, і Житомир в їх числі.

У великих житомирських компаніях із оформлення віз можна подати заявку не тільки на отримання візи у США, але і в інші країни, наприклад, в Іспанію.

Якщо Вам потрібна віза в Іспанію

Віза в Іспанію володіє схожими принципами вимог до документів для отримання візи у США. Наявність грошей на рахунку, довідка про стан здоров'я, медична страховка.

Віза в Іспанію оформляється стандартним шляхом. Оскільки, Іспанія – це теж частина Шенгенської зони, то і віза – шенгенська. Крім того, виїзд з будь-якого міста Іспанії по шенгенській візі дає право на відвідування таких мальовничих місцевостей, як Мелілья і Сеута, які прилягають до берегів Північної Африки, з іншого боку їх оточує Марокко.

Іспанія приваблива не тільки у туристичних цілях. Вона повна можливостями великих заробітків навіть для людей без освіти. Серед вакансій, які часто зустрічаються: домробітниці, доглядальниці, няні – для жінок. Будівельні спеціальності у будь-якій країні є затребуваними, тому, робота і для чоловіків знайдеться.

Ділові поїздки або для здійснення покупок теж актуальні по відношенню до Іспанії так само, як і отримання європейської освіти в Іспанії.

Отримати європейський диплом і роботу можна і в інших європейських державах. Крім того, Литва і Польща привабливі і для подорожей.

Потрібні ли візи українцям?

Потрібна чи не потрібна литовська (ли віза) віза українцям – питання неоднозначне. А, от, те, що українцям у господарстві все придатися – це точно.

Оскільки, Литва є не тільки членом Європейського, але й шенгенського союзу, для її відвідин знадобитися шенгенська віза. Таким чином, отримуючи візу у Литву, для громадянина України відкриваються ширші обрії – вся Шенгенська зона.

Належне слід віддати мультивізі. Із нею дозволено багаторазово перебувати на Шенгенській території. Піврічна або річна мультивіза – ідеальний варіант для мандрівників і для ділових людей.

Якщо Вам потрібна литовська (ли віза)

Якщо потрібна литовська (ли віза) віза, то потрібно зробити три основні речі:

• Знайти посередника для оформлення візи, оскільки, самостійне вирішення всіх питань не завжди мають позитивний результат.

• Визначитися, яка саме віза для відвідин Литви потрібна. Тільки після цього вже можна уточнювати список необхідних для подачі заяви документів.

• Сфотографуватися. Старі фотографії не підійдуть (не більше 6 місяців). Для отримання шенгенської візи потрібно дотримуватися висунутих стандартів, а саме: розмір - 3,5 Х 4,5 см; голова займає від 70 до 80% знімку. Крім цього, на фото повинна вміщуватися верхня частина плечей. Якість фотографії та її друку повинні бути на високому рівні.

Як вже говорилося із мультивізою можна кататися по всіх шенгенським державам у багаторазовому режимі і з численними цілями.

Але якщо необхідна віза конкретно по роботі, то така віза значно звужує коло можливостей, адже, вона дозволяє вчиняти поїздку тільки для працевлаштування, про достовірність чого підтверджує роботодавець. Так само відбувається і для оформлення іншого типу віз, тобто, для кожної мети має бути підтвердження.

Якщо один із батьків вирішив своїй дитині показати Литву або всю Європу, то на вивезення дитини потрібен нотаріально завірений дозвіл від іншого з батьків. Якщо ж у дитини тільки один батько (мати), то для оформлення шенгенської візи потрібна довідка із соцзабезу. Такі ж вимоги і для поїздки до Польщі.

Як відкрити візу в Польщу українцям?

Про те, як відкрити візу до Польщі українцям, в інтернеті є навіть покрокова інструкція всіх дій, включаючи принцип заповнення анкети. Анкета на оформлення шенгенської візи в Польщу заповнюється попунктно:

1. Surname (Family name) – графа, куди вписується безпомилково прізвище латинськими літерами. Всі дані повинні збігатися із даними, зазначеними у закордонному паспорті. Тому, слід стежити за правильністю написаних букв.

2. Surname at birth (Former family name) – дівоче або прізвище, яке людині дане при народженні. Даний пункт заповнюється, якщо відбувалася зміна прізвища.

3. First name (Given name) – ім'я.

4. Date of birth – поле для дати народження, яке повинно заповнюватися у правильному форматі: день-місяць-рік, тобто, наприклад, 02-11-1970.

5. Place of birth – місце народження, припустимо, Zhitomir.

6. Country of birth – держава, в якій народився заявник. При заповненні цього пункту, необхідно знати один нюанс: якщо потрібна саме віза в Польщу (Поланд віза Україна), то заповнює анкету, народжений до того, як Україна вийшла зі складу Радянського союзу (1991 г.), то можна вибрати два варіанти USSR або Ukraine; для Німеччини - тільки USSR.

7. Current nationality – національна приналежність, хоча правильніше сказати, громадянство на поточний момент. Дозволяється ставити назву своєї держави – Ukraine. Якщо ж у людини спочатку було інше громадянство, то це факт теж повинен бути зафіксованим, але вже з поясненням Nationality at birth.

8. Sex – позначення статі. Жінки ставлять позначку навпроти слова - Female, а чоловіки - Male.

9. Marital status - сімейний статус, де теж потрібно вибрати підходящий варіант: вдовиці та вдівці - Widow (er), одинокі - Single, розлучені - Divorced, одружені і заміжні - Married.

Писати всі відомості потрібно не тільки правильно, але й швидко, оскільки, на це відведено лише півгодини. По суті, складного нічого в цьому немає, але найменша помилка і - прощавай віза у Польщу. Єдине, що може збити з пантелику, так це графа під номером 31, де слід вказати дані приймаючої сторони. Зрозуміло, що, якщо людина просто подорожує, то, логічно, що запрошення із іншої країни не надходило. Тому, зазвичай в цей осередок заносяться контакти готелю.

Після заповнення анкети її потрібно зареєструвати, а для цього натискаємо на «далі». Потім анкета роздруковується. Її не викидають, особливо останню сторінку тому, що там є спеціальний код, який стане в нагоді для пред'явлення у посольстві.

Якщо потрібна віза до Польщі (Поланд віза Україна), то не тільки знання про заповнення анкети необхідні, але і порядок інших дій.

Якщо Вам потрібна віза до Польщі (Поланд віза Україна)

Для початку слід визначитися із датою подачі документів. Конкретно для Польщі запис здійснюється в електронному режимі. Посольство Чехії такі маніпуляції виробляє по телефону. Загалом, у кожній країни – свої заморочки. Польщею на офіційному сайті представлений перелік необхідних документів для оформлення шенгенської візи. Після вибору дати, слід вибрати тип візи (визначається відповідно до мети поїздки), країну. Після чого, комп'ютер видасть вільні дати для розгляду документів, що займає 4 дні.

Хочеться ще раз попередити про складнощі самостійного оформлення шенгенської візи. Через свої незнання навіть самої дрібної дрібниці схвалення на отримання візи з боку посольства можна не чекати.

Полякам потрібно бути впевненими у платоспроможності іноземного відвідувача і в тому, що гість не залишиться у Польщі назавжди. Відповідно, доведеться йти до банку за підтвердженням того, що у заявника є гроші на рахунку. Сума може бути і невеликою, бажано, не менше 5000 грн. Підтвердження необхідні і з інших місць – з готелю про те, що кімната для заявника заброньована. А також копії квитків, що ще раз вказує на рішення – виїхати зі своєї країни.

Самим проблемним вважається – медична страховка на суму від 30 000 €. Не в кожного є такі гроші!

Людям з будь-яким візовим минулим важливо зробити копії попередніх віз.

Польща, як і будь-яка країна, у першу чергу, турбується про безпеку своєї країни. Тільки тому вона строга до оформлення документів. Польща розуміє, що вказуючи одну мету свого перебування, не виключено, що людина бреше (може, вона тікає від сплати аліментів, наприклад). Тому, факт прийняття на роботу або до навчального закладу, або дружній візит – підтверджуються письмово. Таким чином, країни Шенгену захищають себе від ймовірного теракту й інших схожих нюансів.

Варіант «не вийшов обличчям» тут не сприймається, але відмовити у видачі візи – здатні. І людина не розуміє причини. Помилка навіть однієї коми призведе до того, що посольство не схоче видавати візу. Візові центри вже в курсі, як зробити все так, щоб не було «ні» у відповідь.

 За матеріалами сайту http://юрист.in.ua LLC "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"